google27eaa3905ca3fee3.html

Na každú jednu chorobu pozná moderná medicína nejaký liek. Máte zápal? Dostanete buď antibiotiká alebo protizápalové lieky. Bolí vás hlava? Dostanete lieky proti bolesti, atď. Sú naozaj tieto látky liečivami? Čo je to vlastne tá liečba? Čo je úlohou liečby? Zamysleli ste sa nad tým niekedy?

Liečba je odvodená od gréckeho slova therapeió. Ak by ste hľadali význam slova therapeió došli by ste k poznaniu, že je to starať sa resp. dostať človeka na cestu. Cieľom liečby by malo byť postarať sa o chorého a dostať ho na cestu.

Niekto múdry povedal, že život je cesta. Aj zdravie je cesta. Dokáže dostať súčasná medicína človeka na cestu? Inšpiruje chorých ľudí k tomu aby sa zmenili? Snaží sa im ukázať ako von z choroby cez zmenu životného štýlu? Drží sa medicína významu slova terapia? Toto sú otázky, ktoré by si mali klásť tak lekári, liečitelia a neposlednom rade aj pacienti, lebo pacientov sa to dotýka bytostne.

Veľmi veľa komunikujem s ľuďmi. Sú dni keď komunikáciou s ľuďmi strávim aj 5 hodín. Často mi ľudia povedia, že keď sa pýtajú lekára ako dokážu ovplyvniť chorobu cez zmenu životného štýlu svoju chorobu lekár mlčí. Lekári pri kontakte s pacientom väčšinou mlčia. Predpíšu lieky, pacient lieky zoberie a príde ďalší. Netvrdím, že to robia všetci ale väčšina z nich. To nehovorím o tom, že by sa snažili dostať človeka na cestu a ukázali mu , kde robí pacient vo svojej životospráve chyby a tie chyby ho dovedú k vzniku choroby. Samozrejme je tu aj druhá strana mince a tou je nezáujem pacienta o svoje zdravie.

Momentálne máme systém, kde ľudí nič nemotivuje zmeniť svoje postoje k zdraviu. Nikto dnes neukazuje pacientom cestu. Desí ma keď počujem od ľudí, že im lekár povie, jedzte čo vám chutí, strava na chorobu nevplýva a podobne. Tu už nehovorím o tom, že by sa pacienta pýtali na ich rodinné zázemie a psychický stres. Choroba je podľa správania medicíny dielom náhodnej hry génov. Vo svete kde platia fyzikálne zákony a platia na všetko stále mnohí veria na to, že kdesi neplatia.

Dnes máme istý systém zdravotnej starostlivosti. Či ten systém ľudí lieči v pravom slova zmysle odpovedzte si každý sám pre seba. Podľa mňa nie. Možno aj preto dnes ako národ patríme k najviac chorým národom v EU a deti dnes majú choroby starcov. Mali by sme začať rozmýšľať ako to zmeniť.

Prajem pekný deň

Andrej


foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com/


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Gennadij P. Malachov – Jak vyléčit 200 nejčastejších nemocí

Uznávaný ruský lekár – vynikajúci odborník na najrozmanitejšie druhy a metódy prírodnej liečby, dal dokopy veľmi prehľadnú praktickú knihu. Uvádza v nej známe aj menej známe recepty, založené na urinoterapii, detoxikácii organizmu a fytoterapii.

Nejedná sa o žiadne šarlatánstvo – účinnosť týchto metód je bohato overená v praxi. No tak či tak, okrem nich v knihe nájdete aj rôzne iné rady a odporúčania, ako sa pri tej či one chorobe zbaviť ťažkostí. A dozviete sa tiež dosť o celkovom fungovaní ľudského organizmu, o našich biorytmoch, vplyve mesačného cyklu, životných princípoch a očiste organizmu.

Prvých asi 60 strán knihy obsahuje teoretický výklad a objasnenie, ako uvedené postupy fungujú. No a hlavná, druhá časť potom už obsahuje abecedne zoradené  jednotlivé choroby, pri ktorých sa nachádzajú rôzne informácie, vysvetlenia, rady, recepty a všelijaké odporúčania. Malachov berie do úvahy aj skúsenosti svojich čitateľov (často cituje ich listy a skutočné príbehy), takže jeho knihy sú naozaj prepojené s reálnym životom.

Pôvodná cena: 11.60 EUR Naša cena: 10.44 EURZľava: 10.00 % Ušetríte: 1.16 EUR


(Prečítané 328 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.