google27eaa3905ca3fee3.html

My ľudia sme v neustálej interakcii so svetom okolo nás, nielen s tým „reálnym“, ale aj s tým multidimenzionálnym. Od našej slobodnej vôle závisí, na čo sa v okamihoch prítomnosti, v zamyslení v minulosti, alebo pri tvorbe budúcnosti zameriavame. Mozog je veľký lenivec a rád si chodí vo vychodených koľajach, ak sme ho roky učili zaoberať sa problémami, neustále riešiť, čo sa nedá a prečo, vnútili sme mu svoj pocit obete, veľmi nerád sa vzdá tejto jednoduchej zažitej schémy a neustále nás bude vodiť po tej istej bežeckej dráhe stále dookola.

Až v jednej chvíli, vďaka uvedomeniu a vôli, vďaka prvotnému impulzu – teda rozhodnutiu, sa pohneme ďalej. Vyznačíme mu inú dráhu, kde sa staneme trénermi svojho zámeru a tri mesiace, lebo toľko potrebuje náš um na to, aby si navykol na nové koľaje a začal zasa pekne behať dookola v nových podmienkach, mu budeme dávať stále tú istú novú pozitívnu schému hľadania dokonalosti vo všetkom, čo nás postihne. Ťažko sa to vysvetľuje obeti autonehody alebo lúpeže, a preto si niektorí ľudia navždy zatvoria cestu ku šťastiu. Jednoducho sa rozhodnú zostať obeťami. Neveria, že je to proti prírodným zákonom.

Vezmime si len znak jin a jang, v každom jangu, je zárodok jinu a naopak. Po slovensky povedané: vo všetkom zlom je aj niečo dobré a vo všetkom dobrom aj niečo zlé, ale to predsa nebudeme hľadať, ani sa tým zaoberať, lebo práve toto vedie k utrpeniu. V čase radosti a šťastia sa skôr naučme precítiť ten pocit blaha, aby sme si ho v horších časoch mohli pripomínať, nechať ním aspoň na chvíľu naplniť všetky bunky. V tomto je význam pozitívnych spomienok neuveriteľne dobrý. Po takejto meditácii, či spomienke však nesmie nastať smútok, či plač nad rozliatym mliekom, ale akcia, ktorá nás opäť privedie tam, kde sa takéto pocity dajú prežívať. Naším vnútorným dialógom neustále vytvárame svoj svet. Našimi myšlienkami a pocitmi sami určujeme v čom žijeme. Cez tieto vnútorné dialógy formujeme svoj život.

Takže, keď nabudúce budete rozmýšľať o tom, ako nemôžete opustiť manžela, lebo by ste si nenašli byt a čo by povedala svokra, mama atď. Zastavte sa a spýtajte sa seba: Čo chcem, prečo sa vyhováram, viem naozaj čo chcem, alebo len svoju vnútornú frustráciu prenášam na okolie a obviňujem manžela, svokru atď. pri hľadaní východiska vám nepomôže nič iné iba totálna a absolútna úprimnosť pri hľadaní a odkrývaní svojich skutočných úmyslov, svojich strachov, svojich výhovoriek, svojho oslabovania vlastnej životnej sily.

Mnohí ju potom hľadajú na prednáškach a seminároch tzv. ezoterických učení, ktoré si mnohí ešte doplňujú kurzami mágie a veštenia, reiky neuvedomujúc si, že často sa stávajú neslobodnými väzňami vyrábajúcimi energiu pre ich väzniteľov, ktorí určujú podmienky ich života.

A prečo to robia? Majú strach zo slobody rozhodovania a z prijatia zodpovednosti zaň. Prijať zodpovednosť je niekedy naozaj veľmi vážne rozhodnutie. Krásne o tom hovorí biblický príbeh Adama a Evy. Boh im dovolil jesť zo všetkého ovocia v záhrade, iba zo stromu poznania dobrého a zlého sa nesmeli najesť. Pokušiteľ a je jedno, či ho nazveme Satan, Zvedavosť, Osud, Túžba po novom, Chuť poznať, Okolnosti im nahováral, aby ho ochutnali, že nezomrú, ako im vravel Pán Boh. Oni prijali rozhodnutie osobnú voľbu a urobili prvý krok. Odtrhli zakázané ovocie a zjedli ho. Čo sa stalo? Nastal vývoj, vzali na seba ťarchu rodového spoluprežívania. Vzali na seba nielen svoju smrť, ale aj umieranie každého z nás. Ale súčasne nás vpustili do sveta kontrastov, aby sme sa naučili prežívať a uvedomovať si svoje pocity. Zmysel rozmnožovania je v tom, že všetko nové je vývojove vyššie, takže nám dali šancu rásť. V deň, keď sa všetci budeme chcieť vedome vzdať tieňov, ktoré medzitým spoznáme, sa pokojne budeme môcť vrátiť do raja.

Tu sa ponúka možnosť vysvetliť jeden moderný výraz u nás zatiaľ málo používaný. Duchovný bypas (premostenie), ktorým by mnohí chceli premostiť cestu do raja bez pochopenia, bez prežitia, len na základe príkazu doby. Dokonca veria, že niekto z nich môže sňať karmu, teda dôsledky ich činov. Chceli by akúsi divokú kartu od osudu, aby tvorili výnimku, ale na základe čoho? Toho, že nič nepochopili? To nejde.

Výnimky existujú, ale predchádza im pochopenie, zväčša v tvrdých podmienkach utrpenia. Vraví sa, že ak ženy prijmú svoju rolu matky ako sviatosť, stanú sa automaticky múdrejšími a duchovnejšími. Poskočia po rebríčkoch vedúcich domov. Tá, ktorá nemôže mať deti nie je tiež vylúčená z tohto omilostenia. Má možnosť stať sa matkou sirotám a tak naplno precítiť materstvo, alebo pochopiť a prijať to, že existuje príčina, nie trest, lebo ona nie je obeť, že má tu a teraz žiť bez dieťaťa. Svet muža ide rýchlodráhou vyššie cez priame rozhodnutia bez strachu pomáhať sebe a druhým. Pre ženy aj pre mužov však platí, že každá špekulácia je vopred odhalená. Ak chce niekto mať rád a pomáhať preto, aby ho mali druhí radi a aby mu pomohli, keby to potreboval, je to zbytočné plytvanie silami. Ochranu mu môže poskytnúť iba čestnosť jeho úmyslov a jeho sila pochopiť a žiť život naplno. Ak niekoho nemá rád, nič to, jednoducho ho nemá rád. Svet sa nezborí a ak niekomu práve teraz nechce pomôcť, je to v poriadku. Vždy je to rozhodnutie. A každé rozhodnutie sa dá zasa slobodne zmeniť, ak nebolo presne v súlade s vesmírom.

Odpoveď na seba zväčša nedá dlho čakať. Náš nedobrý pocit, alebo smola, ktorá sa na nás zrazu začne lepiť, sú dosť jasné znaky, že treba opravu. Keď sa človek slobodne rozhodne zmeniť seba, či spôsob života vždy napokon príde ten pocit víťazstva alebo porážky. Zasa však treba úprimne poobracať ten pocit zo všetkých strán, či to nie je iba sebaklam, ilúzia a potom sa rozhodnúť pre ďalší krok. Nebojte sa, kým prídeme na koniec cesty, ešte tých krokov urobíme dosť. Tých správnych aj tých nesprávnych. Taký je život a my máme neuveriteľnú šancu pochopiť, že všetky kroky, ktoré sme kedy urobili a ešte urobíme budú tie správne a tým sa nám navždy uľaví a budeme sa môcť na svojej ceste do budúcnosti už iba usmievať, tešiť sa a pozorovať ako dokážeme prijať veci, ktoré aj tak nemôžeme zmeniť. Keby sme to v prítomnej chvíli dokázali, zmenili by sme ich. To však nevylučuje, že o sekundu, o deň, o týždeň, či rok sa nezmenia, alebo pre tých, čo neveria v osud, že ich nezmeníme.

Sme ľudia a naším údelom je vrhať sa stále do nových dobrodružstiev, aby sme sa naučili prijímať, spracovať a rozdávať rôzne energie a frekvencie, lebo to je v pozadí každej činnosti. Všetko okolo nás je energia, sú frekvencie, ktoré s nami súladia, alebo nesúladia a my sa v tom musíme naučiť orientovať. To, čo nás vyživuje prijímať, čo nás ochudobňuje obchádzať a čomu môžeme my pomôcť v raste – napĺňať. Atmosféra, prostredie, či systém nemôžu otupiť našu bdelosť.

Tajomstvo šťastia znie: Chcem to, čo mám.

Natália KrížováTip vydavateľstva Eugenika na zaujímavú publikáciu za skvelú akciovú cenu:

Rami Bleckt – Osud a Já – Táto kniha vznikla na základe poradenskej praxe autora. Čitateľ si iste nájde odpovede na vlastné trápenie v prípadoch, ktoré sa rozoberajú na stránkach tejto knihy. Sú usporiadané podľa tém: ako byť šťastný v osobnom živote a ako vytvárať harmonické vzťahy; rodina a deti; osud a duchovný vývoj; peniaze a kariéra. Autor vysvetľuje zákonitosti života a učí, ako na sebe pracovať.

Úryvok: Máte na výběr. Můžete přijmout situaci s dcerou, vidět v ní projev karmy i Boží milosti, začít se zbavovat komplexů a strachu a posilovat vnitřní nebojácnost, jež je založena na duchovním pohledu na život (ve všem je láska Boží; nic neprobíhá náhodně; vše, co se děje, je k lepšímu…). Můžete být také připravena přijmout jakoukoli zkoušku Božské lásky a rozvíjet sebedůvěru, která je založena na lásce k sobě a sebeúctě a utváří se díky častému opakování afirmací (tvrzení typu „jsem rozhodná“)… Jestliže budete takto postupovat, pocítíte vnitřní uspokojení, které nebude záviset na vnějších okolnostech. Tehdy zažijete velké změny k lepšímu. V osobním životě i ve finanční oblasti přijímejte vše klidně a s láskou a pokračujte v práci na sobě v duchovní oblasti. Potom prožijete zbylou část života v blaženosti a Váš další život bude na velmi vysoké úrovni. Můžete se však také rozhodnout jinak. Kvůli problémům s dcerou se můžete cítit ukřivděná; pokud si budete myslet, že život skončil, můžete trpět depresemi, zůstat ochromená pochybnostmi o zítřku. Výsledek je v tomto případě jasný: rozvíjející se deprese a nechuť k životu, dokonce i tehdy, jestliže bude probíhat něco dobrého…

Pôvodná cena: 11.90 EUR, Naša cena: 1.80 EUR, Zľava: 84.87 %, Ušetríte: 10.10 EUR


Súvisiace články:

(Prečítané 2 096 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.