google27eaa3905ca3fee3.html

Áno. Možno sa Vám to mnohým zdá byť klišé, ale životospráva a osobná zodpovednosť voči svojmu telu sú jednou z najdôležitejších predispozícií v ceste za dosahovaním vašich cieľov. Či už ide o splnenie kariérnych snov, ktoré v súčasnej spoločnosti prevládajú a sú istým meradlom životného úspechu alebo ide o dosiahnutie výsledkov v športe, umení, či rodinnom živote, tak musíme uznať, že svojho tela sa nezbavíme a je kľúčom k nášmu naplneniu.

Určite dobre poznáte všetky klasické výhovorky typu:

  • Za všetko môže genetika
  • Mne to proste nespaľuje, priberám aj zo vzduchu
  • Musím si dať sladké, inak mi to nepáli
  • Čo som zajac, aby som jedol toľko zeleniny
  • Všetko s mierou a som v pohode

Problém však nastáva v tom, že mnoho z týchto výhovoriek je len akousi zásterkou toho, že sme k sebe nezodpovední a chceme si ospravedlniť nedostatok, ktorý nás trápi. V tomto smere vás chcem povzbudiť, motivovať a inšpirovať do akcie, pretože len akciou eliminujete strach z neúspechu a sami uvidíte, že to v podstate vôbec nemusí bolieť začať jesť skutočne výživné jedlá, vyberať si ako trávite váš čas a žiť naplno.

10 tipov ako na to

Pripravil som tak pre vás jednoduchý zoznam akcií, ktoré môžete začať aplikovať dnešným dňom a môžu byť skutočným štartom alebo tou pravou inšpiráciou v ceste za vaším optimálnym zdravím a vysokým výkonom.

1. Vyhoďte z chladničky a z komory všetky sladkosti aj polotovary

2. Zbavte sa pečiva a nahraďte ho tak maximálne nekvasenými plackami

3. Doprajte si plnohodnotné bielkovinovo-tukové raňajky so zeleninou (vajíčka na masle)

4. Prečítajte si 3 články o skutočnej výžive

5. Pozrite si ako sa z varenia teší Jamie Oliver a zistíte ako sa dá začať efektívne variť

6. Kúpte si inšpiratívnu knihu o varení a strave

7. Zacvičte si vysoko intenzívny intervalový tréning

8. Dajte si zelený čaj, kvalitnú kávu alebo citrónovú vodu a posilnite svoju imunitu

9. Skúste čiastočné hladovanie a odľahčite organizmus

10. Urobte si nákup plnohodnotných potravín na váš nasledujúci týždeň

Ako extra bonus pridávam zoznam „powerfoods“, ktoré odporúčam začať testovať a sami uvidíte, aký prospešný efekt môžu mať na vás tieto potraviny. Vyskúšajte napríklad : mandľové maslo, goji sušené ovocie, chia semiačka, zelený jačmeň, kokosové mlieko, poctivý kefír, ľanové semiačka, či kvalitnú horkú čokoládu.

Určite vás napadlo, že či si môžete dať pivo alebo nejaký ten alkohol. Nebudem sa pretvarovať, že sa ma to netýka a tak len odporučím eliminovať a robiť tie najlepšie voľby. Vyberáme teda kvalitné španielske alebo talianske víno, ktoré obsahuje najväčší pomer antioxidantov a pri kontrolovanom množstve 2 dcl má ten najlepší efekt, tak ako má aj nízkosacharidová večera pre každého zdravého gurmána.


Tip našej redakcie na knihu od známeho propagátora živej stravy Dr. Walkera:

Dr.Norman W. Walker – Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy – V tejto praktickej príručke sú popísané účinky a dôležité látky čerstvých ovocných aj zeleninových štiav. Hlavnú časť tvorí popis štiav z jednotlivých druhov ovocia a zeleniny, ich kombinácia pre liečbu rôznych chorôb a problémov, a tiež tabuľky s obsahom významných látok.

Úryvok: Když se tělo přirozeným způsobem znovu buduje nebo regeneruje, je důležité myslet na to, že přirozené potraviny mohou vyvolat očistný proces v celém organismu. Tento proces může být provázen dočasnými potížemi v těch částech těla, kde právě probíhá. Někdy se dokonce můžeme cítit nemocní. Neměli bychom ale ani na okamžik věřit, že jsme onemocněli ze syrové stravy a jejich šťáv, pokud jsou čerstvé a jsou snědeny nebo vypity ve stejný den, kdy se vyprodukovali. Naopak, měli bychom si být vědomi toho, že očišťující i uzdravující procesy mají svůj průběh. Čím dříve se dostaví nevolnost po vypití většího množství šťáv, tím lépe. Čím více šťáv vypijeme, tím rychleji se zotavíme. Jsme-li na pochybách, konzultujme s lékařem, který má zkušenosti s léčbou šťávami a s komplexní medicínou. Jestliže lékař často šťávy neordinuje, nemůžeme očekávat, že zná jejich účinek. Odsoudit syrové šťávy, a zvláště šťávu z karotky, nebo je prohlásit za škodlivé, znamená opravdu nedostatek vědomostí. Neočekávejme, že jedy, které se celý život v těle hromadily, zázračným způsobem přes noc zmizí. Potřebuje to čas.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.32 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.58 EUR


Pro čtenaře z ČR:

http://www.kosmas.cz/knihy/158847/cerstve-ovocne-a-zeleninove-stavy/

http://www.knihycz.cz/cerstve-ovocne-a-zeleninove-stavy–P18265


Súvisiace články:


 

(Prečítané 2 991 krát, 1 dnes)

Comments are closed.