google27eaa3905ca3fee3.html

Tento spôsob nosenia amuletov a rôznych príveskov poznajú vo všetkých starých kultúrach:

India, Tibet, Mongolsko, Južná  Amerika, Brazília, Severná Amerika, Afrika, Španielsko, Austrália…

Šamani si ich uväzujú  pri rôznych rituáloch, kedy prechádzajú do zmenených stavov vedomia a cestujú do iných svetov. Šatky či stuhy s ochrannými príveskami si dávajú na ruku alebo nohu, aby symbolicky a magicky boli v spojení so zemou či nepretrhli rituálne spojenie.

V niektorých častiach Indie ich nosia tantrickí jogíni na nohách a pažiach, keď idú meditovať na hroby (jedná sa o meditáciu na ľudskú pominuteľnosť).

Indiáni tieto stuhy a šatky nosili zapletené vo vrkočoch, alebo uviazané na ramene. Verili, že ich to ochráni pred zranením, nešťastím a neprajnými duchmi.

Tibetskí a mongolskí šamani uväzujú šatky, šály a stuhy z hodvábu, mušelínu či brokátu v rôznych farbách na rituálne predmety, aby do nich nevstúpil zlý duch.

Cigáni nosia tieto malé šatky na hlave ako čelenku, alebo na ruke. Na šatkách majú malými uzlíkmi priviazané rôzne amulety, alebo mince; uzlíky symbolizujú liečivú silu rúk. Šatka ich chráni pred rôznymi zlými kúzlami a závisťou.

V dnešnej dobe tento náramok existuje pod názvom WRAP náramok (z rôznych látok, hodvábu a pod.) Alebo tiež ako BANDIT náramok – Bracelet Scarf Bandit (tento názov je odvodený od slova bandita – lupič, pirát, korzár)

Monika Jančíková


V našej ponuke máme pre vás dva druhy náramkov. Látka je vyrobená v Indii z mäkkého indického mušelínu. Jej výhodou napríklad je, že keď sa mušelín namočí do vody, veľmi rýchlo vyschne.

Na náramku sú uviazané dva uzlíky a navlečené prívesky – symboly. Šatka-náramok sa dáva na ruku či nohu a zaväzuje sa uzlom. Uzol sa uväzuje ľahko, pevne drží a tiež sa veľmi ľahko rozväzuje.

Prívesky sú vyrobené z Alpaky (zliatina): Alpaka má rôzne dalšie názvy: pakfong, biela mosazd, nové striebro. Alpaka je pevná látka strieborného vzhľadu. Vyznačuje sa svojou tvrdosťou a odolnosťou voči korózii.

INDICKÝ NÁRAMOK HARMÓNIE červeno-oranžový

Prívesky sú  z bieleho kovu, navlečené na stuhu červeno-oranžovej farby. Náramok sa uväzuje na ruku uzlom.

Prívesok VITARKA MUDRA:

Mudra je rituálne gesto, „pečať“. Vitarka mudra symbolizuje učenie, diskusiu, osvietenie. Mudra s okom v dlani symbolizuje najvyššiu štedrosť. Oko v dlani znamená, že všetky činy sú riadené najvyššou múdrosťou a súcitom.

ČERVENO-ORANŽOVÁ farba:

Červená farba je symbolom života, vášne, emócií, citov – 1. čakra. Oranžová symbolizuje odvahu a kreativitu – 2. čakra. K oranžovej farbe sa neviažu žiadne negatívne asociácie, preto je vždy  dobrá. Tieto dve farby na nás vplývajú vzrušujúco a energeticky. Keď sú spolu zmiešané,  pôsobia na našu myseľ uzemňujúco a vznešene. Červeno – oranžová  farba v sebe nesie impulz dobíjania. Ma liečivý vplyv na unavenú myseľ.Indický náramok harmónie

Šírka: 50 mm, Výška: 200 mm
Druh tovaru: Náramok
Oblasť použitia: Učenie, Múdrosť, Súcit
Vyhotovenie: Kov, Látka

Pôvodná cena: 9.60 EUR, Naša cena: 8.64 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.96 EURINDICKÝ NÁRAMOK HARMÓNIE  indigovo-modrý

Prívesky sú  z bieleho kovu, navlečené na stuhu z mäkkého indického mušelínu indigovomodrej farby. Náramok sa uväzuje na ruku uzlom.

Prívesok VITARKA MUDRA (viď vyššie)

Prívesok LOTOSOVÝ KVET:

Symbol čistoty a duchovného poznania. Tiež je symbol lásky, krásy a šťastia. Lotos spája tri sféry pozemskej existencie: zem, vodu, nebo. Vyrastá z nečistého bahna cez vodu, no jeho krásny kvet sa dotýka oblohy. Je symbolom prebudenia, osvietenia.

Prívesok MEDAILÓN DUKÁT s popínavou rastlinkou:

Symbolizuje hojnosť, prosperitu, rast.

INDIGOVÁ FARBA: Indigová modrá stimuluje duševnú činnosť a vnímavosť.  Je to farba ducha, hĺbky a rozjímania. Je to farba šiestej čakry – tzv. tretieho oka. Indický náramok harmónie

Šírka: 50 mm, Výška: 200 mm
Druh tovaru: Náramok
Oblasť použitia: Múdrosť, Čistota a osvietenie, Láska, Prosperita
Vyhotovenie: Kov, Látka

Pôvodná cena: 10.90 EUR, Naša cena: 9.81 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.09 EUR
(Prečítané 295 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.