google27eaa3905ca3fee3.html

Keď sa povie štítna žľaza každého napadne slovo jód. Dnes už asi vie každý, že bez jódu by hormóny štítnej žľazy nevznikli. Ale len málo kto vie, že na tvorbu hormónov štítnej žľazy sú potrebné aj voľné radikály.

Ste prekvapený? Táto informácia asi nezapadá do čierno-bieleho videnia sveta, kde poznáme dobro a zlo. Ale je to tak. Voľné radikály nie sú len zlé.

Voľné radikály, ktoré sú potrebné na tvorbu hormónov štítnej žľazy sa volajú peroxidy vodíka. Každá žena pozná peroxid vodíka, lebo sa ním odfarbujú vlasy. Lenže peroxid vodíka je zároveň aj jedom. Dokáže poškodzovať bunky a spúšťať zápaly.

Preto si bunky štítnej žľazy (tyrocyty) tvoria ochranu proti peroxidu vodíka aby nespustil v štítnej žľaze zápal. Tou ochranou proti zápalom sú antioxidačné enzýmy (glutatión peroxidáza). Na tvorbu tohoto enzýmu potrebujú bunky štítnej žľazy minerál selén a bielkovinu glutatión.

Ak selén a glutatión chýbajú, nedokáže sa vytvoriť dostatok antioxidačnej ochrany buniek štítnej žľazy. Začnú vznikať v štítnej žlaze zápaly. Ak ste v strese, telo potrebuje veľa hormónov štítnej žľazy. Stres rovnako spúšťa zápal. Takto sa môže spustiť vysoká tvorba voľných radikálov v štítnej žľaze. Ak chýbajú v štítnej žľaze antioxidanty je len otázka času, kedy tam vzniknú problémy.

Pôdy v Európe trpia nedostatkom selénu. Dobrým zdrojom selénu sú para-orechy. Selén je nevyhnutný pre ochranu štítnej žľazy. Polyfenoly z granátového jablka zvyšujú tvorbu glutationu v bunke. Tým zlepšujú protizápalovú a antioxidačnú ochranu buniek.

TIP: Polyfenoly z granátového jablka si môžete kúpiť napr. tu:

Prajem Vám pekný deň

Andrej


Súvisiace články:


Tip vydavateľstva Eugenika:

Jelena Svitko – Štítná žláza – štít našeho organismu – Táto unikátna príručka uznávanej ukrajinskej liečiteľky, ktorá občas pôsobí aj na Slovensku, prináša obrovské množstvo receptov, návodov a metód prírodného charakteru, ktoré zmierňujú príznaky ochorenia štítnej žľazy a v niektorých prípadoch ju aj úplne vyliečia. Kniha ďalej podáva súhrnný pohľad na problematiku štítnej žľazy a ostatných endokrinných žliaz, lymfatického systému a ďalších súvislostí, vrátane psychologických ťažkostí spôsobených narušeným fungovaním štítnej žľazy. Zmieňuje sa aj o tom, aké možnosti ponúka pri tomto probléme klasická medicína.

Ukážka: Nejúčinnějším prostředkem proti tyreotoxióze při hyperfunkci štítné žlázy (až do úplného uzdravení) je mochna bílá. Sbírá se kvetoucí nať (květen až červen, kdy začíná kvést). 10 g sušené mochny bílé zalijte 200 ml vroucí vody a nechejte přes noc odstát v termosce. Pijte 1/3 sklenice třikrát denně 30 minut před jídlem. Velmi pomalu zvyšujte dávku, až vypijete celou sklenici, a pak stejně zvolna dávkování snižujte. Kúra trvá 10 měsíců, ale už za několik týdnů nastupuje trvalé zlepšení.

 Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %


(Prečítané 374 krát, 1 dnes)

Comments are closed.