google27eaa3905ca3fee3.html

Bola raz jedna duša, ktorá zažívala naplnenie pletením košíkov v kočovnom (nie pevne usadenom) kmeni. Každé ráno v osade, ktorú tvorili stany a oheň uprostred budili obyvateľstvo naháňajúce sa deti. Bola konečne sloboda. Potom si duša vybrala život žobráka, ktorý bol plne závislý od iných… zľutujúcich sa veriacich, ktorí chodievali okolo stredovekého kostola. Špinavé ruky, staroba starca, možno choroba, pach a zodraté šaty ľudí skôr odpudzovali ako nabádali k pomoci. Starcove ruky zovreté vysoko hore si pýtali almužnu. Jeho ruky ostávali väčšinou prázdne…

Po živote starca nasledoval život v bohatom kaštieli. Ako dcéra bohatého otca mala veľa nápadníkov. Raz na oslave v majestátnom kaštieli plnom obrazov a gobelínov tancovala valčík s jedným z nich. Vysoký mladý muž s bradou jej rád dával najavo náklonnosť. Kvôli peniazom. Dedička ho mala rada, aj keď vedela, že je neúprimný a otec by bol nerád…Musela sa však rozhodnúť. Vydala sa za iného-bolo to z lásky-ale nie veľmi intenzívnej. Narodil sa jej syn, hravý, s veľkými hnedými očami po otcovi. Potom duša prežíva smútok, žiaľ nad tým, že druhé dieťatko pôrod neprežilo. Chce to vymazať zo života.

Ďalšie dejstvo životného cyklu sa odohráva v mierne horskej oblasti v lese. Maličká chatrč. To je ich celý majetok. Duša-dievča v nej čaká svoju starkú. Išla predávať bylinky. Zalieva listy lipy horúcou vodou z malého kotlíka. Žijú skromne, ale je to idyla. Ale idyla v jej druhom živote už nebola dopriata. Ako vojak padá v bitke proti Bonapartovi. Kvôli klamstvu. Leží, cíti pod sebou blato… asi sa už neoplatí ani vstať…

Ďalším dejiskom je Zürich. Práca v archíve a možno v hľadaní rodokmeňov. Rád chodí do kostolov, a rozpráva sa s farármi. Hľadá v matrikách, triedi, pátra. Na písacom stole je fotka, ktorá je pre neho veľmi dôležitá. V meste sa vedie polemika o Bohu a náboženstvách… Park. Lavička pod nejakými zrúcaninami. Sedia tu dvaja: duša-muž v tmavých nohaviciach a jej snúbenica v bielom kostýmčeku s čiernym lemom. Plánujú svadbu. Bude židovská (určite ortodoxná),tešia sa spolu na svoj veľký deň. Hladká svoju snúbenicu po dlhých tmavohnedých vlasoch. Miluje ju viac ako svoj život. Je tu ešte dávnejší minulý život.

Ženský život v starovekom Egypte. Okolo sú ešte paprade. Má vyholené vlasy a parochňu. Bude kňažkou, čaká na zasvätenie. Je v nejakom tajnom chráme kde sú sochy zvierat, ale je tu ešte niečo, čo je len pre vyšších, pre iných. Chce vedieť, čo to je… Ľudia,ženy,muži,mladší i starší ba i deti stoja vo vode pred dušou(akoby sa potápali). Pozerá sa na nich bez pohnutia. Cíti vinu a zármutok… je to neopísateľný žiaľ… „Nemohla som im pomôcť…chcela som, ale… som zlá a bezcitná… neznášam sa…“ V ďalšom živote sa často pozerá na svoju fotku, na nevinné dieťa, ktorým kedysi bola a rozjíma nad tým, prečo práve ona musela mať zlé detstvo… prečo ju opustili rodičia a prečo ju ostatní opúšťajú práve vtedy, keď potrebuje pomoc a oporu… prečo musí byť iná ako ostatní…čudná a odsunutá nabok (nielen kvôli voľbe spirituálnej cesty)…

Tento ďalší život je môj život a tou dušou som ja. Teraz sa pozerám na fotku nevinného dieťaťa, ktorým som bola kedysi ja a viem, že utrpenie v živote má zmysel a že mojím poslaním je zlepšiť tento svet a pomáhať ľuďom. A akokoľvek budem čudná kvôli tomu, toto poslanie je dôležitejšie ako mať naplnený partnerský vzťah a založiť si rodinu.

zážitky z regresnej terapie spísala moja klientka Noémi


K tématike regresnej terapie odporúčame knihy od Micheala Newtona:

Michael Newton – Cesty duší – Fascinujúce dielo, zostavené na základe výpovedí ľudí, uvedených do hlbokej regresnej hypnózy. Autor-hypnoterapeut sa zameriava na širšiu súvislosť našich životov – čo se deje po smrti, v období medzi životmi, ako si duša volí podmienky nového života, aké sú naše vzťahy s inými dušami a pod. Kniha je písaná veľmi inteligentne a pútavo. Autorov text dopĺňa množstvo ukážok z hypnózy rôznych ľudí.

+

Michael Newton – Proměny duší – Príbehy vedomého osvietenia duše na základe regresnej hypnózy. Hrdinovia týchto príbehov mali možnosť nahliadnuť do duchovného sveta a pochopiť zmysel svojich ťažkostí alebo bolestných skúseností. Všetky príbehy začínajú popisom konkrétneho problému, ďalej nasleduje odhalenie jeho koreöv a nakoniec riešenie. Na záver každej kapitoly sa dozviete, ako prispela skúsenosť s hypnoterapiou ku skvalitneniu života subjektu.


Súvisiace články:

(Prečítané 1 954 krát, 1 dnes)
Tagged with:
 

Comments are closed.