google27eaa3905ca3fee3.html

Pohyb na čerstvom vzduchu a slnečné lúče zabezpečujúce optimálne množstvo vitamínu D. Tradičná, a veľmi dôležitá, súčasť liečby v rôznych terapeutických systémoch a naturopatických knihách. Mnohí sú skeptickí. Kde máme čerstvý, zdravý, či čistý vzduch? A ako je to s množstvom ozónu a slnečnými lúčmi? A čo taký svetelný či chemický smog? Pohyb vonku či prechádzka však nie je len o povinnosti, o nutnosti, nemá byť dôvodom na ďalší stres, čo ešte musím dnes stihnúť. Podstata spočíva v niečom inom.

Pohyb vonku, keď svieti slnko, keď svietia hviezdy či mesiac, keď prší alebo je hmla. Nádychom cítim silu. Je to spojenie s prírodou, spojenie s vesmírom. Aspoň na malú chvíľu spolu komunikujeme. Sme v spojení s niečím, čoho sme súčasťou, neizolujeme sa. Cítime spojenie a energiu. Život. Podstatu. Pravdu.

O čom je pohyb na čerstvom vzduchu? Pre mňa nie o smogu, ale o komunikácií a precítení pravej podstaty človeka, o spojení s prírodou a vesmírom. Rozprávam sa so skalou, kalužou, bylinkou, chrobáčikom aj vílou. Vnímam úžasnú vôňu stromovej živice, fialovú farbu tulipánov, letný dážď na líci, nehu jesenných šípok, šepot lístia, ligotavý sneh odrážajúci slnečné lúče a možno aj pozdrav alebo, pre niekoho, aj odkaz z vesmíru. Tajomstvo nočnej oblohy a svetlo. Neha. Láska. Život. Pravda. Poznanie.

Kde sme sa stratili v takzvanom pokroku, keď sa dobrovoľne vzdávame tejto nádhery a svojej podstaty? Chceme všetko rátať na gramy a odporúčané množstvá, alebo chceme slobodu? Vnímam spojenie s prírodou a s vesmírom a preto viem, čo a v akom množstve potrebujem. Nie podľa miery niekoho kto to vypočítal, ale na základe seba, podľa svojich pocitov, lebo moje korene sú pevné, sú v zemi, sú čisté a jasné ako krištáľ, a moja koruna je vo vesmíre, medzi hviezdami, vo Svetle a pozná Pravdu. Pozná skutočnú Podstatu. Cítim ju. Je úžasná. Je to energia. Sú to vibrácie. Farby. Pocity. Je to Podstata prečo sme tu. Je to realita. V tejto rovnováhe je zdravie, pokoj, vyrovnanie. Preto pohyb.

Mgr. Ľubica Prisenžňáková, PhD. 

www.naturterapy.sk 


Súvisiace články:


 

(Prečítané 244 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.