google27eaa3905ca3fee3.html

d6a30fdc4ea5cb63b5c94d60edc1cad1Pozná to asi každá žena. Príde večer. Ste unavená, začína Vám byť zima. Máte studené nohy, oziaba Vás. Ruky sú tiež ako s chladničky. Na celom tele pociťujete únavu, ktorá je znásobená pocitom chladu. Uvažujete, že si idete ľahnúť spať. Ale posteľ je tiež studená. Prídete do spálne a pustíte radiátor na maximum. V spálni máte neraz aj 22°C, ale Vám je aj tak zima. Manžel, ležiaci vedľa je nervózny z toho, že v takej teplote sa nedá spať. Večer sa ešte niekoľko krát  zobudíte na pocit chladu. Ráno máte na dýchacích cestách vysušené sliznice a niekomu sa môže z nosa pustiť aj krv. Neraz sa budíte aj unavená a desíte sa predstavy ako takto unavený organizmus bude pracovať a starať sa o rodinu. Toto je realita, ktorú poznajú tisíce žien.

Čo  sa deje s telom počas dňa? Počas dňa je naše telo vystavované záťaži. Sme v strese. Tomu sa dnes nedokáže vyhnúť asi nikto. Najmä nie pracujúce matky. Jedna práca začína ráno a druhá pri starostlivosti o rodinu. Nežné stvorenie je vystavené nadmernej záťaži. Organizmus si vyčerpá všetku energiu. A večer pociťujeme totálnu únavu. Počas dňa sa naše telo derie. Degeneruje. Je to prirodzený proces. Všetko čo sa vystavuje nadmernej záťaži sa derie sa a poškodzuje. Ale múdra príroda nás obdarovala aj schopnosťou opravovať poškodené časti tela čiže regenerovať. A regenerácia by mala nastať najmä počas noci keď spíme. Spánok, je časť dňa kedy telo ide do servisu. Výsledkom tejto návštevy by malo byť dostatok energie ráno a poopravované všetko čo sa poškodilo počas dňa. Ale je tomu naozaj tak? Vytvárame všetky predpoklady na to aby sa v servise (počas spánku) naše telo naozaj zotavilo a opravilo všetko čo je poškodené? Bohužiaľ nie vždy je to tak . A často si samy navodzujeme také podmienky v spálni aby sme sťažili nášmu telu regenerácii. Jednou z najväčších spomaľovačov, ktoré nám bránia v regenerácii je nedostatok energie a vysoká teplota počas spánku.

Zdroj energie na regeneráciu počas spánku.

_vyrp11_4761biotermicka-podlozka-matrac-thermo-and-life-120-60-33444Mnohí sa spýtate odkiaľ získať energiu na regeneráciu počas spánku? Myslíte si, že je to nemožné? Mám pre Vás dobré správy, je to možné. A pomerne jednoducho! Staré národy v Ázii pre tisíckami rokov prišli na to, že bambus má  rôzne využitie pre človeka. Jednou z možností ako využiť bambus je urobiť z neho bambusové uhlie. Uhlík má jednu zaujímavú vlastnosť. Po nahriatí dokáže vyžarovať takú energiu, ktorá je totožná z energiou Slnka. A Slnko je zdrojom energie pre všetok život. Vďaka najnovšej technológii sa podarilo tieto uhlíkové častice umiestniť do špeciálnej peny. Ak spíme na poduške, ktorá obsahuje penu s týmito  uhlíkovými časticami máme zdroj energie potrebnej na regeneráciu. Táto pozitívna energia má nasledovné účinky:

 • posilňuje imunitu a zvyšuje odolnosť voči chorobám
 • znižuje riziko prechladnutia
 • zmierňuje bolesti pri reumatizme
 • zmierňuje bolesti kĺbov a svalov
 • podporuje regeneráciu
 • podporuje produkciu melatonínu ( spánkového hormónu )

Ale tu nekončia všetky výhody spánku na takejto poduške s uhlíkovými časticami. Ďalšou výhodu je, že vy budete pociťovať príjemné teplo!!! Koniec studeným nohám. Len pocit príjemného tepla a to aj vtedy, keď je v spálni chladno. A to všetko pri nulovej spotrebe elektrickej energie. Už nemusíte vystavovať unavené telo devastujúcemu elektrosmogu. Znížením teploty v spálni na 16-17 °C vytvoríte vhodné teplotné podmienky na zdravý spánok. Zvýši sa Vám metabolizmus, zlepši sa regeneračná schopnosť a Vy ráno vstanete plná energie. Spať v chlade, pociťovať ale pritom teplo a dodať telu energiu potrebnú na regeneráciu je dobrým predpokladom na spokojný a zdravý život.

Zásady zdravého spánku:

 • Nekonzumujte jedlo aspoň 3 hodiny pred spánkom
 • Nepozerajte správy a filmy, ktoré nie sú pozitívne
 • Neriešte večer problémy
 • Teplotu v spálni udržiavajte max. na 16-17°C
 • Nemajte v spálni zdroje elektrosmogu ( vyhnite sa elektricky vyhrievaným dekám!!!)
 • Spite na poduškách s penou obsahujúcou uhlík

Screenshot-2013-10-08-at-2.32.40-PM

Zdroj: www.teplovposteli.cz/


Súvisiaci článok:


Tip redakcie Eugenika:

Lothar Ursinus – Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně

Autor dôkladne, komplexne a pritom zrozumiteľne popisuje funkciu jednotlivých orgánov a ich spoluprácu v ľudskom organizme. Každý orgán sa riadi vlastným časovým harmonogramom. V určitú dennú dobu vládne v orgánových systémoch mimoriadne výrazná aktivita, ktorú neskôr vystrieda fáza pokoja. Ak na tieto skutočnosti dbáme a rešpektujeme ich, podporujeme tým svoje zdravie. Rytmus tela môžeme efektívne využívať aj v práci a súkromí, alebo pri chudnutí, podávaní liekov a podobne.

Ukážka: Kvalita žaludečních meridiánů se bude vždycky lišit podle toho, z jakého úhlu se na ně díváme. „Radost ze života a žádostivost“ se vztahují k tomu, co do sebe přijímáme. Emoci orgánového systému žaludek/slezina a slinivka představuje deprese. Projevuje se zejména u pacientů, kteří hodně lpí na minulosti. Pokud o něčem stále dokola přemítáme, vede to k nespokojenosti a skleslosti. Pitvání problémů mívá za následek nadměrné zpomalení energetického toku, oslabení metabolismu a může dojít k přibírání na váze a zácpě. Žaludek má vztah ke štítné žláze, protože jí probíhá žaludeční meridián. Se žaludkem tedy mohou souviset i symptomy štítné žlázy.

Pôvodná cena: 5.60 EUR, Naša cena: 5.04 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.56 EUR


 

(Prečítané 753 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.