google27eaa3905ca3fee3.html

Dnes je deň narcisov. Všade budú vyberať peniaze pre onkologických pacientov. Aký je váš názor na takúto formu pomoci? Ja mám z takejto činnosti zmiešané pocity. Na jednej strane vidím nezáujem kompetentných riešiť také spúšťače rakoviny ako psychický stres, obezitu, fajčenie, alkoholizmus, životný štýl a na druhej strane prebiehajú zbierky ľudom, ktorých je každý rok viac a viac – chorých na rakovinu.

Slovo prevencia sa zúžila na včasnú diagnostiku, ale podľa mňa to prevencia nie je. Prevencia je životný štýl, ktorý vedie k tomu, aby choroba nevznikla, alebo sa eliminovalo čo najviac faktorov, ktoré sú potenciálnymi spúšťačmi choroby. A tak tu vidíme rakovinové látky používané s posvätením štátu v poľnohospodárstve (môžete si o ňom prečítať tu), vidíme ako nik nerobí nič preto, aby sa deti nedostali k cigaretám, alkoholu, aby nedostávali v škôlkach deti povinne cukor, lebo podľa noriem musia dostať isté množstvo kalórií a čo tam po tom, že sú škodlivé a podobne. Neriešením príčiny nám problém bude len narastať. A takto sa budeme donekonečna len skladať na elimináciu následkov.

Možno vo vašich očiach klesnem na samé dno, ale ja pre toto, túto zbierku neuznávam. Som ochotný podporiť niečo, čo rieši príčinu a nielen útočí na city ľudí. Rovnako ako zbierky pred vianocami. Som presvedčený, že máme byť k sebe dobrý celý rok a nielen pár dni v roku. Ak sa len pred sviatkami zamyslíme nad skutočnými hodnotami života ako láska, úcta rešpekt a ideme sa zbierať, aby sme pomohli iným, nie je to podľa mňa v poriadku.

Môj život je o pomoci. Svojou prácou som sa vždy snažil ľudom pomôcť. Nielen jeden deň, ale každý deň v roku. A takto by to mali robiť podľa mňa všetci. A ja osobne si myslím, že ak by sme takto žili celá spoločnosť, možno by sme žiadne dni narcisov nepotrebovali, lebo by sme pomáhali automaticky a prirodzene.

Napíšte mi aký názor na to máte vy. Ďakujem

Andrej


foto: https://pixabay.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 483 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

2 Responses to Dnes je deň narcisov. Ja túto zbierku neuznávam

  1. Michal píše:

    Súhlasím s autorom. Ak by boli vybrané peniaze venované na vynájdenie skutočne, účinných, liečebných metód určite by som prispel. Tieto peniaze však zase pôjdu na vylepšovanie tomografov a nových jedovatých liekov na chemoterapiu a podobné hlúposti. Veď za posledných 60 rokov sa na výskum liečby rakoviny venovalo 40 miliárd dolárov. Napriek tomu sa stále ožaruje, chemizuje a reže a na rakovinu zomiera stále viac a viac ľudí.Dnešná tzv. „moderná“ medicína spojená s výrobcami chemických liekov nemá záujem o vynájdenie skutočne účinných spôsobov a metód liečby rakoviny. Dôkazom je napríklad aj skutočnosť, že ak bola nejaká liečebná metóda skutočne efektívna, okamžite ju zmietla diskreditačná kampaň ako napríklad Raymonda Rifeho http://www.zapper.cz/cs/vyzkum/royal-raymond-rife, alebo Wihelma Reicha (naposledy Ryke Hamera), ktorých všetkých zlikvidovala biela mafia len preto, že ich spôsoby liečby boli účinnejšie, bezbolestné a lacné a nedalo sa na nich zarobiť …..

  2. Zuzana píše:

    Výborný článok, výstižný, pravdivý. Mám rovnaké pocity a neuznávam zbierky, a väčšina týchto peňazí aj tak skončí niekde inde. Ja keď chcem pomôcť, tak idem darovať krv, alebo v poslednej dobe sledujem, že dosť ľudí za mnou chodí pre nejakú radu, alebo aspoň sa vyrozprávať, ja ich vypočujem, poradím ak môžem a človeku sa aspoň trochu uľaví. A čo sa týka tej rakoviny a iných chorôb, tak to všetko vzniká v dôsledku prechemizovanej zeleniny, ovocia, antibiotikového mäsa a otráveného vzduchu a tiež voda nie je úplne čistá. Takže je úplne zbytočné vyberať peniaze na kadejaké prístroje a podobne, treba najskôr od základov zmeniť pestovanie produktov, chov zvierat a viac dbať o životné prostredie, ale to najskôr človek musí zmeniť sám seba, aby mohol zmeniť všetko ostatné.