google27eaa3905ca3fee3.html

hqdefault-(2)

Zjavil sa mi vták, ktorý práve vyletel
z hniezda a učil sa lietať. Jeho prvé pokusy boli veľmi
chabé. Ale ako čoraz viac používal krídla, boli čoraz
silnejšie, až kým nespoznal slobodu letu a nenaučil sa
vzniesť do veľkej výšky, ľahko preletieť
veľkú vzdialenosť.
Začula som tieto slová:

Viera sa upevňuje praxou. Ži vo viere,
až kým sa nestane neotrasiteľnou
a pevnou ako skala a ty nenájdeš
skutočnú slobodu ducha.

1. apríla
Jar sa rozvíja skutočne dokonalým spôsobom. Toto je jar nového veku, ktorý sa tiež rozvíja skutočne dokonalým spôsobom. Si jeho súčasťou, prináša ti nový život. Nesie so sebou slávnostný pocit úplnej slobody a voľnosti, pretrhnutia starých pút a vrhnutie sa do nových priestorov, kde nie sú žiadne obmedzenia. Preciťuj, ako v každom smere rastieš a rozvíjaš sa a máš pocit, že sa každú chvíľu môže stať čokoľvek.

Buď ako bežec na štartovacej čiare, pripravený vyraziť na povel. Momentálne sa toho toľko deje na všetkých úrovniach! Nastávajú zmeny, a ty si ich súčasťou, choď teda v súlade s nimi. Buď ochotný zmeniť sa, a zmeň sa rýchlo vždy a všade, keď treba. Neváhaj a neotáľaj. Rýchlo a sebaisto sa vrhaj rovno do všetkého, čo sa deje, s absolútnou dôverou a vierou.

2. apríla
Všetko má svoj čas a svoje obdobie. Ide len o to, aby si Mi dovolil usmerňovať tvoj život tak, aby si vždy jasne cítil, kedy nastane správny čas, a mohol sa tým pružne riadiť s absolútnou sebaistotou. Keď máš v sebe vnútorný mier, čas nič neznamená. Len keď si nešťastný alebo sa cítiš nepríjemne, čas sa vlečie a ty máš pocit, že sa deň nikdy neskončí. Keď máš radosť z toho, čo robíš, čas letí a ty si želáš, aby mal deň viac hodín. Je dôležité, aby si sa naučil naplno sa tešiť zo všetkého, do čoho sa pustíš, a zaujal voči tomu správny postoj. Zvládneš tak oveľa viac, a ešte k tomu to budeš robiť s láskou, takže to bude dokonalé.

Nech je vždy tvojím cieľom dokonalosť. Keď niečo robíš láskou, robíš to pre Mňa.

3. apríla
Kľúč k tvojmu šťastiu a spokojnosti leží hlboko v tvojom vnútri, v tvojom vlastnom srdci a mysli. Veľmi dôležité je to, ako začínaš deň; môžeš vykročiť pravou alebo ľavou nohou. Môžeš sa zobudiť s piesňou radosti a vďačnosťou v srdci za nový deň, za to, že žiješ, za zázrak života a za to, že si v súlade a harmónii s rytmom všetkého živého.

Môžeš od nastávajúceho dňa očakávať to najlepšie, a tým to aj privolať. Alebo môžeš začať deň s pocitom ťažoby, rozladený a mimo rytmu. Ty sám si zodpovedný za to, čo ti prinesie dnešný deň, a toto vedomie na teba kladie ešte väčšiu zodpovednosť ako na tie duše, ktoré si toho vedomé nie sú, a preto to nevedia zmeniť. Za stav svojej mysle nemôžeš viniť nikoho iného. Všetko záleží iba na tebe.

4. apríla
Kde sa nachádzaš na rebríku života? Dostal si sa až na tvrdé dno a teraz ideš nahor? Si ochotný vzdať sa všetkého vo svojom živote a dať na prvé miesto Mňa? No nie preto, že sa bojíš, ale preto, lebo Ma hlboko miluješ a túžiš konať Moju vôľu a kráčať Mojimi cestami? Dokážeš povedať: „Buď vôľa Tvoja“ a myslieť to vážne a byť ochotný urobiť čokoľvek, o čo ťa požiadam, bez ohľadu na to, aké čudné či hlúpe sa to môže zdať druhým? Chce to odvahu a vnútorné vedomie a istotu, že ťa nič nemôže vyviesť z rovnováhy. Po tejto duchovnej ceste môžu kráčať iba silné duše.

Duchovný život nie je pre duše, ktoré si idú svojou vlastnou cestou a odmietajú načúvať Môjmu slovu. V tomto duchovnom živote neexistujú žiadne skratky. Musíš hľadať a nájsť svoju vlastnú spásu.

5. apríla
Keď začína chodiť malé dieťa, niekoľkokrát sa potkne, kým získa istotu, a potom začnú byť jeho kroky postupne pevnejšie a ráznejšie, až kým sa nenaučí chodiť bez potknutia. Potom sa začne učiť behať a skákať, ale všetko postupne.

Rovnaké je to aj s vierou. Treba ju budovať postupne; nikdy nepríde naraz. Tvoja viera začne rásť, keď ju budeš podrobovať skúškam, až kým podľa nej nebudeš schopný žiť naplno. Pretože tvoja istota bude zakorenená a bude spočívať vo Mne. Vieš, že so Mnou dokážeš všetko, pretože Ja pracujem v tebe a tvojím prostredníctvom tak, aby bolo všetko možné, lebo ty sám by si to nedokázal. Vždy vedz, kde je zdroj tvojej pomoci, sily a inšpirácie, a nikdy za to nezabúdaj ďakovať. Nič neber ako samozrejmosť, ale vo všetkom viď Moju ruku.

6. apríla
Množstvo drobností v bežnom živote môže ľahko spôsobiť roztržku či nesúlad. Povznes sa nad ne a spoj sa s tým, čo je pre život dôležité: s láskou ku Mne, s láskou k druhým, s tým, aby si žil a pracoval pre dobro celku a zabudol na seba i na všetky tie malicherné nepríjemnosti, pri ktorých sa najviac prejavuje osobná náklonnosť a antipatie. Práve vtedy, keď má duša silný pocit, že jej cesta je správna, a rozhodne odmieta vzdať sa tejto či inej cesty, bude skôr či neskôr nútená pred niečím ustúpiť. Keď napínaš gumu na maximum, buď praskne, alebo, ak ju náhle pustíš, bolestivo ťa zasiahne. Ak ju však pomaly uvoľníš, vráti sa do pôvodnej polohy bez toho, aby sa roztrhla či spôsobila zbytočnú bolesť a utrpenie. Čo keby si otvoril svoje srdce a jemne uvoľnil všetko napätie?

Láska a porozumenie vždy pomôžu urovnať cestu.

7. apríla
Len keď rozširuješ svoje vedomie, si otvorený a vnímavý ku všetkému novému okolo seba a môžeš sa naladiť na nové myšlienky a nový spôsob života. Buď pripravený pozrieť sa ďalej, než len na to, čo je v tvojej bezprostrednej blízkosti. Do vyšších dimenzií, do vyšších sfér, a otvoriť sa cestám ducha.

Mnohé veci sa dajú pochopiť a prijať intuitívne, lenže rozum sa tomu vzpiera, takže prečo by si mal strácať čas a snažil sa všetko pochopiť rozumom? Čo keby si začal byť ochotný žiť a konať intuitívne, pod vplyvom inšpirácie? Keď to robíš, pôsobíš na vyššej úrovni vedomia a si vnímavý voči novým veciam. Stávaš sa čistým kanálom pre nové veci, ktoré môžu nastať v tebe a tvojím prostredníctvom. Povznes teda svoje vedomie od toho, čo je negatívne, k tomu, čo je pozitívne, od toho, čo je deštruktívne, k tomu, čo je konštruktívne, od tmy k svetlu, od starého k novému a sleduj, čo sa stane. Zistíš, že to, čo je staré, samo zmizne a odhalí prekrásné nové veci.

8. apríla
Na nikoho sa nespoliehaj. Nepotrebuješ nijaké barličky a ubezpečovanie, pretože máš všetko hlboko v sebe. Každý túži po vnútornom mieri, a aj ho v sebe objaví, pokiaľ si nájde čas pátrať po ňom. Dožičíš si čas pátrať po pravde, alebo nekriticky prijímaš všetko, čo počuješ, vidíš a čítaš? Keď niečo vo svojom vnútri vieš, nič a nikto zvonku tým nemôže otriasť.

Pre teba je to tak skutočné, že by ti nevadilo, ani keby sa proti tebe postavil celý svet a tvrdil, že nemáš pravdu. Bol by si schopný ísť potichu ďalej svojou cestou a nijako sa neznepokojovať či nedať vyviesť z miery. Taká je radosť a sila vnútorného poznania. Práve to ti môže dať pokoj, ktorý presahuje všetko chápanie. Preto vždy, keď o niečom pochybuješ, nazri do svojho vnútra a pátraj po pravde, a Ja ti ju zjavím; potom choď svojou cestou v pokoji a sebadôvere.

Článok je z knihy:
Eileen Caddyová – Otváranie dverí do vnútra – Sprievodca plným životom

Eileen Caddyová bola zakladateľka slávnej duchovnej komunity Findhorn. Táto pozoruhodná žena sa v celom svojom živote naučila riadiť tichým vnútorným hlasom. Táto kniha zhŕňa podstatu toho, čím žila a čo sa snažila sprostredkovať druhým. Je to jednoduché učenie, v ktorom ako keby sa nám prihováral sám Stvoriteľ. Krátke texty jednoducho, no zároveň poeticky a meditatívne približujú duchovné hodnoty. Kniha je koncipovaná ako celoročný denník, ktorý ponúka inšpiráciu, praktické rady a podnety pre každodenný duchovný rast.

Úryvok: Povznes svoje srdce a vstúp do nového roku s vedomím, že ťa čaká skutočne prekrásny rok. Pozri, ako zo všetkého vždy vyjde to najlepšie. Mohol by som ti povedať, ako bude tento slávny rok prebiehať. Nič z toho sa však nestane, ak neprijmeš to, čo ti hovorím, so srdcom plným vďačnosti, a ak nebudeš očakávať skutočne len to najlepšie, ak neuveríš a nebudeš dôverovať môjmu slovu. Pomôžem ti v tom. Musíš neustále pevne veriť mojim skvelým sľubom. Nie je to však otázka rozumovej viery. Musíš veriť intuitívne, na základe vnútorného poznania, ktoré pochádza od Najvyššieho – odo Mňa. Predstavuj si Ma, ako ti pripravujem cestu a mením to, čo je zdanlivo nemožné, na možné. To, čo je skutočne, skutočne najlepšie, to, čo je dokonalé, je určené iba tým dušiam, ktoré Ma naozaj milujú a kladú Ma vo všetkom na prvé miesto.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 207 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.