google27eaa3905ca3fee3.html

higher-selfNie je to tak dávno, čo osamelým hlasom vizionárov nevenoval pozornosť takmer nik. Potrebe etiky pri vedeckom bádaní rozumieme a určite tiež nie je jedno, ako sa poznatky využijú. Kto to ale kedy počul, aby veda ladila s duchovnými aspektmi? Že čo je za tým? 

Predčasom tomu rozumel málokto. Dnes je situácia iná – na pozadí nových vedeckých poznatkov a vďaka množstvu vedcov, ktorí majú za sebou hlbokú spirituálnu skúsenosť, je ono volanie omnoho zreteľnejšie. Fyzici, jeden za druhým, sa nechávajú počuť, že vlastne niet rozdielu medzi kvantovou fyzikou a starovekými učeniami. Skeptik podotkne akiste bez váhania, že prianie je tu otcom myšlienky a že v obrazných statiach starovekých písiem sa dá vidieť prakticky čokoľvek. Naozaj? Skutočne najlepšie mozgy planéty nemajú nič iné na práci, než nachádzať modernú fyziku v pradávnych písmach? Alebo je dôkazov už toľko, že nemôžu byť ignorované a že vznikajú prestížne dokumentárne filmy, kde tieto špičky svoje poznanie deklarujú verejne?

Jeden z prvých. Dnes už kultový „ČoMyLenVieme!?“. Na pozadí príbehu Amandy (oplýva radosťami i starosťami tak typickými pre tento vek), celý rad špičkových vedcov zdieľa svoj pohľad. V podstate na život ako taký, naše miesto v ňom a zmysel toho všetkého. Neskôr vznikali ďalšie a ďalšie dokumenty. Čo sa týka fyziky, už s tým prakticky nikto nemá problém. Horšie je to v histórii a v archeológii. I keď Schliemannov príbeh – príbeh objaviteľa Tróje s Homérovou Iliadou v ruke ako s mapou – je dobre známy, stále je málokto z akademických kruhov ochotný pripustiť, že „príbehy a legendy“ dávnych písiem môžu byť veľmi presnou faktografiou. Je ťažké prelomiť hrádzu, či skôr val nechuti prepisovať tradične prijímané tabuľky a datovania. Avšak okrem indícií existuje už i množstvo fyzických dôkazov. Voláme ich OOPART– „veci, ktoré by nemali existovať“. Sú to artefakty, ktoré prenikli na verejnosť a ktoré svojou existenciou dokazujú, že oficiálne datovanie poriadne kríva.

Dočkáme sa dokumentárnych filmov, kde odvážni historici a archeológovia budú zdieľať svoje poznatky verejne? Po kultovom „Oku Boha Hóra“ a prelomovom„Tajomstve Sfingy“ Johna Anthony Westa a Roberta Schocha, zažiarila séria egyptologičky Carmen Boulterovej KÓD PYRAMÍD, ktorá apriori neodmieta alternatívne teórie len preto, že neladia s „faktami“, ktoré sa učíme v škole. Určite to chcelo veľký kus osobnej odvahy, ale aj šarmu, s ktorým zapovedané témy otvára.

Sprevádzajú nás známy nezávislý egyptológ Robert Bauval i Strážca domorodej tradície a vedenia starovekého Egypta Abd´el Hakim Awyan. Jeho ústami akoby k nám prehováral samotný KEMET. Ešte pred nejakým časom bolo nemysliteľné, aby vo výpravnom dokumente dostala priestor prakticky neskreslená staroveká múdrosť. Ale aby oficiálne stanovisko nestratilo úplne tvár, je u nás seriál prezentovaný ako „kontroverzný“:)

Niečo sa deje. Najväčšie prednáškové sály sveta zapĺňa doslova zjavenie Novej vedy. Nassim Haramein. Tento génius desiatky rokov skromne odhaľuje dosiaľ skryté zákutia fyziky a matematiky v súlade s prírodou. Jeho znalosti a erudovanosť spolu s otvorenosťou a jasnosťou odhaľujú krásu Vesmíru zrozumiteľne i pre laika a hoci oficiálna vedecká komunita je zatiaľ viac než zdržanlivá, sled udalostí je už našťastie v pohybe. Ak bol „WhatTheBleepDoWeKnow!?“ akýmsi prelomovým vedeckým potvrdením sily každodenného myslenia a emócií pri vytváraní reality našich životov, práve natáčaný film Nassima Harameina „Prepojený Vesmír“ môže byť tak dlho očakávaným zadosťučinením kolektívnej túžby ľudstva urobiť podstatný krok reálneho Vzostupu. Upútavky naznačujú, že je sa na čo tešiť – držme si klobúky priatelia:)

Čo je to vlastne Posvätná geometria? Pozrite si zatiaľ prednášky Nassima Harameina, ktoré máme vďaka Filipovi Šusterovi možnosť zhliadnuť v češtine. Na rozdiel od množstva pseudoduchovnej literatúry, v ktorej sa na tejto téme snažilo a stále snaží priživiť množstvo nepovolaných, Nassim Haramein nenecháva nikoho na pochybách, že vie o čom hovorí. A z vedeckého hľadiska! Jeho spontánnosť však nadchne každého, kto má chuť počúvať. Že neviete o matematike a fyzike skoro nič? Len smelo! Aspoň nie ste zaťažení mylnými učebnicovými dogmami;)

Je veľmi pravdepodobné, že poznanie tohto druhu sa objaví i v ďalších vedeckých odvetviach. A prvotné uchvátenie vznešenosťou starovekých kultúr dostáva razom iné kontúry. Už to nie je len dobrodružná romantika a okázalé skúmanie koreňov ľudstva, ale čím ďalej tým ozajstnejší POKROK. Áno, začína byť verejným tajomstvom, že hlboko v minulosti na nás čaká poznanie výšin, ktoré vďaka našej súčasnej vede ešte len začíname objavovať. Je to paradox, ktorému sotva rozumieme. Skrátka a dobre – zdá sa, že naša skvelá budúcnosť začína v hlbokom porozumení dávnej múdrosti. DOSLOVA.

Cesta poznania vraj nikdy nekončí a mnohé hlasy nabádajú k uvoľnenosti. Že sme príliš zahltení informáciami a treba sa radšej poprechádzať po lese. Zrejme však ide aj o to, aby sme v čase, ktorý máme k dispozícii, ušli čo najväčší kus Cesty.

Každý deň na výpravách za poznaním

Yezid

vydavateľ a šéfredaktor www.cez-okno.netwww.kemet.sk

P.S. ›› Zoznam inšpirujúcich filmov, ktoré by sme si vraj nemali nechať ujsť;)


Tento článok z www.cez-okno.net môže byť šírený jedine celý, bez zmien a zadarmo, vrátane celej tejto poznámky (Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License)


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

William Arntz  – Co my jen víme!?

Kniha, ktorá súvisí aj s populárnym rovnomenným dokumentárnym filmom, zhŕňa najnovšie vedecké poznatky svedčiace o tom, že naše zámery ovplyvňujú skutočnosť a myseľ vládne hmote. Nájdete tu zrozumiteľne podanú podstatu kvantovej fyziky, ako aj súhrn najnovších poznatkov neurológie, výskumu mozgu, vedomia a ľudskej psychiky. Rozhovory so súčasnými vedcami, mysliteľmi, autormi aj duchovnými učiteľmi, fascinujúce experimenty, otázky na zamyslenie a podnetné úvahy.

Úryvok: Podľa fyzika a spisovateľa A. Goswami „máme všetci sklon si myslieť, že všetko okolo nás je už dané, že to existuje bez môjho prínosu a bez mojej voľby“. Amit Goswami je verný objavom kvantovej fyziky. Hovorí: „Musíme sa tohto spôsobu myslenia zbaviť. Namiesto toho si musíme uvedomiť, že aj materiálny svet okolo nás – stoličky, stoly a všetko ostatné sú iba možné pohyby vedomia. A v každom okamihu si z týchto pohybov vedomia vyberáme a uskutočňujeme svoj vlastný zážitok.“ To, čo sa nám títo fyzici (a nová fyzika ako taká) snažia vysvetliť, znamená koniec dualizmu. Nie je to tak, že myseľ vládne hmote. Je to myseľ = hmota. Nie že vedomie vytvára realitu, ale vedomie = realita.

Pôvodná cena: 11.20 EUR, Naša cena: 10.08 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 1.12 EUR


 

(Prečítané 1 571 krát, 1 dnes)
 

One Response to NOVÁ VEDA

  1. Martin píše:

    Krásne napísaný článok! Ďakujem