google27eaa3905ca3fee3.html

Pri komunikácii s ľuďmi zisťujem, že jeden z najviac podceňovaných problémov, ktoré ľudí trápia sú poruchy spánku. V podstate len malé percento ľudí to považuje za problém. Skoro nikto tomu neprikladá veľký význam, hoci je to závažný signál, že v tele sa deje čosi čo nemá veľa spoločné so zdravím.

Mnohí ľudia so závažnými zdravotnými problémami mi hovoria, že problémy so spánkom ich „trápili – netrápili“ roky. Samozrejme najlepšia taktika, ktorú ľudia poznajú, je nechať „veci vyhniť“. Jednoducho povedané počkať na 2 japonských bratov „SAMO SATO“ a „SATO SAMO“ nech to napravia za nás.

Problémy so spánkom sú znakom deficitu energie v mozgu. Ten neraz vzniká ako následok nešpecifických zápalových reakcií v mozgu. Zápal blokuje tvorbu energie. Mozog trpí a prejaví sa to poruchami spánku. Ľudia sa neraz vyhovárajú na stres. Ale zabúdajú na to (resp. nevedia), že stres je tiež spúšťačom zápalov a podnetom na blokovanie tvorby energie. Preto sú vystresovaní ľudia stále unavení, podráždení.

Čoraz viac sledujem, že ľudia so závažnými problémami ako depresie, poruchy pamäte, koncentrácie, Alzheimer, Parkinson, alebo srdcovo cievne choroby dlhé roky trpia poruchami spánku. Dokonca títo ľudia, keď zistia, že v tom nie sú samy (poznajú okolo seba ľudí čo poruchami spánku trpia tiež) dokonca to považujú za normálne.

Priatelia, ak trpíte poruchami spánku ako budenie v noci, chrápanie, vytekanie slín, spánkové apnoe (krátke zastavenie dychu), nutkanie chodiť na záchod a podobne neberte to na ľahkú váhu. Ignorovanie týchto signálov sa vám jedného dňa preklopí do oveľa väčších problémov.

Prajem vám pekný deň

Andrej Medved

Viac na mojej stránke: www.andrejmedved.sk + facebook


Súvisiace články:  Tip redakcie Eugenika:

  Lothar Ursinus – Orgánové hodiny – snadno a srozumitelně

  Autor dôkladne, komplexne a pritom zrozumiteľne popisuje funkciu jednotlivých orgánov a ich spoluprácu v ľudskom organizme. Každý orgán sa riadi vlastným časovým harmonogramom. V určitú dennú dobu vládne v orgánových systémoch mimoriadne výrazná aktivita, ktorú neskôr vystrieda fáza pokoja. Ak na tieto skutočnosti dbáme a rešpektujeme ich, podporujeme tým svoje zdravie. Rytmus tela môžeme efektívne využívať aj v práci a súkromí, alebo pri chudnutí, podávaní liekov a podobne.

  UkážkaKvalita žaludečních meridiánů se bude vždycky lišit podle toho, z jakého úhlu se na ně díváme. „Radost ze života a žádostivost“ se vztahují k tomu, co do sebe přijímáme. Emoci orgánového systému žaludek/slezina a slinivka představuje deprese. Projevuje se zejména u pacientů, kteří hodně lpí na minulosti. Pokud o něčem stále dokola přemítáme, vede to k nespokojenosti a skleslosti. Pitvání problémů mívá za následek nadměrné zpomalení energetického toku, oslabení metabolismu a může dojít k přibírání na váze a zácpě. Žaludek má vztah ke štítné žláze, protože jí probíhá žaludeční meridián. Se žaludkem tedy mohou souviset i symptomy štítné žlázy.

  Pôvodná cena: 5.60 EUR, Naša cena: 5.04 EUR, Zľava: 10.00 %  (Prečítané 271 krát, 1 dnes)
   

  One Response to Poruchy spánku – najpodceňovanejší zo zdravotných problémov

  1. milpu_dca píše:

   V súčasnosti je problém nespavosti alebo i predčasného prebúdzania sa zo spánku omnoho závažnejší a určite to nie je len záležitosť telesná, tá je skôr druhoradá ako následok. Nemám v tom natoľko jasno aby som naznačoval príčiny, sú iste ľudia ktorí by vedeli o tom povedať viac.
   Je však treba opäť pripomenúť, že zamerať sa iba na telo tu nestačí.