google27eaa3905ca3fee3.html

Maitreya for invitationKeď príde šťastie, začína pravé liečenie!

Tento výrok popisuje stav vytvárania celistvosti, ktoré sa označuje ako TAI LOI , čo sú dva čínske znaky znamenajúce „šťastie už prišlo“. Tieto dal vpísať v roku 600 p.n.l Buddha na všetky posvätné Gongy, ktoré vtedy existovali.  Gong je hudobný nástroj, ktorý vytvára najrezonujúcejšie tóny spomedzi všetkých známych nástrojov. Jeho vibrácie môžete cítiť v každej jednej bunke vášho tela. Vytvára dlhé neprerušované vlny tónov. Tieto vlny sa zhusťujú vo okolitom priestore a vytvárajú plnosť absolútneho zvuku, do ktorého sa človek ponorí.

História Gongu

Gong je archaický hudobný nástroj, ktorý vznikol v dobe bronzovej niekedy medzi 4000-3000 rokov p.n.l na Ďalekom východe. Je pomenovaný podľa zvuku, ktorý vydáva. Vraví sa, že Gong prišiel na Zem, aby sa jeho prostredníctvom mohlo šíriť OM, zvuk života.

Zvuk OM je podľa hinduistických tradícií prvotný zvuk, z ktorého vznikli všetky ostatné slová. Hovoria, že existujú dva druhy zvuku AHATTA, ktorý vnímame fyzicky a ANAHATTA, ktorý je tichým zvukom v našich srdciach a vieme ho vnímať mentálne.

ANAHATTA sa nazýva aj živým tónom, ktorý je pri počúvaní Gongu veľmi príznačný. Človek pociťuje živý tón v duši tak, ako keď matka vníma plod bábätka. V jednoduchej reči by sme mohli povedať, že vtedy počúvame svoje vnútorné dieťa, svoje pravé ja.

Úvod do alchýmie tónov

Človek nie len vníma zvuk Gongu, ale ho aj cíti, čím nastáva úžasné spojenie mysle a srdca. „Pocitové“ tóny počujeme ušami,  tak ako ich vnímame každou jednou bunkou tela,  vo svaloch, kostiach, šľachách, orgánoch. Tým sa naše telo stáva jedným veľkým „uchom“, preto sa aj jedna z terapií nazýva Gong kúpeľ. Doslova sa kúpete zo vibráciách zvuku, ktoré vami prechádzajú, čo vytvára hlboké stavy pohody, až extázy.

Vedecké vysvetlenie prečo je Gong tak mocným nástrojom je fakt, že jeho počúvaním sa vie človek dostať do iných stavov vedomia. Z bdelého stavu Beta, sa dostávame do Aplha (logika je nahradená predstavivosťou), Theta (intuícia a vizualizácia) a nakoniec Delta (vrodená inteligencia).  Samoliečebné procesy nastávajú, keď je človek v Delta vedomí.

Aké vplyvy má Gong?

Prežitky, ktoré človek pociťuje keď leží vo zvukovom poli gongu sú veľmi ťažko opísateľné slovami. Je to doslova zážitok z iného sveta. Don Conreaux, Gong Majster, ktorý už viac ako 40 rokov učí o sile Gongu vo svojej knihe Magnum Opus of the Gong opisuje päť rôznych stavov, ktoré človek zažíva:

  1. Dematerializácia: človek nemá pocit fyzického tela
  2. Levitácia: stráca sa pocit gravitácie
  3. Omladenie: extatické pocity plnosti životnej sily
  4. Vnútorný pokoj: človek prestáva mať pojem o plynutí času
  5. Nesmrteľnosť: človek má pocity plynutia vedomia bez tela, kedy sa stráca strach zo smrti

Najkrajšie na Gongu je, že nikdy ten zážitok nie je rovnaký. Vždy vám prinesie niečo nové, nečakané. Moje prvé stretnutia s Gongom, kde som bola ako účastník začínali s uvoľňovaním fyzického tela. Odchádzali bloky, stuhnutia, bolesti. Cítila som sa ako v perinke. Potom som sa vybrala ďalej, dostala som možnosť sa stretnúť s mojimi spirituálnymi zvieratami, dostala som odpovede na mnohé otázky. V neposlednom rade jeden z najväčších darov, ktoré mi Gong priniesol je navrátenie intuície a krásne momenty absolútneho spojenia so samou sebou. Je to zvláštne, keď otvoríte oči, nemáte žiadne vizuálne obrazy, len viete, že ste boli doma.

Autor textu: Andrea Bajnoková (http://vlnazdravia.sk/gong-festival/)


Majstri Gongu v Bratislave

Bratislava sa dostala na mapu európskeho turné majstrov Gongu a spirituálnej hudby s názvom Tone of Life Mysterium Tremendum. V júni sa predstavia na podujatí, ktorého hlavným zámerom  je podporovať kvantovu zmenu vedomia poslucháčov a navodenie stavu jednoty. Kombináciou alfa a omega hudby sa zažije publikum hlboký stav tu a teraz. Každý koncert je venovaný svetovému mieru a ponúka priestor pre liečenie prostredníctvom holistického súzvuku Gongu a mystických akordov.

Gong Trance koncert –relaxačno-meditačný koncert za svetový mier

5. jún o 19.00, Stredisko kultúry Nové Mesto, Vajnorská 21 Bratislava

  • transformačný zážitok hudobného mystéria
  • spojenie Matky Cosmo Gong a iných gongov s archaickými a modernými nájstrojmi spolu so spevom
  • kombinácia alpha a omega hudby
  • hlboký stav “tu a teraz”
  • prinesenie pocitu pokoja a spojenia prostredníctvom zvuku

Viac na: http://vlnazdravia.sk/gong-festival/


100_0086 (2)


Súvisiace články:


Odporúčame si prečítať:

Bruce H. Lipton – Biológia presvedčenia – Ako môžeme ovplyvniť vedomie buniek – Táto kniha je prelomovým dielom v oblasti tzv. novej biológie. Predstavuje nádejnú syntézu najmodernejšieho a najlepšieho výskumu v oblasti bunkovej biológie a kvantovej fyziky. Je skutočným prelomom v tradičnom myslení, pretože ukazuje, že môžeme zmeniť naše telo, ak preprogramujeme svoje myslenie. Autor pútavo opisuje mechanizmy, akými bunky prijímajú a spracúvajú informácie. Ukazuje sa, že našu biológiu neriadia gény a DNA. Naopak, DNA je riadená signálmi mimo bunky, vrátane energetických odkazov, ktoré vychádzajú z našich pozitívnych aj negatívnych myšlienok.

Úryvok z knihy: Sú opakujúce sa obrazy, ktoré pozorujeme v prírode, iba náhodné? Som presvedčený, že odpoveď je „určite nie“. Aby som vysvetlil, prečo verím, že fraktálna geometria definuje štruktúru života, musím sa vrátiť ku dvom bodom. Po prvé, príbeh evolúcie je príbehom smerovania k vyššiemu uvedomeniu. Po druhé, pri našom štúdiu membrány sme odhalili receptor – efektorový proteínový komplex (IMP) ako základnú jednotku vedomia/inteligencie. Z toho vyplýva, že čím viac proteínových receptor-efektorov organizmus má, tým väčšie môže mať uvedomenie a tým vyššie stojí na rebríčku evolúcie. Existujú však fyzické obmedzenia brániace neustálemu zvyšovaniu počtu proteínových receptor-efektorov, ktoré sa vmestia do bunkovej membrány. Priemer proteínov „vedomia“ je približne rovnaký, ako priemer fosfolipidov, v ktorých sú zabudované. Pretože je hrúbka membrány striktne definovaná, nemôžete do nej nastrkať množstvá IMP tak, že ich budete ukladať nad seba. Ste obmedzení vrstvou hrubou ako jeden proteín. Preto je rozšírenie povrchu membrány jedinou možnosťou, ako zvýšiť počet proteínov vedomia.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 7.83 EUR, Zľava: 12.00 %, Ušetríte: 1.07 EUR


 

(Prečítané 663 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.