google27eaa3905ca3fee3.html

alkaline-diet-detox-1

Prekyslené telo je až dvojnásobne náchylnejšie na akúkoľvek chorobu. Predstav si jeho vnútro ako blatový, hnilobný materiál, čo vyzerá ako škaredé podhubie – na takomto „poli“ má bojovať moja imunita a brániť moje telo? Vojaci tam ani len nedokážu zdvihnúť svoje zbrane, takže ak zaútočia vírusy na svojich obrnených transportéroch, moja „armáda“ nemá šancu. Toto prirovnanie najčastejšie používam na vysvetlenie prekyslenia.

Optimálne PH v tele je 7,4, ak má niekto PH do hodnoty 8, je to ešte stále fajn. Vyššie číslo tiež nie je dobré, vtedy je v tele veľa zásad. Kto má PH nižšie ako 7, je prekyslený. Veľmi chorí ľudia, onkologickí pacienti a ľudia so zlou životosprávou majú v tele veľa kyslosti a ich PH môže byť aj nižšie ako 1.

Môžem byť prekyslená a pritom nemať žiadne zdravotné problémy?

Prekyslenie sa začína prejavovať nenápadne, ľudia majú plyny alebo sa im grgá, pomaly trávia, cítia ťažobu na žalúdku, majú zápchu alebo ich naopak preháňa. Stačí si však kúpiť v lekárni papierik na testovanie PH moču a človek rýchlo zistí, na čom je. Ale výsledok je dosť nepresný – telo reaguje okamžite aj na to, ak ťa napríklad niekto nahnevá alebo si v strese. Ak má ale niekto stresujúci život a ešte aj nevhodnú stravu, prekyslenie je na svete.

Oveľa presnejšie sa PH dá zistiť pomocou špeciálneho prístroja, aj ja jeden taký vlastním. Naša krv má vždy PH 7,4, no aby ho udržala, berie si živiny a fosfáty z tela a kostí, z vlastných zásob a hlavne z miest, kde to na začiatku najmenej boli – napríklad zo zubov. Preto sa aj tie pri prekyslení kazia ako prvé.

Môže sa stať aj opačný extrém? Že telo je príliš zásadité?

Áno, mala som klienta aj s PH viac ako 9. Väčšinou sa to stáva vtedy, keď ľudia berú prípravky s vysokým obsahom vápnika, napríklad pri osteoporóze, alebo pri poruchách metabolizmu v pečeni. Takým ľuďom zas hrozí ateroskleróza, teda zanášanie ciev. Prekyslenie je však oveľa častejším dôvodom zdravotných problémov.

Čo by som teda mala robiť, keď sa chcem dať znova do poriadku?

Určite treba začať zmenou životosprávy. Na posunutie PH späť do neutrálu je potrebné dávať telu menej varenej stravy a viac surovej. Hoci sa varením ničí väčšina vitamínov, varené jedlo tvorí často až 80 % toho, čo zjeme. Jeho súčasťou je navyše biela múka, cukor, kvasnice, mlieko, veľa E-čok a konzervantov. Konzervanty sa pridávajú do potravín preto, aby vydržali čo najdlhšie a rovnako sa potom správajú aj v našom žalúdku – spomaľujú trávenie. Procesy v žalúdku však podporuje „živé“ jedlo, teda predovšetkým surová zelenina a ovocie. Hlavne naše telo neprekysľujú.

Očista alebo dokonca detox – to znie až bolestivo!

Každá zmena je na začiatku bolestivá. Ak sa už človek rozhodne, že chce zmeniť svoje stravovanie a vytrvať v tom, samozrejme, že to nebude úplne jednoduché. Detoxikácia trvá minimálne tri mesiace. Nemôžeme od tela chcieť, aby po týždni zmenilo svoje PH z 2,5 na 7,4.

Mojim klientom odporúčam začať s konzumáciou jačmeňa a chlorelly, no aj to postupne. Telo nemá rado veľké šoky, na zmeny si radšej zvyká postupne, no veľmi skoro sa nám za zmenený jedálny lístok poďakuje. Začnú sa nám meniť chute – prestávajú nám chutiť potraviny, ktoré sme mali radi a telo si vyžiada tie, ktoré mu robia dobre. Naše telo je veľmi múdre, to len my nemáme čas vnímať jeho signály.

Takže po troch mesiacoch takejto kúry je človek „čistý“? Detoxikovaný?

Tri mesiace sú prvá fáza. V závislosti od veku alebo aj od toho, či človek neberie nejaké lieky, môže celá očista trvať aj rok.

To však neznamená, že potom by sa mal vrátiť k pôvodným stravovacím návykom. Vlastne, to už dosť dobre ani nie je možné – telo si tak zvykne na zdravú stravu, že pri zmene k horšiemu nám môže byť zle. Veľa ľudí, ak aj poľavia v „zdravom režime“, si napríklad jeden deň v týždni zvolí ako očistný a konzumujú len surovú zeleninu a ovocie. Aj to má zmysel.

Nie je to vôbec zložité. Ak vám surová strava nazačiatku nechutí, môžete si ju rozmixovať alebo odšťaviť. Veď napríklad odšťavená čínska kapusta má PH až 12. A s ovocím môžete pre zmenu mixovať aj akúkoľvek zeleninu, ktorá rastie nad zemou, pokojne aj kel, či listy kalerábu. Koreňovú zeleninu mixujte zvlášť. Je o tom úžasná kniha od Viktórie Boutenko.

Andy Pavlík Timkovou sa rozprávala Eva Bacigalová

Zdroj: http://www.cvicte.sk/


Skvelá kniha od Dr. Walkera:

Dr.Norman W. Walker – Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy – V tejto praktickej príručke sú popísané účinky a dôležité látky čerstvých ovocných aj zeleninových štiav. Hlavnú časť tvorí popis štiav z jednotlivých druhov ovocia a zeleniny, ich kombinácia pre liečbu rôznych chorôb a problémov, a tiež tabuľky s obsahom významných látok.

Úryvok: Když se tělo přirozeným způsobem znovu buduje nebo regeneruje, je důležité myslet na to, že přirozené potraviny mohou vyvolat očistný proces v celém organismu. Tento proces může být provázen dočasnými potížemi v těch částech těla, kde právě probíhá. Někdy se dokonce můžeme cítit nemocní. Neměli bychom ale ani na okamžik věřit, že jsme onemocněli ze syrové stravy a jejich šťáv, pokud jsou čerstvé a jsou snědeny nebo vypity ve stejný den, kdy se vyprodukovali. Naopak, měli bychom si být vědomi toho, že očišťující i uzdravující procesy mají svůj průběh. Čím dříve se dostaví nevolnost po vypití většího množství šťáv, tím lépe. Čím více šťáv vypijeme, tím rychleji se zotavíme. Jsme-li na pochybách, konzultujme s lékařem, který má zkušenosti s léčbou šťávami a s komplexní medicínou. Jestliže lékař často šťávy neordinuje, nemůžeme očekávat, že zná jejich účinek. Odsoudit syrové šťávy, a zvláště šťávu z karotky, nebo je prohlásit za škodlivé, znamená opravdu nedostatek vědomostí. Neočekávejme, že jedy, které se celý život v těle hromadily, zázračným způsobem přes noc zmizí. Potřebuje to čas.

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.72 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.18 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 6 377 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.