Co oslabuje a potlačuje imunitu
Funkční nedostatečnost imunitního systému je imunodeficitní stav. Imunodeficitní stavy se dělí na vrozené a získané. Podíváme se na získané, které vznikají během života. Příčiny, jež vedou k získanému imunodeficitu, jsou následující:
- Stresové situace – zvláště silné nebo často se opakující. (Stres je napětí ve vědomí člověka, které vzniká pod vlivem nějakého zážitku, emoce nebo vnějšího vlivu.)
- Přílišné, nadbytečné a také pro lidský organismus nevhodné stravování, jež vede k zanesení organismu škodlivými látkami a vzniku nedostatku biologicky aktivních látek (minerálů, vitaminů…).
- Široké užívání antibiotik, kterými jste se pokoušeli nahradit fungování imunitního systému.
- Široké použití nejrůznějších chemických látek, jež potlačují imunitu a znečišťují prostředí člověka.
- Geopatogenní zóny a oblasti elektromagnetického smogu, zvláště oblasti, kde je ionizační záření (obrazovky televizorů s katodovým dělem) a vysokofrekvenční elektromagnetické pole.
- Nesprávná léčba léčivými přípravky, které potlačují činnost lymfoidní tkáně (například cytostatika při onkologických onemocněních).
- Těžká zranění a chirurgické operace, zvláště po odstranění brzlíku nebo sleziny.
Imunodeficitní stavy, tedy trvalé snížení imunity, jsou charakterizovány snížením funkční aktivity částí imunitní soustavy, což vede k poruše ochrany organismu před bakteriemi a viry a projevuje se ve zvýšené četnosti infekčních onemocnění.
Alkohol v malých dávkách stimuluje výkon imunity. Vysvětluje se to tím, že se víno vyrábí z ovoce, které je bohaté na antioxidanty a bioflavonoidy, jež ochraňují organismus před různými nemocemi. Jestliže se však pije víno a tvrdší nápoje ve větším množství, pak to negativně ovlivňuje výkon lymfocytů, makrofágů a dalších ochránců organismu, který je pak bezbranný před infekcí.
Léky, jakkoli to zní podivně, se také mohou stát příčinou snížené imunity. Dochází k tomu především tehdy, když nemáte čas, možnost nebo se nechcete obrátit na lékaře a začínáte se léčit sami: kupujete antibiotika, antihistaminové preparáty, léky na vysoký tlak a užíváte je, aniž byste četli instrukce – v lepším případě se řídíte radou přátel, v horším reklamou. Mnohé léky však negativně ovlivňují imunitní systém a na prvním místě jsou mezi nimi antibiotika. Některá z nich začínají alternovat funkci imunitního systému a potlačují vlastní imunitní reakce organismu. Kromě toho antibiotika zabíjejí bakterie potřebné pro lidský organismus, které pomáhají trávení a vstřebávání živin, a vzniká dysbakterióza.
Při nepřítomnosti normální střevní flóry zaujímají volné místo vžaludku a střevech choroboplodné bakterie a vzniklé onemo-nění opět vyžaduje užití antibiotik, což ještě více zhoršuje stav imunitní soustavy. Pomohou vám přírodní látky stimulující imunitu – adaptogeny, fytoncyty a vitaminy, které jsou obsaženy v léčivých rostlinách, ovoci a zelenině.
—
Článek je úryvek z knihy: Gennadij P. Malachov – Lunární kalendář v každodenním životě
Slovenská verzia knihy:
Gennadij Malachov – Zdravie podľa biorytmov Luny
Kniha postupuje podľa 12 mesiacov roka: pre každý z nich sa uvádza návod na očistu niektorého orgánu a vysvetľujú sa princípy liečby určitej choroby na základe bylinných receptov. Tiež sa rozoberá liečivá hladovka – každý mesiac iný postup alebo iná fáza dlhšej hladovky. Nájdete tu aj mnohé rady pre zdravé stravovanie, a tiež námety pre duševnú pohodu vrátane meditácií a pozitívneho myslenia.
Ľudský organizmus má svoj vlastný rytmus, tak ako ho má celá príroda. V našom podnebí sú rozdiely počas kolobehu roka oveľa výraznejšie než napríklad v trópoch, kde je stále pomerne rovnaké počasie. Jednotlivé mesiace sú tak u nás výraznejšie prepojené aj s premenou Luny. A k tomu všetkému sa pripájajú ešte aj tzv. orgánové hodiny, čo je rozdielny čas najväčšej aktivity rôznych orgánov počas dňa. Malachov toto všetko spája do uceleného obrazu a zostavuje praktický rozvrh na celý kalendárny rok, podľa ktorého sa môžete čo najúčinnejšie zamerať na jednotlivé časti vášho tela či oblasti vášho zdravia a celkovej životosprávy. Pri tom vám poslúži množstvo konkrétnych rád a návodov, všetko čisto prírodné a prirodzené!
Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR
Súvisiace články:
2 Responses to Co oslabuje a potlačuje imunitu
Nájdete nás aj na facebooku:
Zaujímavá informácia pre čitateľov:
„Affinity proces“ je dôležitý nástroj, ktorý sa používa v práci Paula Ferriniho, aby ľuďom pomohol vyjadrovať sa zodpovedným a súcitným spôsobom. Ak by ste mali záujem vyskúšať si tento proces nezáväzne a zadarmo (buď osobne, alebo aj telefonicky), kontakt:
Libor Modrovský, liboreg@gmail.comPrihlásiť/Odhlásiť sa
O autorovi:
Kategórie
Vo väčšine prípadov ide o mierne alebo väčšie poškodenie pečene a obličiek.
Ak sa tieto orgány poškodia, hlavne nevhodnou stravou, tak dochádza k celkovej únave a zníženiu imunity.
Pečeň väčšinou vykazuje nesprávne hodnoty tukov v krvi.
Obličky vykazujú zvýšenú kyselinu močovú a kreatinín, neskôr obličkové kamene.
Obydva tieto orgány sa starajú o odpady v tele, ale aj o množstvo minerálov, vitaminova živín v krvnom obehu.
Stačí malé poškodenie a telu môže začať niečo chýbať, alebo bude mať otravu odpadom. Už ste sa niekedy zamysleli prečo ste po jedle viac unavení? Niekto si myslí, že je to trávením.Ale skutočnosť je taká, že sa jedná o otravu krvi. Obličky a Pečeň nestíhajú odviesť odpad škodliviny z tela. Denno denne sme takto otrávení.
Ak chcete mať lepšiu imunitu, musíte zmeniť stravovanie a odporúčam očistný pôst s bilinkovými čajmi.Nejesť nič koľko dní vydržíte, aspoň 5. Čím dlhšie tým lepšie, po desiatich dňoch nastáva samoliečba tela. Nezabudnite veľa piť! Hlavne čistú vodu a čaj. Nesmiete klesnúť pod liter denne. Hrozilo by poškodenie orgánov, hlane pri dlhšej pauze. Neodporúčam prekračovať 25 dní.
Pozor na Pránickú stravu!Neodporúčam skúšať.