google27eaa3905ca3fee3.html

music-of-nature-shamsi-jasmine

V poslednej dobe som sa začal úplne venovať hudbe New age, prípadne aj atmosférovej hudbe (Ambient music). Prekvapilo ma, že je veľmi pomalá a tichá, hodí sa do atmosféry. Akoby táto hudba mala splynúť s vesmírom. Pokojne tam môže byť aj melódia, ale tá už len tú hudbu dotvára.

Dnes som prišiel na to, prečo istý Youtube kanál uverejnil aj rôzne zvuky prírody, pričom sa mal venovať tradičnej hudbe. Spomenul som si na to, ako som sedel na tráve s mojimi kamarátmi pri Dunajci a počúval som tečúcu rieku. Ten zvuk sa mi javil byť tou najkrajšou hudbou.

Človek neobýval hneď domy. Človek žil v prírode. Buď lovil, alebo počúval spev rôznych vtákov, zvuk rieky, či potok, šumenie listov, alebo zvuk morských vĺn. Tak ho tá hudba očarila, že začal to imitovať a tak vznikla melódia. Iní začali hrať na rôzne hudobné nástroje. Dá sa teda pokojne prehlásiť, že hudba existovala pred človekom. Bol to len jeden akord práve tak, ako v indickej klasickej hudbe, či v atmosférovej hudbe, prípadne hudbe New age. Takáto hudba doslova nesie v sebe aj tajomstvo vesmíru. Dokonca aj zvuk bieleho šumu môže pripadať (pre niektorých po mnohých úpravách), ako tá najlepšia hudba.

Tu nasleduje ďalšia nahrávka, v ktorej sa to pokúsim vysvetliť:


Súvisiace články:


 

(Prečítané 243 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.