google27eaa3905ca3fee3.html

Jar je predo dvermi, ale spolu s ňou prichádza aj jarná únava. A tá si nevyberá! Premôže každého, kto proti nej nebojuje. Preto nebuďte pasívni a bojujte osvedčenými trikmi!

Jarné slnko vykúka spoza oblakov a usídľuje sa na oblohe čoraz častejšie. Slnečné lúče tešia našu dušu a vyvolávajú úsmev na tvári. Krásne jarné chvíle nám však znepríjemňuje zákerný nepriateľ – jarná únava. Dobrá správa znie, že s jarnou únavou možno úspešne bojovať. Využite naše tipy a tešte sa z každého nového jarného dňa!

Venujte pozornosť top bojovníkom proti jarnej únave!

Poznáme ich všetci, a predsa nevyužívame ich pozitívnu silu tak, ako by sme mali. Ktorí sú top bojovníci?

Pozitívne myslenie

Práve to zohráva v ľudskom živote obrovskú úlohu. Skúste si namiesto ranného frflania pustiť príjemnú hudbu a naladiť sa pozitívne. Veď každý deň prináša množstvo krásnych okamihov. Stačí vnímať srdcom a dívať sa na svet s otvorenými očami.

Vyspať sa do sýtosti

Nositeľom energie je dostatočný nočný spánok. Snažte sa dodržiavať stanovený rytmus spánku a spať preferovaných 8 hodín. Spite v tme, tichu, príjemnej teplote a bez rušivých elementov elektrických spotrebičov či mobilných telefónov.

Jednoznačne pohyb

Účinným životobudičom je šport. Naša rada znie – Športujte, športujte a športujte! Šport je zárukou dobrej nálady a pevného zdravia.

Pitný režim nepustí

V poradí štvrtým bojovníkom proti jarnej únave je pitný režim. Pite pramenitú vodu, nesladené bylinkové čaje a zeleninové šťavy. Doprajte si aspoň 2 litre, prevažnú časť v dopoludňajších hodinách.

Nadopujte sa vitamínmi

Vitamíny, minerály, stopové prvky a rad ďalších látok zodpovedá za to, že v našom organizme všetko funguje tak, ako má. Ak niektorý z nich chýba, problém je na svete. Viete vymenovať tie, ktoré ovplyvňujú únavu v najvyššej miere? Ak nie, nevadí. Pozrite sa na ne spolu s nami:

  • Vitamíny skupiny B sú vykonávateľmi metabolických funkcií, ktorými ovplyvňujú energiu a vitalitu človeka. Ak pociťujete únavu, zvýšte príjem B vitamínov komplexne, ideálne konzumáciou celozrnných produktov a strukovín.
  • Prepojenosť únavy a nedostatku vitamínu C je preukázaná viacerými vedeckými štúdiami. Vitamín C pôsobí na imunitný systém, ktorý chráni človeka pred chorobami. Dostatok Céčka zabezpečíte organizmu ovocím a zeleninou.
  • Pomaranče, černice, hrozno a grapefruit sú zdrojom silných antioxidantov s názvom bioflavonoidy, ktoré eliminujú únavu. Disponujú schopnosťou bojovať proti voľným radikálom, ktoré poškodzujú bunky.
  • Prostriedkom zlepšenia imunity, zvýšenia svalovej sily a celkovej vytrvalosti je zinok. Zinok je obsiahnutý v pšeničných otrubách, tekvicových semiačkach a potravinách, ktoré disponujú veľkým množstvom bielkovín.
  • Únava a svalová slabosť môže byť spôsobená nedostatkom draslíka. Ak chcete byť plní energie jedzte strukoviny, ovocie, zeleninu, semienka a oriešky.
  • Vápnik nie je iba priateľom zdravých kostí, ale aj pomocníkom pri zvládaní stresu, úzkosti a nervového napätia. Nachádza sa v mliečnych výrobkoch, zelenej listovej zelenine, orieškoch a semenách.

Viac na: http://www.cvicte.sk

*

Ak sa chcete dozvedieť viac o energetike jedla, odporúčame túto komplexnú knihu:

Steve Gagné – Energetika jídla – Komplexný, zrozumiteľný a dôležitý výklad duchovnej stránky potravy, ktorú prijímame. Kniha popisuje kvalitu energie a “duše” v každom jedle. Autor ukazuje, ako naše spojenie s potravou oživiť a dať do poriadku našu fyzickú aj duševnú nerovnováhu. Uvádza obsiahly zoznam potravín a ich vlastností; vysvetľuje, ako nás každé jedlo ovplyvňuje na najhlbšej úrovni. Učí, ako sa stravovať, aby sme prijímali rôzne kvality a poskytovali vhodnú výživu telu aj duši.

Pôvodná cena: 15.20 EUR | Naša cena: 13.68 EUR Ušetríte: 1.52 EUR | Zľava: 10%

*

*

 

(Prečítané 458 krát, 1 dnes)

Comments are closed.