google27eaa3905ca3fee3.html

Niekedy organizmus volá o pomoc, ale my jeho volanie berieme na ľahkú váhu. Pritom by sme mali vedieť, čo znamenajú jeho signály a ktoré z nich signalizujú nebezpečenstvo, ktoré nesmieme ignorovať.

ÚNAVA

Čo je v norme? Ak ste ospalí a oslabení, najmä teraz pri prudkých výkyvoch počasia. Ale takisto rýchlo získate novú energiu – stačí, keď sa poriadne vyspíte, alebo sa na prechádzke nadýchate čerstvého vzduchu.

A čo už nie. Keď oslabenie pretrváva dlhšie ako pol roka a nesúvisí s prepracovanosťou ani nedostatkom spánku – vyberte sa k lekárovi. Môže znamenať anémiu, depresie, chorú pečeň, začínajúce psychické poruchy, rakovinu alebo syndróm chronickej únavy.

BOLESŤ V HRUDNOM KOŠI

Čo je v norme? Niekedy je to dôsledok prejedenia. Po vypití pohára vody s lyžičkou sódy bikarbóny bolesť ustúpi. Niekedy sa takto prejavuje úzkosť. Môže to byť aj zlý spôsob dýchania. Veľmi ploché dýchanie spôsobuje nedostatočný prívod kyslíka a s tým spojené ťažkosti.

A čo už nie. Keď je bolesť neznesiteľná alebo prúdi do ľavej ruky alebo lopatky, môže to byť infarkt. Okamžite zavolajte sanitku. Zároveň užite tabletku acylpyrínu, ktorí znižuje zrážanlivosť krvi. Naučte sa dýchať zhlboka (do bruška). Najmenej tri razy denne si urobte čas na hlboké vtiahnutie kyslíka do celého tela a na hlboký výdych.

ŤAŽKOSTI S TRÁVENÍM

Čo je v norme? U niektorých ľudí je normálne vyprázdňovanie trikrát týždenne, u iných trikrát v priebehu dňa. Ak máte stiahnutý žalúdok zo stresu a dokážete zjesť iba malé dávky jedla.

A čo už nie. Neustále sa opakujúce zápchy alebo hnačky znamenajú precitlivenosť hrubého čreva. Vyžadujú lekársku konzultáciu. Žalúdok, ktorý sa tvári celý deň, ako by ste sedeli pri štarte v lietadle a po každom jedle sa tento stav zhoršuje.

TYPICKY ŽENSKÉ SIGNÁLY

Čo je norme? Výlučky z pošvy sú biele alebo svetložlté, na vzduch nezhnednú.

A čo už nie. Svrbenie pošvy a sivasté až hnedé zapáchajúce výlučky poukazujú na bakteriálnu infekciu. Lieči sa antibiotikami. Samozrejme existujú aj iné metódy liečby. Podľa tradičnej čínskej medicíny ide o porušenú dráhu pečene, ktorá sa lieči viacerými spôsobmi, po harmonizácii sa výtok upraví. Krvavý výtok po pohlavnom styku často signalizuje polypy na krčku maternice alebo dokonca nádor. Problém môže byť aj inde. Treba navštíviť lekára.

BOLESTI HLAVY

Čo je v norme? Keď ste prepracovaní alebo žijete v strese, hlava vás bolieva častejšie. Ženy môže trápiť bolesť hlavy aj pred blížiacou sa menštruáciou. Často sprevádza aj hnačku, zápchu alebo prechladnutie. U niektorých ľudí zmenu počasia.

A čo už nie. Bolesti hlavy, ktoré neprechádzajú ani po užití lieku proti bolesti, ani po využití rôznych relaxačných metód, alebo aplikácii bylinných preparátov, dlhodobé bolesti alebo bolesti hlavy spojené s poruchami zraku môžu signalizovať vážnu chorobu (napr. zápal mozgových blán, nádor alebo porážku). Neodkladajte návštevu lekára.

MODRINY

Čo je v norme? Keď sa silno udriete, s poškodených žiliek pod kožou vyteká krv a na mieste úrazu sa vytvorí modrastá škvrna. Po päťdesiatke vznikajú modriny ľahšie, pretože cievy sú jemnejšie. Po 4-6 dňoch by však po modrine nemala ostať ani stopa.

A čo už nie. Ak modrina vznikne už po slabom náraze, alebo ak modriny vznikajú bez príčiny, mali by ste si dať urobiť vyšetrenie krvi. Pri problémoch so zrážanlivosťou, o ktorých neviete, môže byť nebezpečné aj porezanie, návšteva zubára a nezastavíte ani ľahké krvácanie z nosa.

Netypické prejavy stresu

Každou bolesťou nám telo pripomína, že niečo robíme nesprávne, preto namiesto liekov používajme mozog a hľadajme spôsob nápravy skôr ako skončíme na nemocničnom lôžku. Bolesť je výzvou k zmene. Ak bolesť potlačíte, príčina zostane. Namiesto zmeny spomalíte pád po šikmej ploche. Dlhotrvajúci stres môže vyvolať vysoký krvný tlak alebo žalúdočné vredy. Na nasledujúcich riadkoch nájdete aj niektoré iné, menej nebezpečné prejavy stresu, ktoré by vás mali prinútiť spomaliť životné tempo, alebo zmeniť životný štýl.

1. ,,Tik“ na očných viečkach. V strese organizmus produkuje menej dopamínu – neuroprenášača, ktorého nedostatok o.i. spôsobuje aj nekontrolovateľné sťahy svalstva. Čo robiť? Pol minúty si masírujte viečko bruškom palca.

2. Problémy s potom. Vo chvíľach nervového napätia sa pot obohacuje o proteíny a uhľohydráty, tie reagujú s baktériami prítomnými na pokožke a vzniká nepríjemný zápach. Čo robiť? Používajte na umývanie antibakteriálne mydlo.

3. Bolesti chrbta. Keď ste nervózna, vaše svaly, ktoré držia chrbticu, sa silnejšie napínajú. Tlak dráždi nervy a spôsobuje bolesť. Čo robiť? Po príchode domov sa osprchujte teplou vodou. Ohriatie bolestivého miesta zníži bolestné napätia svalstva. Táto bolesť si však vyžaduje suché teplo. Ležanie vo vani s horúcou vodou môže stav zhoršiť. Dobré výsledky sa dajú dosiahnuť v špeciálnych masážnych vaniach. Pomáhajú rôzne biolampy.

Ako si pomôcť?

Jesenný jedálny lístok vedome obohaťte potravinami, ktoré vám pomôžu zlepšiť stav.

  • čučoriedky – sú významným zdrojom C-vitamínu, pomáhajú pri liečbe cukrovky, zápale slizníc, tráviaceho traktu a močových ciest, regenerujú očnú sietnicu, zlepšujú stav šerosleposti
  • petržlen – upravuje činnosť žalúdka, podporuje trávenie, pomáha pri liečbe ochorenia ľadvín a močového mechúra.
  • cesnak – znižuje krvný tlak, pôsobí preventívne ako ochrana pred kôrnatením tepien, znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje látkovú výmenu, má detoxikačné účinky.
  • červená repa – ničí voľné radikály, lieči anémiu (chudokrvnosť), zvyšuje imunitu, riedi krv, pôsobí ako protinádorová prevencia
  • cibuľa – priaznivo ovplyvňuje a upravuje črevnú mikroflóru, omladzuje organizmus
  • chren – zlepšuje metabolizmus, tonizuje organizmus počas rekonvalescencie, zlepšuje látkovú výmenu, pôsobí močopudne
  • plody rakytníka – rekonvalescencia, účinný multivitamín, rastlinný bio-harmonizátor
  • báza – prevencia angíny, chrípky, kašľe, uvoľnenie dýchacích ciest, harmonizácia organizmu.


Prečítajte si knihu:

Alexandr Astrogor – Původ nemocí – Autor rozpráva o tom, ako pracujú naše zmysly. Radí, ako zmysly chápať a posilňovať; ako si rozširovať vedomie, aby sme zbavili organizmus vnútorného napätia a chorôb; ako zvnútra posilniť imunitný systém. V skutočnosti všetky choroby pochádzajú z jedného zdroja, a tým je ťaživá myšlienka alebo zhubný pocit, ktorý sa objaví v našom podvedomí. Strážte si svoje myšlienky aj pocity a budete zdraví!

Úryvok z knihy: Imunita je boj, který vede organismus proti cizorodým prvkům. Tyto prvky, antigeny, jsou v našem těle stále přítomny, ale svou ničivou práci zahájí jen při intuitivní slabosti, při tělesné nenasytnosti a znevažování duchovních hodnot. Na pocitové a emocionální úrovni umíme trpělivě snášet různé životní situace. Tento jev má v medicíně podobu specifické reakce a nazývá se imunologická tolerantnost. Dochází k ní, když nastane rozpoznávání „cizího“, ale v důsledku specifické snášenlivosti organismus hned neodpovídá na antigen. Imunitní tolerantnost se projeví tím, že imunitní systém v normální situaci nerozvine imunitní reakci proti antigenům. Ale jak dochází k nahromadění těch antigenů, které organismus netoleruje? Všechno, co se děje kolem nás, zasahuje tak či onak do našeho duchovního světa. Žijeme v neustálém kontaktu se společností, a když nás někdo uráží nebo dráždí, snažíme se ovládnout. Tak se v našem organismu hromadí a zadržují cizorodé antigeny a usazují se na úrodné půdě naší snášenlivosti. Proto je snáší i náš imunitní systém.

Pôvodná cena: 8.20 EUR Naša cena: 6.56 EUR Zľava: 20.00 % Ušetríte: 1.64 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 16 550 krát, 1 dnes)

Comments are closed.