google27eaa3905ca3fee3.html

unnamedČítanie horoskopov je z roka na rok populárnejšie, treba si však uvedomiť, že pri jeho čítaní sa vlastne stretáme s Jednotou. Mnohé z toho, čo platí pre iných, platí aj pre nás. Sme predsa ľudia a navyše, radi počúvame dobré správy a lichôtky. Svoje skutočné poslanie pre ten, ktorý rok (ale aj pre celý život) objavíte tak, že prijmete svoj život. Podporíte svoju odvahu, prejavíte najmä tie stránky, ktoré ju posilňujú. Veď za každou situáciou stojíte vy. Vy ste ju vytvorili, bez vás by nevznikla, tak je vašou úlohou nájsť optimálne riešenie. Za každým „zlým vzťahom“ je vaša energia, ktorá vám pritiahla do života učiteľa. Toho, kto vám nastavil zrkadlo a vy nie ste spokojní. Horoskop iba jemne napovie, kedy je najlepšie pustiť sa do učenia a akí približne prídu učitelia. Veď to poznáte – byť v pravý čas na pravom  mieste je najlepší spôsob riešenia vecí. A veľký guru Osho k tomu povedal:

Okolo života a času panuje jedno veľké nedorozumenie. Ľudia si myslia, že čas má tri dimenzie – minulosť, prítomnosť a budúcnosť, ale to tak nie je. Čas, to je iba minulosť a budúcnosť. Prítomnosť je život. 

Rok 2014 by mal byť vo všeobecnosti priaznivým rokom pre všetky zmeny. Nové myslenie, nové ciele, nové horizonty, pokiaľ je cestou tvorivosť a hravosť. To sú veci, ktoré nesie ako svoje poslanie tento transformačný rok. Takže už od prvého dna prestaňte odkladať na neskôr čokoľvek, čo chcete už dávno zmeniť a nenašli ste na to odvahu a čas. Zmeňte myslenie, ktoré vás vysiľuje, prácu čo vás neuspokojuje, bývanie, ktoré vás oberá o sily alebo partnera, ak ste už naplnili svoj spoločný čas. Vaša vynaložená energia a energia roku 2014 sa sčítajú a prinesú pozitívne výsledky. Napriek tomu, že budú energie priaznivé, vašu prácu rok neurobí  za vás.  Je to rok, ktorý strháva k rýchlemu jednaniu, odvahe a k prijatiu rizika, ale zároveň prináša úspech tým, čo uvažujú a nejednajú v chaose. Odporúčame svoje kroky zvážiť, ale nešpekulovať a ísť iba po zdanlivých výhodách. Zvažujte skôr na čo máte dostatok sily a kde máte odvahu ihneď vykročiť na novú cestu. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí ľuďom, ktorí budú presvedčení o svojom nadmernom rozvoji a „zázračnom požehnaní z neba“. Často zistia, že táto ilúzia ich hodila ešte hlbšie do priepasti. Nikto nie je natoľko zrelý, aby sa nemusel ešte stále rozvíjať. Mnohí budú čakať pomoc z neba a pritom si nevšimnú, že práve na zemi sa in ponúka riešenie, rada a pomoc. I –ting k tomu hovorí: Správna cesta závisí od toho, aby sme sa usilovali využiť všetko, čo dostávame, ale súčasne, aby sme dokázali obmedziť svoje priania, ak sa treba zrieknuť čohokoľvek. V celom vesmíre sa nič nevyrovná tomuto umeniu. Jednoducho sa to dá vyjadriť vetou. Prijmi svet taký, aký je.

Ak vás už transformácia priviedla na cestu pohody, aspoň začnite vyhľadávať nové, obohacujúce zážitky. Aj to je cesta, lebo všetko v našom živote je nástrojom transformácie. Prípadne sa hlbšie ponorte do svojho vnútra a začnite hľadať ten správny filozofický smer. Rok 2014 je výborným rokom pre nové myslenie. To znamená, že počas neho nastanú aj dramatické zmeny v svetovej politike, ale aj vo vnímaní ľudí. A aj v tejto sfére prinesie úspech tým, ktorí síce dokážu rýchlo ale napriek tomu uvážlivo konať.  Je to rok križovatky na ktorej ľudia rozhodnú, či bude ľudstvo ďalej smerovať k ničeniu a deštrukcii, alebo k naprávaniu a láske.

BARAN

 • 21.3 – 20.4
 • Živel – oheň
 • Typ znamenia – základné
 • Vládnuca planéta – Mars
 • Ovláda – hlavu, tvár, oči a nervy

Všeobecné tendencie:

Vaša vládnuca planéta vás bude  väčšinu tohto roka aktivizovať a tak budete ešte výbušnejší, nervóznejší a popudlivejší ako zvyčajne. Rok nabitý novátorstvom je napriek tomu pre vás ako voda pre ryby. Radi sa vrháte na nové podnety, ale dávajte si pozor na svoju raketovú rýchlosť, často bez rozmyslu, lebo sa vám môže vypomstiť. Najmä apríloví barani sú ohrozovaní pokutami, úrazmi z nepozornosti, prípadne zmenou – pobytu, zamestnania, či partnera.  Keďže prvá polovica roka bude tá horšia, tak si zásadne rozhodnutia pre istotu odložte na druhú polovicu roka. V prípade, že by ste sa až natoľko dokázali skrotiť, sa často  zmeny skončia veľmi úspešne.

Najmä v oblasti kariéry by ste mali zvoľniť a zbytočne sa nestresovať. Pretože, ak tesne po tom, čo si vydobijete šéfovskú pozíciu, dostanete infarkt, veľa radosti vám to neprinesie. Takže dvakrát merajte, raz režte a snažte sa svoje rozbúrené vnútro držať na uzde. O to, čo sa vám podarilo v minulom roku vydobyť by ste prísť nemali. A ak nebudete príliš výbušní, tak vám tento rok prinesie finančné výhody. Prvú časť roka sa snažte venovať kreatívnym činnostiam. Tvorenie čohokoľvek vám pojde výborne. Skrášlite si byt, nájdite v sebe umelecký talent… Druhá časť roka je vhodná na zmenu zamestnania, alebo naplnenie vašich divokých snov ohľadne kariéry. Či už ide o osamostatnenie sa alebo nejaký doposiaľ neuveriteľný projekt. Zarobiť môžete na akejkoľvek samostatnej činnosti. Dokonca aj baranom hazardérom v tejto časti roka šťastie praje.

Počas prvých troch mesiacov roka je ideálny čas na ukončenie vzťahov, ktoré vás zaťažujú. Či už ide o rozvod, rozchod, alebo rozhodnutie nestýkať sa ďalej s istými ľuďmi. Druhá polovica roka je naopak vhodná na nadväzovanie priateľstiev, dvorenie, hľadanie si partnera, prípadne aj na uzavretie manželstva. Ak sa pre tento krok rozhodnete, hviezdy sú na vašej strane.  Ak už trvalého partnera máte, tak je možné, že práve v tomto roku čaká vašu rodinu nový prírastok. Rovnako je toto obdobie vhodné na skrášľovanie a vylepšovanie vášho rodinného hniezda. Nový nábytok, nové elektrospotrebiče, alebo rovno nový byt.

BÝK

 • 21.4 – 21.5
 • Živel – zem
 • Typ znamenia – pevné
 • Vládnuca planéta – Venuša
 • Ovláda – krk, žalúdok, zátylok

Toto je pre býkov rok účtovania. Ak ste sa k svojmu telu, svojim priateľom, svojej rodine … správali dobre, tak vám to vrátia. Ak ste ale niečo zanedbali, tak sa to ozve. Hlavne váš zdravotný stav bude jasným dôkazom vašej minulosti. Na zdravie by ste si mali vo všeobecnosti dávať tento rok veľký pozor.

Na začiatku roka sa vám postaví do cesty problém a vy budete musieť ukázať svoju zrelosť a rozvahu, aby ste ho vyriešili. Môže ísť o chorobu, či smrť staršieho člena rodiny. Alebo o zmenu v práci, kvôli ktorej sa na istý čas znížia vaše príjmy, prípadne nutnosť sťahovania. Všetky tieto udalosti, ale dokážete vyriešiť vďaka rozvahe a vďaka priateľom, ktorí sú vašou najsilnejšou stránkou. Máj a jún sú najideálnejšie mesiace na konečné rozhodnutia.

V láske sa vám bude dariť. V prípade, že partnera máte, rok bude vhodný na upevňovanie vášho zväzku. Ak ste single už v marci by sa mohol objaviť niekto, ku komu zahoríte vášňou. Dávajte si len pozor, aby ho intenzita vášho citu nevydesila.  Ak láska stále neprichádza, môže to byť spôsobené tým, že ste príliš podľahli čaru svojho domova a málo sa venujete ľuďom.

V práci sa bude dariť najmä slobodným umelcom, podnikateľom, či živnostníkom, ktorí sa neboja prejaviť zmysel pre kreativitu a novátorstvo. Napriek tomu, že vaše príjmy nebudú malé, stále je tu možnosť toho, že vaše výdaje prekročia príjmy. Je načase začať rozumne hospodáriť a hlavne vedieť kam vaše peniaze miznú.

Rok je naklonený novým plánom a myšlienkam A tie vy máte. Takže sa zamerajte na ich naplnenie. Vašimi najväčšími pomocníkmi pri tom budú vaša rodina a priatelia, ale aj množstvo cudzích ľudí, ktorí sa pre vaše plány nadchnú a zasadia. Užívajte si túto priazeň a nechajte kvitnúť svoje nápady. Nezabudnite však, že základom úspechu je schopnosť dosiahnuť zhodu a tak od seba neodožeňte tých, ktorí vám pomáhajú svojou demagógiou a zvládnite pár drobných ústupkov.

BLÍŽENCI

 • 22.5 – 21.6
 • Živel – vzduch
 • Typ znamenia – pohyblivé
 • Vládnuca planéta – Merkúr
 • Časť tela ktorú ovláda – pľúca, ramená, priedušky

Pre blížencov bude rok 2014 dobrým rokom. Vaša nerozhodnosť vás tento raz nenechá padnúť. Či už sa rozhodnete nasadnúť na vietor zmien, alebo zotrvať na svojej pozícii v oboch prípadoch máte šancu na úspech. A práve to je vaša najväčšia výhoda v roku 2014. Budete mať dostatok energie a odvahy na to, aby ste sa udržali na ceste, po ktorej ste sa rozhodli kráčať.

Pokiaľ ste single, objaví sa vo vašom živote človek, ktorý vás nadchne. Ak s niekým už nejaký čas žijte, pokúsi sa navliecť vám na krk manželský chomút. Ak už chomút máte, budete spolu reorganizovať domácnosť, vychutnávať si cestovanie, alebo rodinné oslavy. Všetky tieto veci vám prinesú veľa radosti. Jediné, čo by mohlo zničiť vašu láskou naplnenú idylku je žiarlivosť. Preto sa jej vyhýbajte veľkým oblúkom.

Keďže sa vám darí v práci a aj financií máte dostatok, tak je vašich dôvodov na úspech viac. Najlepšie na tom budú tí, ktorým sa podarilo sadnúť si na šéfovskú stoličku, alebo tí, ktorí sú šéfmi sami sebe. Tento rok, hlavne jeho prvá polovica, je veľmi vhodný aj na zabojovanie o lepšiu pracovnú pozíciu. Rovnako sa vám môže podariť vyhrať slušnú hotovosť, alebo tender.

Vychutnávajte si všetky pozitíva, tohto roka, lebo nie každý rok je natoľko priaznivý. Keďže ste tento rok vy ten obdarený šťastím, tak  nehľadajte toho  kto vám prinesie ešte viac šťastia a zábavy, ale vy sa staňte pre svoju rodinu, priateľov tým za kým môžu prísť načerpať radosť, pokoj a pohodu. Ak máte veľa, snažte sa pomôcť tým, čo majú málo. Či už pôjde o radosť, informácie alebo peniaze, rozdávajte plným priehrštím. Potom dokážete získať ešte viac. Jediným mráčikom na tomto roku bude, že z vášho života zmizne niekto na kom vám záleží. Môže to byť priateľ, či člen rodiny, ktorý odišiel, dieťa ktoré vyrástlo a opúšťa domov, alebo človek ktorý vás podrazil. Ak však pochopíte, že váš vzťah sa už naplnil, ani táto skúsenosť vám nepokazí krásny rok.

RAK

 • 22.6. – 22.7.
 • Živel – voda
 • Typ znamenia – základné
 • Vládnuca planéta – Mesiac
 • Časť tela ktorú ovláda – žalúdok, hrudník, brucho

Vašou račou prirodzenosťou je snívať. A tak sa vo vašej hlave rodia plány a predstavy, po ktorých sa ale nikdy nesnažíte siahnuť. Musíte si utriediť svoje sny a plány, odložiť svoju lenivosť a natiahnuť ruku k stromu plnému plodov.  Ak tento rok prestanete snívať a začnete konať, tak sa mnohé z vašich plánov naplnia. Na vašej strane budú stáť vaše zásady, vaši patróni a vaši priatelia. Preto majte oči, uši aj myseľ otvorenú novým správam a rozhodnutiam. Na to, aby ste mohli cieľ dosiahnuť, si ho najprv musíte všimnúť.

To čo by vám mohlo ublížiť je agresivita. Či už vaša, ktorou nakoniec najviac zraníte sami seba, alebo niekoho vo vašom okolí.

Tento rok bude pre vás v ľúbostnej oblasti príjemný, ale nehodí sa na robenie veľkých rozhodnutí. Preto sa nenáhlite do manželstva a ani z neho. Užívajte si lásku toho s kým ste spojení a nezanedbávajte ani priateľov. Vašu najväčšiu ľúbostnú istotu už pri sebe máte, tak ju od seba neodožeňte.  Pri tom všetkom nezabúdajte na to, že máte aj nepriateľov. Vždy tu boli a vždy budú, ale ublížiť vám môžu iba natoľko, nakoľko im sami dovolíte. Preto sa nenechajte naplniť agresivitou a zlobou.

V zamestnaní sa bude dariť tým, čo sa príliš nestresujú. Čo sa týka peňazí, budete mať pocit, že ich potrebujete získať viac. Druhá polovica roka je  na to vhodná. Prípadne sa v tejto polovici roka môžete poobzerať aj  po novej pracovnej pozícii, ktorá vám prinesie mnoho výhod. Avšak čím vyššie sa dostanete, tým viacej nepriateľov sa bude pokúšať o váš duševný pokoj. S tým musíte rátať. A nesmiete si ho nechať vziať.

LEV

 • Obdobie – 23.7. – 23.8
 • Živel – oheň
 • Typ znamenia – pevné
 • Vládnuca planéta – slnko
 • Časť tela ktorú ovláda – srdce, obličky

Lev môže na začiatku roka zrevať od šťastia. Aj keď si to hneď v prvých mesiacoch nevšimnete, tento rok bude naozaj vydarený. Vaším najlepším priateľom na ceste k úspechom je vaša intuícia. Ak dovolíte pozitívnym energiám, aby vás viedli po vašej ceste, tak sa vám bude vynikajúco dariť. V minulom roku ste stratili niekoho, na kom vám veľmi záležalo a táto strata vás konečne prebolí. Môžete šliapnuť na plyn a radovať sa.

U slobodných levov sa vzťah do ktorého nevkladali veľa nádejí môže prehupnúť do niečoho silnejšieho a trvalejšieho. Rovnako sa vám bude dariť vo flirtovaní a nadväzovaní chvíľkových vzťahov. Skrátka tento rok dokážete očariť a nemusíte sa za to hanbiť. Kto tvrdí, že jediným možným vzťahom je manželstvo – klame.  V trvalom partnerstve bude všetko klapať tým, čo preukážu veľkorysosť a nerozhodnú sa na svojom partnerovi vidieť iba chyby.

Kariéra sa rozbehne a čakajú vás v nej pozitívne zmeny. Len opäť nesmiete dovoliť, aby začal hnev mávať vašim majestátom. Uvážlivosťou ku zmenám je to správne tohoročné heslo. V prvej polovici roka plánujte a v druhej zberajte plody.  Čo sa týka prísunu peňazí, budete tento rok spokojní. A budete mať byť prečo. Vrhnite sa pokojne aj do zložitých a náročných projektov, pretože nie každý rok sú vám hviezdy natoľko naklonené, ako práve tento.

Venujte sa cestovaniu, poznávaniu a skrášľovaniu svojho domova. Pri cestovaní si v prvej polovici roka dávajte zvýšený pozor na úrazy. Opäť platí, ani na cestách nenechajte zamávať svojou dôstojnosťou a nechať sa vyprovokovať k riskantnému správaniu. Priatelia budú pri vás celý rok a aj ľudia, ktorí vás v skutočnosti nemilujú, budú radšej na vašej strane. Asi cítia, že sa to oplatí.

PANNA

 • Obdobie – 24.8. – 23.9.
 • Živel – zem
 • Typ znamenia – pohyblivé
 • Vládnuca planéta – Merkúr
 • Časť tela ktorú ovláda – brucho, trávenie, črevá

Tento rok bude pre vás dobrým rokom. I keď ide o rok zmien a skúšok, vo vašom prípade je lepšie pridŕžať sa vašich starých zavedených postupov, zvykov, kontaktov aj priateľov. Starí priatelia vám vždy pomôžu – o tých nových sa to povedať nedá.  V starých postupoch sa nestratíte a pomôžu vám vyniknúť. Váš trvalý, manželský partner vám prinesie pohodu, radosť a porozumenie. Preto sa radujte, že ho máte a nezaťažujte váš vzťah žiarlivosťou. Vo všeobecnosti čím dlhší a zákonitejší je váš ľúbostný vzťah, tým viac radosti vám tento rok prinesie. Takže sa nenechajte strhnúť k výkyvom a zmenám, ale namiesto toho sa držte svojich koreňov.

V tom prípade budete v zamestnaní žiariť. Peniažky sa k vám budú pomaličky kotúľať a na vás bude už len rozumne ich investovať, aby ste rozmnožili portfólium svojich majetkov. Len pozor, aby ste sa od radosti nestrhali. Žiariť je síce skvelé, ale občas treba aj odpočívať. Čítať knihy, chodiť na návštevy a venovať sa malým pôžitkom. To vám pomôže uchovať si zdravie.  Cestovať vám veľmi neodporúčam a ak tak radšej v prvej polovici roka. Potom vám na cestách hrozia nepríjemnosti. Ďalšia vec na ktorú si musíte dávať pozor sú neprajníci a podrazy. Môžu prísť od spolupracovníkov, alebo od nových priateľov. Pomôžu vám pochopiť, že intrigánstvo nie je cestou. A možno vám trochu aj nastavia zrkadlo. Tieto udalosti vám ukážu, kto sú vaši skutoční priatelia a aj ich cenu, na ktorú občas zabúdate.

VÁHY

 • Obdobie – 24.9. – 23.10.
 • Živel – vzduch
 • Typ znamenia – základné
 • Vládnuca planéta – Venuša
 • Časť tela ktorú ovláda – obličky, kríže, slabiny

Prvá polovica tohto roka bude pre váhy plná prekážok a nástrah. Je tu určité riziko úrazov, zranení, či dokonca operácie. Preto si dávajte pozor, snažte sa dodržiavať životosprávu, v zamestnaní sa nerozčuľujte a vyhýbajte sa dlhým cestám. Problémom sa dá zväčša vyhnúť, ak sa človek dokáže učiť na cudzích chybách a vyhýba sa tým vlastným. Toto by malo byť vaše krédo v prvom polroku. Dobrou metódou je aj zníženie aktivity a „zneviditeľnenie“ počas riskantného obdobia. Dodržiavajte predpisy, vyhýbajte sa emotívnemu a výbušnému správaniu, neverte každému, kto sa na vás milo usmeje – možno drží za chrbtom nôž a nezanedbávajte ani duchovné praktiky.

Vašou najväčšou oporou budú tento rok príbuzní a priatelia. Po prekonaní prvého polroka pôjde už všetko ako po masle. Objavia sa pred vami nové možnosti, šanca na kariérny postup a v prípade, že ste sám, tak nadviažete aj nové priateľské, či milenecký vzťah. Vo všeobecnosti je tento rok čo sa lásky týka výhodnejší v oblasti voľných – nemanželských vzťahov. Preto sa nevyhýbajte romanci a to ani v prípade, že tušíte, že vám nevydrží navždy. Zbytočne sa pripravíte o krásne chvíle.

Čo sa týka peňazí nečaká vás pád do finančného bahna a to ani v prípade, že splácate nejakú pôžičku alebo hypotéku. V práci sa vám bude dariť a to či ste zamestnanec, alebo zamestnávateľ. Podarí sa vám získať kontakt, o ktorom neskôr zistíte, že má obrovskú cenu. Len sa nesmiete nechať brzdiť vašou typickou váhavosťou.

ŠKORPIÓN

 • Obdobie – 24.10 – 22.11.
 • Živel – voda
 • Typ znamenia – pevné
 • Vládnuca planéta – Pluto
 • Časť tela ktorú ovláda – pohlavné orgány, žlčník, vylučovanie

Škorpióni si spočiatku príchod ďalšieho roka ani nemusia všimnúť. Všetky príjemné aj menej príjemné veci roku 2013 budú pokračovať. Maličkosti vás síce môžu rozrušiť, ale vo všetkom podstatnom sa vám bude dobre dariť. Našťastie tých príjemných vecí bude jednoznačne viac.  Jediné, na čo by ste si mali v druhej polovici roka dávať pozor je dodržiavanie zákonov (dopravný policajt môže číhať všade) a poriadne prečítanie aj najmenších písmeniek na zmluvách.

Osud je však vo všeobecnosti na vašej strane a tak sa môžete s odvahou pustiť aj do väčších plánov, či zmien. Najmä v zamestnaní. Aj vaša finančná situácia je stabilná. V prípade, že by ste o zamestnanie prišli, už v druhom polroku roku 2014 budete mať nové, lepšie.

V láske sa vám bude taktiež dariť. Len by ste nemali partnera dusiť prílišnou žiarlivosťou. V mileneckom vzťahu vás čaká množstvo nádherných chvíľ najmä v prvej polovici roka. Ak žijete v manželskom zväzku, tak sa budete snažiť vniesť do vášho vzťahu aj domova novinky. Bude sa vám to aj dariť.

Trápiť by vás mohla choroba staršieho rodinného príslušníka, ktorému budete musieť venovať veľa pozornosti. Starší ľudia majú vo vašom živote veľký význam. Najlepšie pre vás bude aj tento rok načúvať ich dobrým radám a spoliehať sa na ich podporu. Pretože práve od nich načerpáte myšlienky, ktoré vaša dravá energia premení na realitu.

Je tu aj čas na premýšľanie nad vlastným zdravím. Prepínanie a snaha robiť všetko nad maximálnym možným výkonom, ktoré sú vám vlastné sa raz môžu skončiť neslávne. Pripútanosťou na lôžko  a nevládnosťou.

STRELEC

 • Obdobie: 23.11 – 21.12
 • Živel – oheň
 • Typ znamenia – pohyblivé
 • Vládnuca planéta – Jupiter
 • Časť tela ktorú ovláda – hrtan, boky, stehná

Strelec sa stretne v roku 2014 s výbornými aj menej dobrými vplyvmi planét. Vaše telo aj duch sú nabité energiou všespaľujúceho ohňa. Prekypujete kreatívnymi nápadmi, chuťou konať, ba až priam lietať. Túto svoju energiu ideálne investujte do športu, ktorý prospeje vášmu zdraviu, alebo v prípade, že ste vedecký typ, tak do vynálezov. Rovnako sa vám bude dariť v štúdiu, či na cestách.  Možno sa vám práve tento rok podarí vymyslieť novú aplikáciu, alebo niečo iné – technické, čo v budúcom roku speňažíte.

A sme pri peniazoch. Práve peniaze a zamestnanie budú to, v čom vám tento rok hviezdy príliš neprajú. Držte sa toho čo máte a nesnažte sa pod vplyvom svojej energie experimentovať. Mohlo by sa vám stať, že ostanete „na dlažbe“. Nie je pre vás vhodný rok ani na zmeny povolania a ani na investície. Navyše sa môžete tento rok ľahko stať obeťou podvodu. Rozhodovanie o peniazoch preto radšej prenechajte niekomu inému a vy sa venujte tomu, v čom vám tento rok praje. Ak ste v situácii, kedy závažné finančné otázky  riešiť musíte, radšej si to nechajte na druhý polrok.

Láska a medziľudské vzťahy. Pre opačné pohlavie budete neodolateľný. V trvalom partnerskom vzťahu bude všetko klapať ako má, spoločné chvíle s partnerom budú naplnené šťastím a pohodou. V prípade, že trvalého partnera nemáte, budú sa na vás príležitosti nejakého si aspoň na chvíľu získať lepiť tak často, že sa môžete medzi toľkými rande aj stratiť. Potom zistíte, že máte na ten istý čas a miesto naplánované schôdzky dve.   Zdravie vám našťastie slúži dobre a tak vás trocha stresu nerozhodí.

KOZOROŽEC

 • 22.12. – 20.1.
 • Živel – zem
 • Typ znamenia – základné
 • Vládnuca planéta – Saturn
 • Časť tela ktorú ovláda – priedušky, kosti, kolená, pečeň

Pre Kozorožca bude rok 2014 skúškou. Všetko naokolo sa mení, vyvíja a okolo poletujú rozličné ponuky. Avšak v kozorožcoch táto atmosfére nevyvoláva nadšenie, ale skôr hnev. A tak sa obrovská sila kozorožca premieňa na výbušnú energiu, ktorá útočí na všetkých a všetko naokolo, aby si zachovala svoj ostrovček stability v mori zmien. Tento prístup sa vám ale vypomstí, pretože negatívna energia, ktorú zo seba dostávate, ničí nie len vaše vzťahy s ľuďmi, ale aj vaše zdravie.

Navyše, vám hrozia aj úrazy alebo pokuty pri zanedbaní pravidiel. A jedným z vesmírnych pravidiel je, akú energiu vysielate, taká sa vám vráti.

Takže, ak chcete prežiť nový rok v zdraví a bez zbytočných strát, snažte sa vyhýbať hádkam, nehľadajte nasilu smietku v očiach rodinných príslušníkov, či kolegov. Pretože sa vám môže stať, že kým nastane pokojnejšia druhá polovica roka, tak od seba svojich najbližších odoženiete.

Nervozita sa vám nevyplatí ani v práci. Radšej si skúste vybaviť služobnú cestu, alebo študijný pobyt v zahraničí. Pri objavovaní nových svetov, alebo nových pracovných postupov využijete svoju energiu konštruktívne a prinesie vám to prínos. Cestovanie je oblasť života, v ktorej vám tento rok planéty prajú najviac. Rovnako sa môžete spoľahnúť na spoločnosť svojich starých osvedčených priateľov.

Čo sa týka peňazí, o tie sa báť nemusíte. Vy si svoju ekonomickú pohodu dokážete zabezpečiť vždy. Ale  pokiaľ pôjdete  aj v tejto oblasti cez mŕtvoly, tiež tým ohrozíte svoje zdravie.

V roku 2014 pre vás teda platí, radšej sa trikrát nadýchnuť a porozmýšľať, ako hneď ukazovať ľuďom, akí sú oproti vám nešikovní a hlúpi. Dobré by pre vás bolo začať premýšľať nie len nad materiálnym, ale aj nad duchovným svetom. Meditácia, alebo modlitba môžu byť najideálnejším spôsobom na pokojné prežitie pohodového roka.

VODNÁR

 • 21.1. – 18.2.
 • Živel – vzduch
 • Typ znamenia – pevné
 • Vládnuca planéta – Urán
 • Časť tela ktorú ovláda – krvný obeh, lýtka

Slobodomyseľný, premýšľavý a priateľský vodnár je veľkým vizionárom a nadšeným propagátorom zmien. Stereotyp je pre neho najubíjajúcejšia vec na svete. To je dôvod, pre ktorý sa vám oplatí chytiť rok 2014 „za pačesy“ a zmeniť to, po čom už dávno túžite. Či to je práca, partner, alebo adresa. Už nemusíte čakať, môžete začať meniť. Aj priateľov môžete obmeniť, ale to je vo vašom prípade zbytočné, pretože sa dokážete priateliť s  veľkým počtom ľudí a nemáte pocit, že je to pre vás zväzujúce. Takže pokojne priberajte nových a tých starých, preverených si nechajte.

Tento rok pre vás bude výborný aj v oblasti peňazí. Najmä v prvej polovici roka dokážete získať dostatok peňazí na to, aby ste si mohli aj odložiť na horšie časy. Prekypujete invenciou, energiou a nápadmi a väčšina z nich má potenciál priniesť vám ovocie.

V každom prípade si ale dávajte pozor na dodržiavanie zákonov a predpisov. Pretože v druhej polovici roka vám hrozí, že čokoľvek čomu sa venujete proti pravidlám bude odhalené. A príde aj na trest.

Vyhýbajte sa kalným vodám a plávajte iba v tých priezračných. Rovnako sa vyhýbajte špekulatívnym obchodom, alebo obchodom s ťažko preveriteľnými partnermi.

V láske si naopak môžete dovoliť aj voľnejšie vzťahy, prípadne, ak ste šťastne zosobášený , tak pustite do vášho vzťahu čerstvý vzduch a hravosť. Prípadné uzatváranie manželstva radšej nechajte na budúci rok.

Zdravie vám bude slúžiť dobre a pokiaľ svoju energiu využijete na šport, či prechádzky prírodou, tak si ho ešte upevníte. Vaša výkonnosť bude mimoriadna. Takže pokiaľ sa chcete stať šampiónom v čomkoľvek, alebo ukázať vedeniu v práci, že dokážete urobiť viac a lepšie ako ostatní planéty sú na vašej strane.

RYBY

 • Obdobie – 19.2 – 20.3
 • Živel – voda
 • Typ znamenia – pohyblivé
 • Vládnuca planéta – Neptún
 • Časť tela ktorú ovládajú – nohy, chodidlá

Trochu nerozhodné ryby, ktoré by radi plávali oboma smermi, ale bohužiaľ to nie je možné, čaká zaujímavý rok. Avšak ak ho chcete uchopiť správnym spôsobom, tak sa budete musieť vyhnúť svojej najobľúbenejšej činnosti – meditácii nad výsledkom.

Premýšľanie nad budúcnosťou vás nikam neposunie. Namiesto toho sa chyťte príležitosti, tu a teraz. Ak vám niekto ponúkol novú zaujímavú prácu, nerozmýšľajte a prijmite ju. Nové  prostredie, noví ľudia, toto všetko vám prinesie prospech. Samozrejme s novým povolaním prídu aj nové peniaze. Avšak neprepadnite nadšeniu a nevezmite si tento rok pôžičku. Je to jedna z mála oblastí, v ktorých vám planéty príliš nežičia. Dokonca sa môže objaviť exekúcia za niečo, na čo ste dávno zabudli. Na druhej strane sa vám však v druhej polovici roka môže podariť výhra v lotérii, alebo môžete získať dedičstvo.

V oblasti vzťahov vám tiež hrozí meditácia  nad tým, ktorí z nádejných partnerov je pre vás lepší. Rok praje skôr dlhodobým vzťahom a tak pokiaľ premýšľate nad opustením partnera, ktorého dobre poznáte a získaní nového, nie je na to ideálny čas. Mohli by ste sa sklamať.

Určite sa nesklamete pri svojich koníčkoch a záľubách. Tie vám vždy dodajú silu na nové, niekedy len vami vykonštruované, boje.

Riziko vám hrozí v dopravných prostriedkoch. Mali by ste sa vyhýbať dravému spôsobu jazdy, nepreceňovať svoje sily, alebo schopnosti, prípadne nechať šoférovať niekoho iného. A úplne by ste sa mali vyhýbať alkoholu. Alkohol – alebo iné návykové látky – sú občas vašou slabosťou a preto si radšej vyberte spoločnosť, ktorá sa o vás v prípade potreby postará a nešetrite na taxíkoch.

Erika Vincoureková


Vrele odporúčam túto knihu:

Martin Schulman – Astrologie sexuality – Jeden z najlepších astrológov súčasnosti pútavo popisuje dynamiku celého procesu fungovania sexuality jedinca, od prvotného pociťovania sexuálnej energie až po možné naplnenie, na základe vzťahov medzi planétami. Nejde o nijakú bežnú interpretáciu aspektov, ale o svojráznu schému. Hlavnou časťou knihy je analýza domov horoskopu.

Pôvodná cena: 8.60 EUR, Naša cena: 6.02 EUR

Zľava: 30.00 %, Ušetríte: 2.58 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 9 168 krát, 1 dnes)

Comments are closed.