google27eaa3905ca3fee3.html

energy-body

Keď sa vám dni zdajú krátke, ale práce máte stále vyše hlavy, je veľmi ťažké si udržať dobrú náladu a vysokú hladinu energie. Ak si nedokážete udržať energiu počas celého dňa, postupujte podľa osvedčených krokov, ktoré vás budú motivovať.

Pite dostatok vody

Ak chcete byť plný energie a hydratovaný, pite počas dňa veľa vody. Pitie vody predstavuje najčistejší a najjednoduchší spôsob, ako telo zbaviť toxínov.  Súčasne by ste sa mali snažiť znížiť množstvo kofeínu, pretože ten funguje práve naopak ako voda, teda že telo dehydratuje.

Zmeňte stravovacie návyky 

Zmeňte svoje stravovacie návyky tým, že zvýšite počet svojich jedál minimálne na 5 za deň, pričom do jedálnička zaraďte aj orechy, nízkotučné jogurty a zeleninu. Takéto stravovanie vám zabezpečí dostatok energie počas celého dňa. Vyhýbajte sa, ale potravinám s vysokým obsahom jednoduchých sacharidov.

Energiu je možné si doplniť aj pomocou energetických tyčiniek alebo nápojov, ktoré obsahujú postupne vstrebateľné sacharidy, ktoré vám zabezpečia energiu na dlhšie časové obdobie a nezaťaží váš tráviaci systém.

Pravidelne sa hýbte

Vždy, keď máte v práci možnosť na pauzu, tak si popreťahujte svoje telo spolu s hlbokým dýchaním. To vám zabezpečí, že sa budete cítiť ako znovuzrodený. Sedenie pri počítači dlhú dobu, má za následok ospalosť a ľahostajnosť, preto vstávajte a naťahujte sa vždy, keď máte príležitosť. Vhodnou aktivitou počas prestávky je aj občasné chatovanie s priateľmi, pretože aj komunikácia s priateľmi a smiech veľmi napomáha ku pozdvihnutiu energie.

Začnite cvičiť

Zahrnúť by ste mali aj svižnú chôdzu po schodoch alebo do práce namiesto použitia výťahu alebo auta. Svižná chôdza vám rozprúdi krv v žilách a tým aj osvieži myseľ. Mali by ste si tiež urobiť čas na návštevu posilňovne aspoň trikrát týždenne, to vám pomôže budovať svoju vytrvalosť a pomôže vám zmierniť stres.

Dostatočne dlho spite

Počas spánku sa vaše telo a myseľ regenerujú. Najhoršie je, že napríklad náhrada vynechaného jedného kvalitného spánku, môže trvať až týždeň. Preto si každú noc doprajte 7 až 8 hodín odpočinku, čo vám výrazne pomôže pri tvorbe energie na celý nasledujúci deň.

Prijímajte dostatočné množstvo vitamínov

Vitamíny sa snažte prijímať hlavne vo forme stravy, ale ak sa vám to už naozaj nedá, tak môžete aj ako doplnky. Na tvorbu energie sú najdôležitejšie vitamíny skupiny B a vitamín C.

Viac na: http://fitness.cvicte.sk

Tip na knihu:

Dr.Stephen T. Chang – Vnitřní cviky pro zdraví – Komplexný systém taoistických uzdravujúcich cvikov, prirodzenej metódy, ktorá je založená na duševných a fyzických ozdravujúcich cvikoch, ktoré posilňujú a uzdravujú predovšetkým vnútorné orgány tela. Práve oni dokážu totiž to, čo nedokážu ani najvypestovanejšie svaly: ochrániť organizmus pred starnutím a chorobami.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.42 EUR,

Zľava: 15.00 %, Ušetríte: 1.48 EUR

woman-dancing-290x218

(Prečítané 1 929 krát, 1 dnes)
 

One Response to Ako si udržať energiu počas celého dňa

  1. Ján Nagy píše:

    Vitalitu tela je možné zvýšiť konzumáciou medu a škorice 1 k 1