google27eaa3905ca3fee3.html

Škodlivé látky spôsobujú v tele mnohé chronické ochorenia. Spúšťajú v tele chronické zápaly, oslabovanie imunity alebo dokonca aj rakovinu. Choroby sú tak logickým následkom ich pôsobenia. Proces, zbavovania sa jedov a škodlivých látok, ktorý sa nazýva ľudovo nazýva detoxikácia sa odborne volá BIOTRANSFORMÁCIA.

Biotransformácia, je premena a vylúčenie pre telo jedovatých látok. Tento proces sa skladá z 3 fáz:

I. fáza – jedy sa musia premeniť (transformovať) tak aby ich telo dokázalo vylúčiť.
II. fáza – premenené jedy sa naviažu na nosič, ktorý ich vylúči von
III. fáza – samotné vylúčenie jedu

Biostransformácia prebieha neustále a keď sa naruší vznikajú problémy. Úlohou detoxikácie je obnoviť ju do takej miery, aby biotransformácia fungovala tak, že sa telo bude zbavovať jedov.

Mnohé liečivá v tele stimulujú tvorbu oxidu dusnatého. Patria sem napr.

  • statíny (lieky na tvorbu cholesterolu)
  • lieky na vysoký krvný tlak a srdce ako ACE inhibítory či Beta blokátory
  • lieky na potenciu (viagra ale aj vysoké dávky arginínu)
  • antibiotiká
    – a podobne

Ako ste si všimli všetko často predpisované a požívané lieky. Lieky zvýšia tvorbu oxidu dusnatého. A ten miluje enzýmy. Ale jeho láska nie je posilňujúca, ale deštrukčná. Je ako žiarlivý partner. Svojho partnera – enzým poškodzuje. Jedou z jeho obetí je aj enzým, ktorý sa podieľa na odstraňovaní jedov z tela. Tým enzýmom je cytochróm P450.

Ak sa cytochróm P450 poškodí, telo si nevie dostatočne transformovať (premienať) jedy a tie sa začnú hromadiť v tele. Je zaujímavé, že takto sa začnú hromadiť v tele aj užívané lieky a páchajú tam škody. Postupne dochádza k pomalej otrave organizmu. Lieky ktoré ľudia pravidelne užívajú tak „otrávia“ telo človeka. Aj toto je jedna z príčin, prečo sa u chorých ľudí užívajúcich lieky postupne nabaľujú choroby a sú potrebné ďalšie a ďalšie lieky.

TIP: Jednou z najúčinejších látok, ktoré dokáže likvidovať oxid dusnatý je GAMATOCOFEROL. Je to silný vychytávač oxidu dusnatého a tým aj ochranca enzýmov. GAMATOCOFEROL sa tak podieľa na správnej detoxikácii. GAMATOCOFEROL nájdete v TocoProtecte od Dr.Jacobsa. Môžete si ho kúpiť tu: http://www.abczdravia.sk/kategor…/…/tocoprotect-olej-250-ml/

Prajem vám pekný deň

Andrej Medveď

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


foto: https://pixabay.com/en/photos/pills/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 198 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.