google27eaa3905ca3fee3.html

Hovoriť o stolici je v spoločnosti isté tabu

Načo veľa slov. Je dôležitá, všetci ju máme a vďaka tabu ani netušíme, či je všetko v poriadku. Tak sa pozrime na jeden z najdôležitejších signálov hovoriacich o našom zdraví.

Vyprázdňovanie, stolica má byť pravidelná. Najlepšie každý deň, niekto môže mať zdravú stolicu aj viac razy denne. Je mimoriadne dôležitá pre detoxikáciu nášho organizmu.

Ideálna stolica je bledohnedá, konzistencie zubnej pasty, 10 – 15 cm dlhá, pomaly padá na dno, je v nej málo plynov a má slabý zápach.

Nedobrá, nezdravá stolica je tmavohnedá, tvrdá ako kameň, rozsekaná na kúsky, alebo zlepená z množstva akoby kozích bobkov. Takáto stolica znamená, že jeme málo vlákniny a máme nedostatočný pitný režim. Dôsledky sa v podobe choroby rozhodne dostavia, preto stavte na vodu a jedlá s vlákninou. Stolica napovie, či ste si ich dopriali v dostatočnom množstve.

Tekutá stolica a smrtiaci zápach znamená, že telo je zanesené jedmi, a je prekyslené. Vždy je lepšie mať takúto stolicu pravidelne, ako ísť na potrebu raz za dva tri dni. Oboje je však varovný signál pred vypuknutím problémov so zdravím.

Krčiť nos nad stolicou sa nevypláca, ona je zdrojom cenných informácií o našom zdraví a životnom štýle. Alkalická strava podporuje zdravú stolicu. Skladá sa zväčša zo surovej alebo varenej zeleniny, obilnín, strukovín, nekvaseného chleba z inej ako z pšeničnej múky, dostatkom rýb a zásaditých nápojov.


Súvisiace články:


Aj na túto tému máme zaujímavý tip:

Místa meditace – Chcete vedieť, ako v kľude vykonať potrebu v divočine, keď na vás útočia vlci?Kuriózna kniha, tak trochu vybočujúca z bežnej ezoterickej literatúry. Popisuje, ako sa v rôznych častiach sveta a v rôznych obdobiach vykonávala základná telesná potreba. Je odborne faktografická a dostatočne humorná. Analyzuje sa tu aj širšia problematika zaobchádzania s odpadom, takže sa dozviete množstvo zaujímavostí nielen o záchodoch, ale aj o kanáloch, nádobách na odpad a pod.

Pôvodná cena: 9.60 EUR, Naša cena: 1.92 EUR

Zľava: 80.00 %, Ušetríte: 7.68 EUR 

(Prečítané 11 271 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.