google27eaa3905ca3fee3.html

Dĺžku života máme síce všetci zapísanú v DNA, ale tento kód je pre nás dosť nečitateľný. Švédski vedci sa pokúsili nájsť čitateľný znak, ktorý by nám mohol dopredu prezradiť, „za koľko“ to máme.

Po dlhých rokoch testovania a výskumov švédski vedci zistili, že podľa veľkosti rúk sa dá zistiť dĺžka života určitej osoby. Ide hlavne o dĺžku prostredníka. Podľa neho sa dá až na 97,3% zistiť, koľko tu ešte pobudnete. Neľakajte sa, ak sa vám zdá, že je krátky. Po prvé ako iste viete, je odchod na druhý svet zaujímavým dobrodružstvom, po druhé – môžete patriť medzi ostávajúce tri percentá. Výskumu sa podrobilo 8000 osôb a z toho u 200 sa toto pravidlo nepotvrdilo. Vedci zostavili tabuľku, podľa ktorej si môže každý človek zistiť koľko bude žiť.

Stačí len obkresliť svoju ľavú ruku, zmerať prostredný prst a je to. Keď poriadne vytŕča, môžete sa ísť aj potápať, alebo obedovať u svokry. Hoci viem, že tabuľku zostavil Mudr. Hans Bjors, túto tabuľku sa mi nepodarilo získať, ale zistila som, že od rúk závisí nielen dĺžka nášho života, ale aj naše zdravie. Zlé jazyky hovoria, že pán Bjors prišiel k týmto pokusom celkom prirodzene, kedže mu ľudia často ukazovali prostredník  🙂

Už starí Číňania skúmali ruku ako potenciálny zdroj liečby celého organizmu. Práve oni zistili, že rovnako ako v uchu alebo na chodidle, aj na našich rukách sa nachádzajú akupunktúrne body pôsobiace na všetky orgány nášho tela. Masážou rúk sa dajú tieto body stimulovať, a tak si môžeme bez cudzej pomoci uvolniť celé telo, nastoliť opäť harmóniu a nechať voľne prúdiť životnú energiu čchi, ktorá reguluje všetky životné pochody a je vytvorená na základe existencie jin a jang. Najmä teraz v zime je dobré občas si trieť ruky, aby sa zohriali, alebo pár razy zatlieskať a potom si pomädliť ruky. Energiu, ktorá vznikne si potom jemne prikladajte na tvár, hlavu a zátylok. V zdravom organizme prúdi čchi voľne a bez prekážok v uzavretých dráhach, ktoré nazývame meridiánmi. Na oboch poloviciach ľudského tela sa v pároch tiahne 6 meridiánov jin a šesť meridiánov jang. Ak nastane porucha rovnováhy, človek ochorie.

Porucha môže nastať po zranení, vplyvom zlej životosprávy, od dlhotrvajúceho stresu, pod vplyvom pôsobenia zlých vplyvov /patogénne zóny, tvarové žiariče/, z nedostatku lásky, z prebytku negatívnych myšlienok, z práce, ktorú nemilujeme, z detí, ktoré nemilujú nás atď. Vždy keď sa „vykoľajíme“ je dôležité obnoviť rovnováhu energií, odstrániť prekážky a  správne nasmerovať čchi. Dá sa to akupunktúrou, akupresúrou, masážou, pomocou guľôčok čchi kung, pomocou pyrenitových kociek, orgonitom, magnetmi, minerálmi alebo pomocou sudžogu.

Najistejšie však je, menej čítať o zdravom životnom štýle a viac zdravo žiť. Keď človek žije tu a teraz a nemá nereálne očakávania, čchi si veselo prúdi a pohoda sa šíri aj do okolia. Nech je dĺžka prostredníka akákoľvek, dôležité je žiť naplno. Zrejme v tom je zmysel života.

Sonja Vodrážková


Tip na knihu:

MUDr.Ján Pukluš – Su-Jok – Zdraví na ruce – Táto príručka vás naučí, ako si môžete sami rýchlo pomôcť v prípade mnohých zdravotných ťažkostí. Zoznámi vás s energetickými zónami, dráhami a bodmi na rukách aj nohách, cez ktoré môžeme liečivo pôsobiť na svoj organizmus. Metóda akupunktúrnej/akupresúrnej stimulácie určitých bodov na našom tele sa úspešne používa už celé tisícročia a nie je problém začať ju okamžite aplikovať aj v domácich podmienkach. Umožnia vám to podrobné ilustrované návody, doplnené teoretickým vysvetlením a rôznymi príkladmi z praxe. Zoznámite sa s dôležitými bodmi a energetickými dráhami na tele, a v závere knihy aj s čakrami. Naučíte sa používať niekoľko liečebných metód. Pochopíte teóriu piatich elementov, princíp jang a jin, kolobeh energie v ľudskom tele. Pre doplnenie sa tu tiež predstavujú niektoré diagnostické metódy, práca s čakrami a doplnkové metódy liečby (moxa, magnety, ihličky, púšťanie krvi, stimulačné prstene, liečenie na nechtoch).

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR

Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.76 EURSúvisiace články:

(Prečítané 16 364 krát, 1 dnes)

3 Responses to Ako si zistiť dĺžku svojho života? Podľa prostredníka na ľavej ruke.

 1. Svedsky vedci? píše:

  Svedsky vedci je velmi nedvoveryhodne. Prosim doplnte udaje, ktory to konkretne boli a z akeho zdroja ste tieto informacie cerpaly. Rad by som sa o vyskume dozvedel viac.

  Dakujem

  • palo píše:

   su to nezmysli ako vsetko na tomto webe… ale kto chce verit, skratka takym veciam veri a je stastny aj ked na tom nieje slovo pravdy

 2. marta píše:

  Tento clanok bol uverejneny aj na stranke http://www.lady.sk v roku 2001. Autorka clanku tam vsak nie je uvedena Sonja Vodrazkova ale Silvia Petrasova. A v roku 1999 bol tento isty text, len v kratsej podobe uverejneny v novinach Zdroj – Zpravodaj obce Častolovice (str. 8). Takže ktovie, kto vlastne napisal tento clanok a z coho cerpal…