google27eaa3905ca3fee3.html

music-is-everywhere-james-gonzalez

Ak počujeme nejakú pieseň, môžeme ju ignorovať, alebo ohodnotiť. Každý ale hodnotí podľa seba. Čo ale, ak všade sú piesne, ktoré nepočujeme? Čo, keď všade je hudba?

Určite mnohí z vás chodia do prírody počúvať spev vtákov, či zvuk cvrčkov a cikád. Niekto ani nemusí mať v pláne to spraviť a len sa tak prechádza, či po lese, po prímorskom letovisku a už sa započúva do zvukov prírody. Niekedy aj zvuky mesta môžu mať prínosnú energiu pre človeka. Opäť tá prítomnosť, že konečne počujem veľa ľudí prechádzajúcich sa okolo mňa môže každého naplniť šťastím. Pre niekoho to môžu byť aj zvuky syntetizátorov, či zvuky v počítačových hrách. Zvlášť u nevidiacich je to isté, preto že ľudia so zrakovým postihnutím majú aj svoje Audio hry, ktoré sú ozvučené a upravené pre nich. Keď som ja hral práve takúto hru, kde som lietal kozmickou loďou som doslova prežíval tie zvuky, ktoré som počul. Pochopil som, prečo niektorí majú radi takéto počítačové hry (tí, ktorí nevidia). Alebo pri rôznych akčných hrách opäť s výbornými zvukmi som okamžite mal v hlave presne vytvorený obraz. To isté môže platiť pri leteckých simulátoroch, opäť len z toho zvukového pohľadu.

Voľakedy na internete existovalo jedno rádio, kde sa náhodne prehrávali rôzne zvuky. Prehrávali sa naraz, čo okamžite vytvorilo akýsi zvukový obraz v mojej hlave. Niektorí tomu hovoria aj Soundscape. To isté platí aj o Ambient music (atmosférovej hudbe), kde sa všetko sústredí na jeden tón, alebo jeden akord. V takom prípade by ale hudba stratila hodnotenie, splynula by so všetkým. Dokonca aj vesmír má svoju hudbu.


foto: http://fineartamerica.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 185 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

5 Responses to Čo, ak je hudba všade?

 1. BabaYaga píše:

  Vyššie uvedené je aj podľa našich skúseností pravdou. Hudba je všetkým a za všetkým. Aj prvotné božie slovo „Budiš“ je v podstate hudbou. Celý vesmír rôzne vibruje a to sa môže nazvať hudbou alebo aj mágiou, pokiaľ toto niekto dokáže zmysluplne svojou vôľou uchopiť a zmaterializovať do svojho zámeru. Však Stvoriteľ nám dal princíp slobodnej vôle a karmy, a teda každý môže Jeho zákonitostí slobodne používať, pokiaľ však neporuší vyššiu etiku – zlovoľné zasahovanie do slobodnej vôle iných.
  Rád len dodám, že (ľuďmi vytvorená hudba nie je vždy vhodná k nastoleniu účelových tranzovných stavov, nakoľko podnecovaním emócií vytvára tzv. emocionálnu klietku, ktorá užívateľa drží v hrsti a môže mu zabrániť dosiahnuť svoj zámer, ktorým môže byť imaginácia, mentálna alebo astrálna projekcia či okultný rituál.
  Preto aj mňa majster učil, že je najlepšie naučiť sa dosiahnuť zmenený stav vedomia bez akýchkoľvek barličiek – vonné tyčinky, meditačná hudba, ap. Totiž, aj náš výskum dokazuje, že vedomie si pomerne v krátkom čase dokáže na uvedené pomôcky vytvoriť závislosť. Ideálne je vraj naučiť sa meditovať či čarovať tak, aby jedinec žiadne barličky používať nemusel a jeho jediným magickým prútikom bolo jeho vlastné vedomie.
  V závere ešte link na našu okultnú stránku, do ktorej sme naše výskumy „zakódovali“.
  Želám nádherné počasie v dušiach všetkých spiritualistov! 🙂

 2. Akú má potom výpovednú hodnotu hovoriť o tom, že Vás niečo nejaký majster učil? Asi takú ako tá veta s barličkami, ktorá sa točí okolo myšlienky že človek žije aby (si) nejaké niečo dokazoval, čo je len jeden z mnohých konceptov reality a, čo je horšie, pochádza z hlavy ľudí čo začali písať ezoterické knihy a nie je ani Vašim a pravdepodobne ani výtvorom Vašich majstrov.