google27eaa3905ca3fee3.html

Ústnou dutinou sa začína tráviaci trakt. Ústna dutina je antioxidačne chránená vitamínom C a kyselinou močovou nachádzajúcou sa v slinách. Ľudia pri ústnej hygiene, sa snažia používať také zubné pasty, ktoré ich zbavia baktérii. Robia to vo viere, že málo baktérií ich ochráni pred kazom a zápalmi(paradentóza).

Dnes sa na trhu bežne nachádzajú zubné pasty s antibakteriálnym účinkom, napeňovačmi a inými chemikáliami ničiacimi prirodzenú flóru v ústach (napr. triclosan). Lenže antibakteriálne látky zabíjajú baktérie bez výnimky. Dobré a aj zlé. Presne tak ako antibiotiká v čreve. Lenže aj v ústach sa udeje to čo v čreve. Skôr sa rozmnožia zlé baktérie a telu prospešné začnú chýbať.

Premnožením zlých baktérií sa udeje čosi zaujímavé. Začnú ničiť vitamín C v slinách. Takto sa znižuje antioxidačná ochrana v ústnej dutine a vytvoria sa podmienky pre vznik zápalov.

Zubý kaz má len málokedy šancu ak je zub dobre mineralizovaný. Pre správnu mienerálizáciu zubov a kostí je potrebných viacej minerálov. Nielen vápnik ale aj horčík.

TIP: Oba minerály nájdete v Basenpulver plus od Dr.Jacobsa. Pravidelné pitie Basenpulver plus vytvára podmienky na dobrú mineralizáciu a tým aj ochranu zubov pred zubným kazom.

Prajem vám pekný deň

Andrej


foto: https://www.pexels.com/photo/blur-bristle-brush-clean-298611/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 249 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.