google27eaa3905ca3fee3.html

Ťažké kovy, nikotín, konzervačné látky, umelé farbivá, dochucovadlá, liečivá… Tieto látky oslabujú imunitu a vedú k chorobám. Detoxikácia je spôsob, ako sa ich zbaviť. Skvelé je, že aj pohyb detoxikuje!

Pravidelný pohyb a športová aktivita majú mnoho pozitív – pomáhajú pri udržaní zdravia a vitality, podporujú zdravie kardiovaskulárneho systému, bojujú proti stresu, sú prevenciou osteoporózy, nadváhy, obezity a napomáhajú činnosti lymfatického systému.

Šport a lymfatický systém

Jednou z úloh lymfatického systému je odstraňovať škodliviny, tuky a ďalšie nežiaduce látky, ktoré vznikli v dôsledku metabolických procesov. Zároveň zbavuje telo toxínov z vonkajšieho prostredia. Pre človeka je mimoriadne dôležité, aby fungoval správne. Pomoc lymfatickému systému zabezpečíte tak, že sa budete pravidelne hýbať.

Ktorý šport je najvhodnejší? Pravdou je, že lymfatický systém ocení každú pravidelnú pohybovú aktivitu. Ak sa rozhodnete pre ľubovoľné kardio cvičenie, posilňovanie s vlastnou hmotnosťou alebo ľahkými váhami, lymfatický systém sa vám poďakuje. Obzvlášť vhodné sú cvičenia, kde sa venuje zvýšená pozornosť dýchaniu – zásobuje telo kyslíkom a podporuje pohyb lymfy. Do tejto kategórie patria, napríklad joga, pilates…

Očistite svoje telo týmito druhmi pohybu!

Pohyb prospieva nielen lymfatickému systému, ale aj zlepšuje zásobovanie krvi kyslíkom. To znamená, že lepšie pracujú pečeň a obličky, ktoré telo zbavujú mnohých toxínov. Za vhodné detoxikačné cvičenia sú považované:

  • Joga podporuje funkcie lymfatického systému a látkovej výmeny. Okrem toho pomáha lepšie zvládať stres, odstraňuje bolesť, zlepšuje flexibilitu, je prevenciou civilizačných ochorení.
  • Pilates, pôvodne rehabilitačné cvičenie, má zásluhu na vylepšení funkcie lymfatického systému a znížení toxínov v organizme. Okrem toho vylepšuje držanie tela, svalový tonus, odstraňuje svalovú dysbalanciu, znižuje bolesť a kladne vplýva na psychickú stránku človeka.
  • Skáčte! Na urýchlení cirkulácie lymfatickej tekutiny majú aj aktivity, pri ktorých skáčete – skákanie cez švihadlo, skoky na trampolíne alebo aj jumping. Tieto aktivity sú obzvlášť vhodné, ak trpíte celulitídou.
  • Jogging a beh sú skvelými prostriedkami detoxikácie. Okrem toho, že sa zbavíte toxínov, spálite kalórie a „vyčistíte“ si hlavu.

Nezabúdajte, že…

Počas športu sa potíme, preto je dôležité pred, počas i po cvičení doplniť organizmu tekutiny. Detoxikačnú schopnosť pohybu môžete podporiť aj niektorými čajmi pripravenými z koreňa púpavy, lopúcha, či žihľavy.

Viac: http://www.cvicte.sk/

*

Tip na knihu:

Gita Suini – Jóga a tajemství dlouhověkosti –  Príručka predstavuje jogové pozície zvané ásany (názorne ilustrované), rozdelené na súbory pre začiatočníkov a pokročilých. Okrem toho uvádza aj dve varianty rozcvičky a cvičenie špeciálne vhodné pre ženy. Cvičenie ásan síce nedokáže vrátiť čas a priniesť ľuďom stratenú mladosť, ale dokáže starnutie aspoň trochu zastaviť a spomaliť.

Úryvok: Místo aby se člověk zahleděl do svého nitra a uvědomil si, jaké bohatství mu nabízejí zkušenosti získané během uplynulých let (moudrost, laskavost, pochopení a soucit), často propadne panice a začne žít v neustálém stresu kvůli vnějším změnám, ke kterým v jeho organismu dochází. Ve skutečnosti je však mládí pouze jednou z etap lidského života a touto etapou život zdaleka nekončí. Tím spíš, že procesu stárnutí podléhá všechno na světě. Musíme si uvědomit (a hlavně vnitřně přijmout), že stárnout je přirozené, že taková je prostě příroda. Samozřejmě že z této skutečnosti nemusíme být právě nadšení, ale nemá smysl se jí jakýmkoli způsobem bránit. Vůbec nejsmutnější je vidět ženy středního věku, které se snaží vypadat jako děvčata v pubertě. Pro nás ženy je velmi důležité to, abychom si svou odvěkou touhy být přitažlivé nepletly s urputným bojem proti tomu, aby v našem organismu docházelo ke změnám. Jóga pomáhá k tomu, abychom přijali sami sebe takové, jací jsme, vyrovnali se s nepříjemnými pocity a vrátili svému nitru harmonii a svému tělu zdraví. Je to duchovní nauka seberozvíjení a seberealizace, která člověku pomáhá pochopit, jak může rozvíjet své vnitřní předpoklady pro bohatý a mnohostranný život.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.88 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.72 EUR

 

*

 

(Prečítané 1 533 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.