google27eaa3905ca3fee3.html

Milí čitatelia, pisatelia, priatelia. Takto pred rokom, prvého júna 2011, sme zahájili projekt Blog.Eugenika zavesením prvých článkov na web. Dátum nebol zvolený zámerne na Deň detí, ba ani sme ho nevyberali podľa numerológie či správnej konštelácie hviezd. Každopádne je to milé, že dnes sa naše dieťa–blog dožíva svojich prvých narodenín. A nás teší, že je skutočne čo oslavovať:

Začalo to spontánnym nápadom u nás v knižnom vydavateľstve Eugenika, že by bolo fajn rozšíriť informačný potenciál, ktorý máme vďaka autorom, ktorých vydávame, vďaka naším redaktorom, prekladateľom a vôbec spriazneným dušiam okolo nášho nakladateľstva, teda šíriť vedomosti, informácie a dobré vibrácie aj cez internet. Veríme totiž tomu, že hodnoty priateľstva, lásky, tvorivosti  a dôležitých informácii je správne a nevyhnutné zdieľať. Veríme, že práve spoločným vytváraním podmienok pre rast a evolúciu nášho vedomia sa môže stať tento svet skutočne nádherným miestom pre život.
Na blogu sme začali traja prispievatelia. Dnes po roku nás teší, že je tu už 30 blogerov, ktorí viac či menej pravidelne prispievajú na túto stránku a komunita sa naďalej rozrastá.  Prvý môj uverejnený článok je tu – Moje najobľúbenejšie klišé. Prvý článok od IrmyTeším sa na novú Zem. A prvý príspevok od Eriky VincourekovejDuchovné poznanie nepatrí iba vyvoleným.

Ešte viac nás teší odozva čitateľov. Tak ako spontánne blog vznikol, tak aj pokračovala jeho cesta. Teda bez reklamy, bez rôznych propagačných okázalosti, akcií či súťaží. Jediným šíriteľom informácii o článkoch na internete bola sociálna sieť, kde živo funguje naša stránka facebook/eugenika.sk. Preto nás veľmi teší neustále rastúca čítanosť blogu, ktorá sa za mesiac máj 2012 vyšplhala nad 55000 unikátnych návštev. Celkovo ku nám za rok zavítalo viac ako 275 000 ľudí (k 31.05.2012), čo je myslím na to, že fungujeme mimo hlavných záujmových spoločenských prúdov, úplne mimo mainstreamu a populárnej zábavy, dokonca mimo ezoterický bulvár (konšpirácie, kataklizmy, veštice, „zaručené“ proroctvá a channelingy a pod.), veľmi povzbudivé ohodnotenie. Spolu sme my a naši blogeri uverejnili na blogu 440 článkov. Ďakujeme za podporu a všetky vaše komentáre, pripomienky a povzbudenia.

.

Ďalšou našou výročnou radosťou je vznik Eugenika.TV, kde vám prinášame rozhovory, koncerty, reportáže, prednášky a zaujímavosti zo sveta duchovna, poznania a zdravého životného štýlu cez obrazové a zvukové médium. Snažíme sa pútavo a dúfam nevšedne zaznamenať to najzaujímavejšie čo sa deje v našich krajoch. Tu sme možno ešte viac prekvapení sledovanosťou nášho kanála na Youtube a Vimeo, kde naše videá zhliadlo už viac ako 100 000 divákov. Ďalšie veľké poďakovanie. A aspoň jedno video za všetky:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IbYyNBJgY7I[/youtube]

.

Takže nášmu dieťatku-blogu želám veľa zdravej tvorivosti, ďalšieho rastu a nech nám prináša čoraz viac hodnotných a pozitívnych informácii a energií (je to skoro až symbolické, že tieto slová píšem z pôrodnice v Banskej Štiavnici, kde čakáme na narodenie nášho prvého potomka a veríme, že všetko dobre dopadne).

Tešíme na nové články a videá, na nových a staronových prispievateľov a čitateľov. Nech sa nám všetkým darí v tomto nesmierne zaujímavom roku 2012 a taktiež v nasledujúcich magických rokoch, ktoré na nás čakajú. Nech sa nám všetkým dejú tie správne veci!

Za redakciu Blog.Eugenika a Eugenika.TV

Nevšedko

*

***

(Prečítané 1 121 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.