google27eaa3905ca3fee3.html

Bolieva vás hlava? Často? A ako to riešite? Tabletkami? A čo tak, dobrou radou od Valerija Sineľnikova?

Hlava zodpovedá za proces myslenia. Problémy s hlavou odrážajú disharmóniu medzi pocitmi a myšlienkami, medzi citom a rozumom.

Bolesť hlavy 

Akákoľvek bolesť hlavy je naliehavým upozornením, že je nutné obrátiť pozornosť na seba. Je preto dôležité vedieť, čo sa za konkrétnou bolesťou skrýva. Bolesťou hlavy nám podvedomie signalizuje, že nerobíme správne. Napríklad, máte veľa práce, cítite únavu, ale aj tak chcete dokončiť, to čo robíte. Vaše podvedomie sa rozhodlo, že potrebuje oddych, a tak vyvolá bolesť hlavy, čím vám zabráni, prepracovať sa. Toto je najjednoduchší príklad.

Druhou závažnou príčinou bolesti hlavy je pokrytectvo. Predstavte si, že sa rozprávate s človekom, ktorý vám je nesympatický. Musíte sa však na neho usmievať a voliť milé slová. Dôsledkom tohto rozhovoru bude bolesť hlavy. Mechanizmus jej vzniku je veľmi jednoduchý. Jedna mozgová hemisféra registruje nepríjemné pocity, druhá ich vedome potláča. Nesúlad medzi myšlienkami a pocitmi vyvoláva bolesť hlavy.

Riešenie:

Ak je príčinou bolesti hlavy nesúlad medzi vašim správaním a vašimi myšlienkami, musíte svoje vnútro a svoj vonkajšok uviesť do súladu. V prípade nesympatickej osoby sa to dá vyriešiť dvoma spôsobmi. Po prvé, nikto vás nenúti, aby ste sa s tým človekom bavili. Jednoducho sa mu môžete vyhýbať. Po druhé pouvažujte, čím ste si toho človeka pritiahli do života. Ak sa vám na niekom nepáčia určité vlastnosti, pravdepodobne ich máte aj vy sami. Zmeňte sa vy a zmenia sa aj osoby vo vašom okolí.

Bolesť hlavy je často spôsobovaná podceňovaním a sebakritikou. Okrem toho, ak si človek zvykol podceňovať a kritizovať sám seba, zrejme sa tak správa aj ku svojmu okoliu. Majte sa radi a prijímajte sa takí, akí ste! Naučte sa, všímať si na iných len to dobré. Vedzte, že ľudia vám budú ukazovať to, čo ste si na nich zvykli vidieť.

Príčinou bolesti môže byť aj strach. Strach vyvoláva napätie a nepokoj. Láska k sebe a dôvera voči okolitému svetu uvoľní a zaženie akýkoľvek strach.

Bolesť hlavy môže slúžiť určitému účelu. Pomáha nám vyhnúť sa určitým povinnostiam. Žena, ktorá sa chce vyhnúť pohlavnému styku sa odvoláva na bolesť hlavy. Spraví to raz, druhý raz, ale potom ju hlava začne bolieť pravidelne každý večer. Ani tabletky jej nepomôžu.

Treba si v pokoji ujasniť svoje vzťahy a prijať potrebné rozhodnutie.

Naučte sa správať ku svojej bolesti hlavy pozorne a s úctou. Berte ju ako signál. Nepotláčajte ju tabletkami. Aj tak vám pomôžu iba na chvíľu. Potláčanie bolesti neznamená jej vyliečenie. Nájdite príčinu svojej bolesti a odstráňte ju Táto príčina sa skrýva vo vašich myšlienkach a pocitoch!

Migréna

Migréna je bolesť hlavy, ktorá je lokalizovaná na jednom mieste a má sklon pravidelne sa opakovať. Obyčajné anestetiká tu nepomáhajú. Príčina bolesti je rovnaká ako pri bežnej bolesti hlavy. V tomto prípade sa ku nej pridávajú ešte určité neurotické črty. Migrénami trpia často ľudia, ktorí chcú byť dokonalí, pričom sa o dokonalosť snažia sebakritikou, neustálym obviňovaním, trestaním sa, nadávaním si. Majú veľa rôznych komplexov a trpia pocitmi viny. Bolesti sa zbavia vtedy, keď sa zbavia komplexov.

Svetlana sa zamilovala do muža, ktorý chodil často na služobnú cestu do jej rodného mesta. Bol ženatý, ale ubezpečoval ju, že sa o chvíľu rozvedie. O niekoľko mesiacov zistila, že je tehotná. Oznámila mu to. Sľúbil jej, že si to so ženou vybaví a vráti sa k nej, ale ona ho už nikdy nevidela. Svetlana si dieťatko nechala. Porodila dcérku. Krátko po pôrode sa u nej objavili silné bolesti hlavy. Teraz táto žena sedí predo mnou a rozpráva mi svoj príbeh. Jej dcéra nedávno oslávila už štrnáste narodeniny. Po všetky tie roky mala Svetlana pravidelne každý mesiac silné bolesti hlavy, podobné migréne, ktoré sa nedali potlačiť liekmi a vždy ju na tri dni vyradili zo života.

Pán doktor, mám strašný pocit viny, voči svojej dcérke,“ hovorí mi s plačom Svetlana. „Moja dcérka nemá otca a môžem na to len ja. Veď intímne sme boli spolu len raz. Bola som veľmi mladá. Hanbila som sa pozrieť ľuďom do očí. Dokonca som sa v nádeji, že sa na všetko zabudne a bolesť na duši prestane, presťahovala, aj do iného mesta. Bohužiaľ, bolesť ostala…

Niekedy je migréna odrazom rôznych strachov

Iný príbeh mi rozpráva asi dvadsať ročné dievča, ktoré tiež trpí silnými bolesťami hlavy. „Nedávno som sa zoznámila s jedným chlapcom. Je veľmi milý, ale o to nejde. Keď ma chcel prvý raz pobozkať, prišlo mi zle a potom ma veľmi rozbolela hlava. Teraz sa mi tá bolesť často opakuje. Väčšinou je to spojené s našimi stretnutiami, alebo len myšlienkami naňho.“

V hypnóze sme si vyjasnili príčiny takej reakcie na tohto mladého muža. Keď mala dievčina trinásť rokov a dostala prvú menštruáciu, mama sa rozhodla dať jej aj prvú lekciu sexuálnej výchovy. Vysvetlila jej, že sex je veľmi nečistý a že každému chlapcovi ide iba o jedno. Len čo dosiahnu svoje, ženu opustia.

Podvedomie dievčaťa si tak našlo „skvelý“ spôsob, ako sa postarať o jej poslušnosť a čistotu.

Viac sa dočítate tu:

Valerij Sineľnikov – Vnútorné príčiny chorôb – Pokračovanie úspešnej Dohody s chorobou. V tejto knihe obľúbený autor postupuje systematicky po ľudskom organizme a vysvetľuje, ako rôzne časti nášho fyzického tela korešpondujú s naším celkovým žitím, myslením a cítením. Konkrétne prípady názorne dotvárajú výklad. Čitateľ má možnosť nechať sa inšpirovať k zmene a zdraviu.

Úryvok: Krvácanie z nosa Majte na pamäti, že krv stelesňuje radosť. Ak máte pocit, že vám chýba láska a úcta, znamená to, že z vášho života uniká radosť. Krvácanie z nosa je zvláštny spôsob, akým človek vyjadruje potrebu lásky a úcty. Raz sa môjmu synovi pustila z nosa krv. Obrátil som sa na svoje vnútro a opýtal som sa: „Na ktoré moje správanie syn zareagoval krvácaním z nosa?“ Podvedomie mi okamžite odpovedalo: „Venuješ mu málo pozornosti a lásky!“ Bola to pravda. Vtedy som veľa síl a pozornosti vynakladal na prácu a riešenie osobných problémov a na komunikáciu so synom som si nevyhradil veľa času. Po zrevidovaní vzťahu k synovi sa krvácanie neopakovalo. Ranky na ústach a v ústnej dutine, herpes Ochorenie ústnej dutiny svedčí o tom, že ste proti niekomu či niečomu predpojatí. Zrejme v sebe potláčate „jedovaté“ a „uštipačné“ slová, zatrpknutosť a hnev. Zápach z úst Zápach z úst je znakom mentálnej „zatuchnutosti“. Vaše myšlienky a pocity, názory či zvyky natoľko zostarli, že už začali „zaváňať“. Je čas vniesť do života niečo nové a čerstvé!

Pôvodná cena: 7.90 EUR, Naša cena: 6.32 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.58 EUR(Prečítané 2 170 krát, 1 dnes)

Comments are closed.