google27eaa3905ca3fee3.html

Prečo niekomu tá istá diéta pomôže schudnúť a inému nie? Prečo trpíme potravinovými alergiami, ktoré nám znepríjemňujú život? Vďaka čomu sú niektorí ľudia vitálni aj vo vyššom veku, zatiaľ čo iných kvária rozličné choroby?

Odborník na stravovanie podľa krvných skupín a autor viacerých kníh Peter J. D’Adamo je presvedčený o tom, že krvná skupina je hlavným kľúčom ku zdraviu, dlhému životu, dlhovekosti a celkovej vitalite.

Tak napríklad majiteľom krvnej skupiny 0 padnú na úžitok intenzívne fyzické aktivity a dostatok živočíšnych proteínov. „Áčkari“ by sa mali zamerať na prirodzenú rastlinnú a živočíšnu stravu, „béčkari“ sú zasa stvorení pre miernu fyzickú aktivitu. Viete, v čom je vaša krvná skupina jedinečná a akú stravu vyžaduje?

Krvná skupina A

Pokiaľ sa majitelia krvnej skupiny A zamerajú na konzumáciu prirodzenej stravy a skombinujú ju s miernym pohybom, môžu sa tešiť na zlepšenie celkovej fyzickej i duševnej výkonnosti (a, samozrejme, aj stratu kilogramov).

Pre áčkarov je dôležité naučiť sa zvládať stres a dosiahnuť vnútornú harmóniu. V tomto smere sú nápomocné najmä body&mind cvičenia. D’Adamo odporúča napríklad hatha jogu či tai chi. Dôležité je sústrediť sa na vykonávanie meditácie a hlbokého dýchania.

Čo uprednostňovať v jedálničku? V prvom rade veľa potravín v prírodnej forme: teda ovocie, zeleninu a obilniny. Naopak, vyhýbať sa treba napríklad živočíšnym bielkovinám, mliečnym výrobkom, kešu a para orechom, ale aj morským plodom.

Krvná skupina B

Vhodné stravovanie a druh pohybu sú od seba, medzi skupinami A a 0, absolútne odlišné. Čo sa týka krvnej skupiny B, dokáže efektívne spracovať široké spektrum potravín. Napriek tomu existujú niektoré, ktoré spôsobujú priberanie. Patria sem kukurica, pšenica, pohánka, šošovica, rajčiny, arašidy a sezamové semienka. Týchto potravín je potrebné sa vyvarovať, ak chce byť človek štíhly a plný energie. Neodporúča sa ani kuracie mäso. Je dobré ho nahradiť napríklad králičím, baraním, jahňacím alebo zverinou.

Ako si vybrať najprínosnejšiu športovú aktivitu? Vhodné je, aby nebola príliš intenzívna, odohrávala sa v prítomnosti iných ľudí a vyžadovala aj duševnú prácu. Béčkarom teda prospejú napr. bojové umenia, tenis, turistika alebo golf.

Krvná skupina 0

Čo je kľúčom k úspechu pri chudnutí u majiteľov krvnej skupiny 0? Zásadné sú tri pravidlá: zameranie sa na potraviny s vysokým obsahom živočíšnych proteínov (červené mäso), maximálne zníženie konzumácie sacharidov a intenzívne kardio cvičenie.

Pokiaľ máte krvnú skupinu 0, zrejme máte sklon k negatívnym emóciám: k hnevu, náladovosti, vnútornej nevyrovnanosti a pod. Z tohto dôvodu odborník na krvné skupiny odporúča zaradiť do životného štýlu aeróbne aktivity 3-4 razy do týždňa, ktoré treba vykonávať po 30-45 minút.

Za nevhodné potraviny sú okrem sacharidových pokrmov považované napríklad aj orechy, mliečne výrobky, káva a bylinkové čaje.

Krvná skupina AB

Krvná skupina AB je pomerne vzácnym typom krvi. Je kombináciou skupín A a B. Čo je pre majiteľov tejto krvnej skupiny vhodné a čo, naopak, nie?

Jedálny lístok by mal byť zameraný na konzumáciu zeleniny, mliečnych výrobkov, tofu, morských plodov (sardinky, tuniak, losos), jahňaciny, baraniny, králika a z ovocia je odporúčaný ananás. Za absolútne nevhodné sú považované nápoje s obsahom kofeínu, alkohol a ťažko stráviteľné sú aj údeniny, hovädzie, kačacie, kuracie mäso atď.

Čo sa týka športovej aktivity, je potrebné kombinovať kardio cvičenia s body&mind cvičeniami. Teda niekoľkokrát do týždňa sa „vypotiť“ pri aeróbnej aktivite a zopár ráz týždenne sa zasa upokojiť napríklad na hodine jogy.


Odporúčame túto skvelú knihu:

Natalia Bogdanova – Krevní skupiny a úplný systém uzdravení – Autorka sa komplexne zamýšľa nad zdravím človeka a dobrým pocitom zo života, a systematicky pristupuje k podstate človeka a jeho života. Kniha informuje o tom, ako sú štyri krvné skupiny spojené so stravovaním, ako sa v živote správne rozhodovať, ako sa uzdraviť, ako nasledovať prírodu…

Pôvodná cena: 7.24 EUR, Naša cena: 5.79 EUR

Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.45 EURSúvisiace články:


 

(Prečítané 3 874 krát, 1 dnes)

Comments are closed.