google27eaa3905ca3fee3.html

Špagetkoidné nohy a uzučké pulóvriky, pod nimi sťahujúce nohavičky a tesná podprsenka…Práve toto sú často každodenné atribúty obľúbeného oblečenia mnohých žien, ale často aj mužov. Sukne, šaty a nohavice, ktoré pri každom pohybe praskajú vo švíkoch. Možno je to pre mnohých úplne in, až kým sa nezamyslia nad tým, že aj oblečenie môže byť zdraviu škodlivé.  Denník Daily Mail priniesol celý zoznam takéhoto nezdravého oblečenia, aby varoval, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Sťahujúce nohavičky

Nie sú ničím novým. Už v dávnych časoch sa snažili ženy oklamať prírodu a navliekali sa do šnurovačiek. Niektoré dámy potom pri každom hlbšom nádychu padali k zemi a romantickí rytieri im pomáhali na nohy. Dnes už romantikov ubudlo, ale zato sťahujúcich kúskov odevov pribudlo. Sťahujúce nohavičky síce formujú brušnú časť tela, alebo ak sú s „predĺženým rukávom“ tak aj stehná, ale ten efekt maličkej optickej redukcie váhy nestojí za také zdravotné problémy ako kyselina, ktorá sa vytláča do pažeráka, zlé trávenie, zarazené vetry, či problémy so žilami. Okrem toho môže dlhodobé nosenie tejto kazajky spôsobiť aj žalúdočné vredy, či zápal pankreasu alebo žlčníka, ale aj syndróm dráždivého čreva. Nehovoriac o problémoch v súvislosti s neokysličením niektorých orgánov, kvôli nesprávnemu dýchaniu. Toto môže viesť k hyperventilácii a záchvatom paniky, či k migrenóznym bolestiam hlavy. Zvýšené je aj riziko stlačenia a poškodenia nervov v stehnách, čo môže spôsobiť necitlivosť stehna. Rovnaké riziká má aj nosenie ďalšieho nezdravého odevu.

Elastické super úzke džínsy a leginy

Môžu spôsobiť tŕpnutie, brnenie až chlad alebo pálenie v stehne. Problémom pri nosení úzkych nohavíc sa nevyhnú ani muži. Existuje tu riziko zhoršenia pruhu (brušnej hernie), alebo zhoršenie stavu orgánov v brušnej dutine. Je vedecky dokázané, že nosenie úzkych nohavíc môže u mužov spôsobovať aj neplodnosť a iné sexuálne poruchy.

Tangá

Všetky nohavičky, ktoré nedokážu zabezpečiť prúdenie vzduchu sú nebezpečné, ale tangá spôsobujú najviac škody. Zhoršenie hemoroidov, zápaly, prenos infekcií z konečníka do pošvy a ak sú z umelého materiálu, tak aj rôzne kožné ochorenia. Pritesné nohavičky môžu spôsobiť nepríjemnú kvasinkovú infekciu alebo zápal močového mechúra.

Zlá podprsenka a úzky rolák

Nosenie nesprávnej podprsenky môže zvýšiť riziko rakoviny prsníka až 125 krát. Toto riziko je nesporné najmä u žien, ktoré nosia podprsenku aj počas spánku, teda 24 hodín denne. Vedci zistili, že ženy, ktoré vôbec nenosia podprsenku, majú omnoho nižšie riziko ochorenia na rakovinu prsníka. Okrem toho japonskí vedci dokázali, že celodenné nosenie podprsenky znižuje hladinu melatonínu o 60 % . Melatonín (písali sme už o ňom na blogu niekoľko razy) zabezpečuje náš zdravý spánok a pôsobí aj ako antioxidant. Ak dlhodobo chýba, jeho nedostatok môže byť príčinou vzniku rakoviny. Ideálna podprsenka je bez výstuže, kostíc, švov, push up efektu. Najlepšie z bavlny alebo inej prírodnej tkaniny. Úzke roláky môžu zvyšovať vnútroočnicový tlak a tým spôsobiť glaukóm, alebo poškodiť cievy v hlave. Poprípade môžu spôsobiť problémy so štítnou žľazou, nedostatočné prekrvenie mozgu, čo môže viesť k bolestiam hlavy až ku kolapsu.

Nuž nie všetko, čo je in je aj zdravé. Od vášho rozhodnutia závisí v čom vyrazíte zajtra do práce, či do ulíc.

Irma


Doporučujeme knihu:

Irina Tichomirova – Mladý obličej – Jedinečné cvičenie proti vráskam! Autorka predstavuje efektívny súbor cvikov a masážnych pohybov pre kozmetické „zdvihnutie“ tváre a krku. Pri pravidelnom cvičení v domácich podmienkach, bez skalpelu a injekcií budete po pár týždňoch vyzerať o 5-15 rokov mladšie! Pleť budete mať sviežu, pružnú a hladkú, vyrovnajú sa vám vrásky na čele, okolo očí a na krku. Návody sú ilustrované detailnými ilustráciami.

Úryvok: Lymfodrenáž obličeje Důležité jsou uzliny na hlavě a krku. Pravidelnou stimulací jejich činnosti pomocí masáže můžete získat zdravou barvu obličeje a zbavit se oteklých očí. Pro lepší klouzání si namažte ruce masážním anebo olivovým olejem. Olej ale nepoužívejte, máte-li mastnou nebo problémovou kůži. Lymfodrenáž č. 1. Vyhlazujte si kůži krku zdola nahoru od oblastí klíčních kostí k čelisti, střídavě oběma rukama. Masírujte kůži na celém krku, začněte na jedné straně a postupujte na stranu druhou. Lymfodrenáž.č. 2. Rozložte ukazováček a prostředníček pravé ruky do písmene „V“. Ukazováček položte horizontálně nad ústa a prostředník pod ústa, o něco výše nad bradu. Zlehka prsty přitiskněte ke kůži a veďte je směrem k uchu. Zopakujte to stejné – levou rukou na levé straně. Lymfodrenáž č. 3. Ruku se spojenými prsty jemně přitiskněte k obličeji těsně u nosního křídla. Mírným tahem dlaně „žehlete“ tvář směrem k uchu a během pohybu zmírněte tlak na kůži. Před uchem na několik vteřin podržte mírné protažení kůže. Tuto masáž si následně udělejte i na druhé straně obličeje.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 5.70 EUR, Zľava: 25.00 %, Ušetríte: 1.90 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 7 112 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.