google27eaa3905ca3fee3.html

V nedávnej štúdii (Islam et al., BMC Psychiatry 2018, 18: 94) sa robila analýza minerálov u 247 depresívnych pacientov a 248 zdravých ľudí. Porovnávali sa hladiny rôznych minerálov. Zistilo sa, že depresívni pacienti mali vyššiu hladinu minerálu meď. Meď je síce dôležitý minerál, ale jeho vyššie hladiny spúšťajú zápaly. A prečo sú zápaly pri depresii dôležité?

Zápaly generujú látky, ktoré:

– narúšajú tvorbu hormónu šťastia
– znižujú tvorbu energie v mozgových bunkách na čo je mozog nesmierne citlivý. Nedostatok energie v mozgu vedie k zlým náladám

Ďalším zistením štúdie bolo, že depresívni ľudia trpeli nedostatkami mnohých minerálov ako:

– selén
– horčík
– vápnik
– mangán
– zinok

Všetky tieto minerály sú veľmi dôležité pre správne fungovanie organizmu.

Depresie sa vo všeobecnosti považujú za následok stresu. Stres sme si zúžili na psychickú nepohodu. Ale stres je každé ohrozenie organizmu. Sem patrí aj ohrozenie z nedostatku minerálov ako aj stres zo zápalov spúšťanými ťažkými kovmi. Pritom si ani nemusíme uvedomovať. Avšak nikto z dnešných lekárov nebude hľadať to, či je bunka podvyživená, nikto nebude skúmať aké máte mitochondrie a ani to, či nemáte ťažké kovy v tele. Každému je to jedno.

Psychický stres má však jednu obrovskú výhodu. Sme schopní ho registrovať, lebo sa cítime v nepohode. A ak sme si toho vedomí, môžeme s tým čosi robiť. Naproti tomu nedostatok minerálov, alebo preťaženie toxickými kovmi, kde patrí za istých okolností aj meď, si nikto neuvedomuje. Najmä nie vtedy, ak nám do hláv dávajú neustále falošné informácie o tom ako dobre strava zásobuje telo živinami.

TIP: Ak by ste hľadali spôsob ak sa zbaviť v tele nadbytku medi pomôže vám v tom kurkumín. Lenže bežné kurkumíny na trhu sa zle vstrebávajú a sú málo efektívne. Dokonca aj tie s piperínom. Curcumin fosfolipid komplex od Dr.Jacobsa je ozajstný šampión vo vstrebávaní. tento naozaj účinný kurkumín si môžete kúpiť TU.

S prianím pevného zdravia pre Vás pripravil
Andrej Medveď a jeho team
www.andrejmedved.sk
www.abczdravia.sk
www.weltfit.sk
tel. 0911 295 859…….ak máte otázku bez hanby zavolajte
andrej.medved9@gmail.com

foto: https://www.pexels.com/


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Ivana Molnárová – Deprese
8 kroku ke zvládnutí deprese

Táto kniha je plná inšpiratívnych myšlienok a praktických námetov. Vedie čitateľa do vlastného vnútra, k nájdeniu nového zmyslu a konceptu jeho života. Autorka vychádza z vlastnej skúsenosti. Neplytvá slovami, smeruje rovno k podstate veci. Jej myšlienky sú úderné, občas dosť drsne podané. Jej štýl odpovedá jej osobnosti a nemusí vyhovovať všetkým. Ten, kto sa chce dostať z ťaživého stavu, tu však určite nájde nejednu vetu, ktorá ho môže výrazne zasiahnuť.

Hlavná myšlienka je, že depresia nie je choroba, ale hlboký transformačný a ozdravný proces – výzva doslova sa znovuzrodiť, pretože depresia je vlastne čosti ako smrť. Odkaz duše, že žiť tak, ako doteraz, už nemá zmysel – veď práve preto sa človeku v depresii jednoducho nechce žiť.
Toto i ďalšie súvisiace vysvetlenia sú priebežne názorne sprevádzané konkrétnymi praktickými cvičeniami, radami a podnetmi, ktoré môže čitateľ využiť ako inšpiráciu alebo odrazový mostík pre vlastné nápady a závan novej energie – nového života.
Autorka nie je psychologička ani psychiatrička, ale zato proces, ktorý tu popisuje, sama prežila.

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.94 EUR, Zľava: 10.00 %


 

(Prečítané 206 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.