google27eaa3905ca3fee3.html

perfume_tester_972770105.jpg1_detail

Kozmetika

Reklamy nás presviedčajú, že ak sa postriekate najnovším parfumom „xx“, stane sa z vás neodolateľná žena-wamp, či v prípade mužov atraktívny Casanova, lákadlo pre stovky žien. Takto na nás idú reklamy. Ale keď otočíte parfum a pozorne si prečítate zloženie, možno trochu zvädne váš sexy úsmev.

Keď si dnes kúpite parfum, tak v nádhernej fľaštičke dostanete akurát tak kopu voňavých toxických zmesí a toxických chemikálií vyrobených z nafty. Je nás málo, ktorí ešte robíme prírodné parfumy a krémy z prírodných surovín takej kvality, ktoré môžete, ak by ste chceli, aj zjesť ak dostanete na ten krém chuť a nič nepríjemného sa vám nestane. A ešte raz zopakujem pre tých ktorí to nepochopili – to znamená, že sa parfumy, krémy a deodoranty neskladajú z prírodných surovín ako tomu bolo niekedy.

Pokúsim sa to stručne vysvetliť. Látka ako napr. formaldehyd nemá čo v kozmetike robiť . Táto látka je však dobrý konzervant a preto ho nájdeme v mnohých krémoch. Formaldehyd je plyn, ktorý aby sa ihneď nevyparil mieša sa s vodou a dostávame formalín, známy aj ako methylén glykol. Dibutyl ftalát, ďalšia látka, ktorá sa používa v krémoch a lakoch na nechty, je typický endokrínny disruptor a na šťastie je v rámci EU zakázaný, ale napr. toulén je jedna zo zložiek benzínu a môžete ho nájsť aj vo vašich drahých krémoch a parfumoch. Metylén chlorid je rozpúšťadlo, ktoré sa používa pri výrobe farieb, plastov atď.

To a veľa ďalšieho, sú zložky našich voňavých krémov, sprchových gélov a lakov na nechty. Sú to tzv. endokrinné disruptory, ktoré ovplyvňujú činnosť hormónov v našom tele tak, že potom nepracujú prirodzene. Výsledky sú známe. Spôsobujú problémy s dýchaním, otravu pečene, obličiek a silne ovplyvňujú aj nervovú sústavu a zvlášť funkciu reproduktívnych orgánov.

Dospelé dámy a páni sa môžu sami rozhodnúť, či chcú alebo nechcú použiť parfumy, krémy, laky na nechty atď., ale keď ide o malé deti a tehotné ženy vtedy by použitie malo byť zakázané zákonom. Prečo? Dochádza totiž k poškodeniu pohlavia dieťaťa ešte pred narodením.

Ak si myslíte, že vás EU chráni pred podvodníkmi v priemysle krásy, môžem vás ubezpečiť, že ste na veľkom omyle. Výrobcovia využijú aj najmenšiu dieru v zákone, alebo deklarujú inými menej známymi názvami niektoré nebezpečné látky. A prečo to robia, keď majú na výber veľa prírodných látok, ktoré sú aj vítané pre naše telo? Preto, lebo ich zložky sú veľmi drahé a niekedy, ako je to napríklad s našimi prírodnými krémami, je ich trvanlivosť pomerne krátka. Napríklad 2-3-4 mesiace. To priemysel nezaujíma. Krém alebo parfum na vás môžu počkať aj pár rokov na policiach obchodu s kozmetikou. Preto aby ste seba a vaše deti ochránili pred všemožnými problémami, kupujte iba prírodné výrobky a pozorne čítajte etikety.

listening-music-earphones

Hluk

Netúžim mať poruchu sluchu ako má cca 280 miliónov ľudí. Viac než 40% ľudí starších ako 60 rokov má problémy so sluchom. Možnosti poškodenia či straty sluchu sú napr. infekcie, traumy ucha, ototoxické lieky, gény, ale najčastejší pôvod zničenia sluchu je každodenný hluk. Dlhodobé vystavovanie takémuto hluku môže výrazne ublížiť sluchu a zaujímavé je to, že sa práve tento pôvod dá najľahšie odstrániť. Vystavovanie sa hluku spôsobuje poruchu sluchových buniek vo vnútornom uchu a tieto bunky sú rozhodujúce pre dobrý sluch. Poruchu sluchu môže vyprovokovať aj krátkodobý hlasný zvuk, napríklad výstrel či výbuch, ale vo väčšine prípadov je to dlhodobé každodenné vystavovanie sa hluku.

Rozpravám o hluku nad cca 85 dB, ktorý nám môže vážne ohroziť sluch. Pri normálnom rozhovore môžeme očakávať 50-70 dB, ak kričíme pôjde to hore, že nás síce budú počuť aj susedia, no neublíži to nášmu sluchu, iba ak dobrému menu.

Ak ste sa rozhodli v nedeľu kosiť, buďte si istý, že sused právom hromží na vašu kosačku, ktorá vyrába cca 90 dB. Sirénu prvej pomoci počujete už z diaľky a keď prejde vedľa vás celé telo vám vibruje. Nečudujte sa, táto siréna vyrába hluk 110 -120 dB. Málo z nás vie, že sa stáva, že ten hluk môže zabiť aj pacienta v sanitke. Preto sa siréna sanitky má používať iba keď je to nutné. Len pre porovnanie, toľko hluku vyrába aj veľké lietadlo pri vzlietaní.

Najnebezpečnejší zabijak pre naše uši je však hlasná hudba. Keď sa nám muzička páči, vypečieme hlasitosť na maximum a užívame si to naplno. Ale práve tu je problém. Najmä ak nám to hrá cez slúchadla. Keď sa niečo opýtame takého poslucháča, zvyčajne nás nepočuje, ale nevšimne si ani auto a čo je ešte horšie, keď je na letisku, nepočuje ani to práve vzlietajúce lietadlo.. Má to prihlasné. Dá sa povedať, že je to takmer samovražda. Už sme si povedali, že 8 hodinový pobyt behom dňa v priestore s hlukom nad 85 dB vážne ohrozuje náš sluch, ale nepočuť lietadlo znamená počúvať hudbu na viac než 100 dB, čo znamená, že naši mladí majú 100% šancu, že ohluchnú do svojich 60-tich.

Rozumiem, že svetom vládne technika, ale ona musí byť v našej službe a nie mi v jej. Ak váš je sluch už poškodený skúste si pomôcť týmto ľudovým liekom. Pred spánkom si pravidelne dávajte lyžicu medu zmiešaného so škoricou. Je to znamenitý recept so skvelými výsledkami.

Ale prosím, radšej počúvajte váš prehrávač na 60 dB a vychutnávajte si vône vášho prírodného parfumu.

Buďte mi zdraví
Dr. Boris Subotić


Tip redakcie Eugenika:

306-dokonala-ocista-tela-2-prepracovane-vydani_1430312201_mediumGennadij Malachov – Dokonalá očista těla – Očista karmy, mysli i fyzického těla

Všetci vieme, že ľudský organizmus sa v priebehu života nielen opotrebováva, ale aj znečisťuje. Môžeme však svoj organizmus prečistiť a zbaviť všetkého, čo vyvoláva otravu, zápach, nepekný pohľad, nepríjemný stav. Dokonalá očista je možná, pre mnohých dokonca nevyhnutná, ak sa chcú zbaviť chronických zdravotných i psychických ťažkostí. V tejto knihe sa stretnete s neuveriteľne podrobnou metodikou používania rôznych očistných postupov. Najmä očisťovanie s pomocou moču je rozpracované pre každý jednotlivý vnútorný orgán, ako pečeň, črevný trakt, žlčník, ľadviny a pod. Uvádzajú sa tu aj rôzne ľudové metódy, často hraničiace až s primitívnou tradičnou mágiou a poverčivosťou, autor ich však veľmi zaujímavo vysvetľuje a analyzuje.

Ako napovedá názov, Malachov sa neobmedzuje len na fyzické telo človeka. Hlbinným a celistvým spôsobom nazerá na ľudskú bytosť predovšetkým ako na dušu, ktorá sa má usilovať o dobro, lásku, súcit a mravnosť. Akékoľvek negatívne pocity, hnev, závisť, ukrivdenosť, pýcha či nespokojnosť narúšajú naše energetické pole a spôsobujú problémy – od chorôb až po nešťastný osud a neúspech. Podľa Malachova je nesmierne dôležité očisťovať aj – a najmä – svoju dušu: pokáním, prehodnotením svojich postojov a reakcií, zbavením sa akéhokoľvek hnevu a nenávisti. Uvádzajú sa tu konkrétne návody na očistu vedomia a psychoenergetického poľa človeka, ktoré fungujú veľmi jednoducho a pritom vysoko účinne. Malachov rozoberá aj pojem karmy a vysvetľuje čitateľom, ako vzniká a narastá karma spôsobujúca nepríjemné udalosti v živote človeka, a ako je možné uvedomelým postojom a správaním očistiť aj svoju karmu.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.30 EUR, Zľava: 8.00 %, Ušetríte: 0.90 EUR


 

(Prečítané 2 393 krát, 1 dnes)

Comments are closed.