google27eaa3905ca3fee3.html

relax

Cvičenie je vynikajúci nástroj na zníženie stresu, a teda aj ku zvýšeniu duševnej pohody. Tento fakt funguje na základe niekoľkých princípov. Pri cvičení sa totižto uvoľňujú endorfíny a ďalšie hormóny šťastia, ktoré navodzujú pocit pohody. Cvičenie podporuje celkové zdravie a pohodu, čo znižuje stres a pomáha uvoľniť napätie v tele.

Niektoré formy cvičenia vám umožňujú dostať sa do spoločnosti, čo taktiež môže byť skvelé na zníženie stresu. Cvičenie celkovo zvyšuje pocit sebavedomia a prináša aj mnohé ďalšie výhody, ktoré zlepšujú kvalitu života.

Výhody fyzicky aktívnych ľudí

Fyzicky aktívni ľudia sú zdraví fyzicky aj psychicky, energickí, majú menšie percento telesného tuku, silnejšie kosti a svaly, správne držanie tela, sú spokojní so svojím tvarom tela, majú silné a zdravé srdce a ďalšie výhody, ktoré iba prospievajú ku psychickej pohode.

Cvičenie ako liek

Cvičenie je jedným z najpopulárnejších spôsobov liečby depresie. Často ľudia hovoria, že na rozdiel od antidepresív, cvičenie vnímajú ako veľmi prírodný spôsob, ako bojovať proti pocitu beznádeje. Taktiež cvičenie na rozdiel od antidepresív neprináša nepríjemné vedľajšie účinky, ako riziko ochorenia srdca, mŕtvicu, niektoré druhy rakoviny a obezitu.

Keď ste v depresii, máte pocit, že nemáte žiadnu energiu

Je pravda, že začať cvičiť môže byť náročné, najmä ak máte pocit, že sa vám to nikdy nepodarí. To je dôvod, prečo je najlepšie začínať vždy opatrne a postupne, najlepšie pod dozorom odborníka a zvoliť si cvičebný program, ktorý bude pre vás zvládnuteľný a zábavný.

Rady na zníženie stresu:

  • Ak máte sedavé zamestnanie a dlho ste nevykonávali žiadnu fyzickú aktivitu, bude pre vás šok, začať s cvičením. Začnite najjednoduchšie, ako sa dá. Doprajte svojmu telu aspoň 5-10 minút na čerstvom vzduchu, napríklad prechádzkou okolo domu.
  • Pri cvičení je dobré mať kamaráta, na ktorého sa môžete vždy spoľahnúť. S ktorým sa dohodnete na intervaloch cvičenia. Vedieť, že na vás niekto čaká vždy uľahčuje odhodlanie ísť.
  • Pred tréningom si doprajte si viac času na zahriatie . Ak napríklad robíte vysoko intenzívnu  aktivitu ( ako je beh alebo aerobik ), začnite najskôr s chôdzou a až postupne prejdite na beh. Vaša tepová frekvencia totižto musí stúpať postupne a nie nárazovo.
  • Po skončení tréningu si doprajte aspoň 10 minút v miernej intenzite, dáte tak telu dostatok času, aby vychladlo a následne vykonajte strečing.
  • Fyzická aktivita samozrejme nemusí byť skľučujúca – aj jednoduché zmeny môžu priniesť viditeľné a citeľné výsledky na vašej fyzickej a aj psychickej pohode.

Zdroj: http://fitness.cvicte.sk/


6-Breathing-Exercises-to-Relax-in-10-Minutes-or-Less_0


Tip vydavateľstva Eugenika:

Anna Repková – Pilakalajoga

Chcete mať zdravé, pevné a pekné telo? Je tu nová, jednoduchá metóda cvičenia a relaxácie, ktorá v sebe spája prvky pilatesu, kalanetiky a jogy. Príručka obsahuje 20-minútový nenáročný program. Ak ho budete cvičiť aspoň štyrikrát do týždňa (a budete sa zdravo stravovať a primerane pohybovať), prinesie vám pozitívne zmeny: pekne sa vám vyformuje postava, zlepší sa vám držanie tela a celkový vzhľad, prehĺbi sa dýchanie, zlepší sa metabolizmus, zdravie, vitalita, telesná aj duševná kondícia. Dlhoročná prax ukázala, že pilakalajoga vyhovuje všetkým vekovým skupinám, ženám aj mužom a prináša pozitívne výsledky všetkým bez rozdielu.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 5.87 EUR, Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.03 EUR


(Prečítané 1 379 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.