google27eaa3905ca3fee3.html

yinyanggold

Ak sme ochoreli, potlačili sme princíp prirodzenej jednoty rozličnosti v našom organizme. Narušenie biologickej sféry sa objavuje na strane odmietania, na strane jinových procesov.. Uzavretie je sprevádzané AUTOPRESSINGOM. Preto chronický autopressing spôsobuje napríklad osteoporózu, zvýšený krvný tlak, ukladanie solí v organizme, zníženie ohybnosti, tvrdnutie organizmu. Zúženie fyziologických funkcií vyvoláva nielen zníženie ohybnosti a pružnosti ciev, svalov a šliach a vnútorných orgánov, ale takisto neurónneho prostredia. Je to sprevádzané zvýšeným psychickým napätím, hnevlivosťou, slabnutím pamäte.

Na druhej strane hlboké otvorenie sa prejavuje záujmom, prijímaním vonkajšieho sveta s radosťou, ľahkosťou v kontaktoch a v telesných pohyboch. Znamená rozšírenie životného priestoru, neohraničenosť, aktivitu a plné zdravie. Fáza otvorenia je sprevádzaná zrušením sťahujúcich vnútorných zväzkov – autopressingu. Takto vytvára „antigravitačnú“ protiváhu každodennému autopressingu a pomalej samovražde.

Dlhotrvajúce jednostranné uzavretie sa postupom času prejaví v tele ako zdravotný problém. Aby sme sa stali úspešnými, šťastnými a zdravými, je dôležité u seba vyvolať zmenu. Pri tom je potrebná konkrétna následnosť a určitý komplex praktík. Pokiaľ je organizmus rozladený, je potrebné harmonizovať biologický cyklus človeka tak, ako sa nalaďuje rozladený hudobný nástroj.

Ak sa napríklad potlačí kontaktnosť smerom von, takzvaná fáza Tao, objavujú sa ASTMA, ALERGIE, PSORIÁZA,… V živote takéhoto človeka chýba radosť, nadšenie, entuziazmus. Kde hľadať vinníka? Je iba jeden: neobjednal som si stav otvorenia, preto funkcie vysýchajú. Ešte sa nachádzajú v organizme, ale sú hlboko potlačené. V našom organizme sa nachádza úplne všetko. Chýba len OBJEDNÁVKA. Ak niektoré látky chýbajú v krvi tak nie preto, že by neboli v organizme vôbec, ALE PRETO ŽE SA VYPLA ICH PRODUKCIA – NAKOĽKO ICH V UZAVRETÍ NEPOTREBUJEME. CHRONICKÉ UZATVÁRANIE JE ODMIETANIE. VTEDY ORGANIZMUS REAGUJE – VYPÍNAŠ VLASTNOSŤ SLÚŽIACU NA KONTAKTNOSŤ? – ZNAMENÁ TO ŽE NEPOTREBUJEŠ DANÉ FUNKCIE. Sami si vypíname a obmedzujeme funkcie orgánov, biochemické procesy… Objednávame si sebadeštrukciu. Zdravie je ukazovateľom harmonickosti človeka a jeho oslabenie je vztýčeným prstom ukazujúcim na seba samého.

Zdravie aj patológie si OBJEDNÁVAME SVOJIM POSTOJOM. V prípade patológie to býva v tomto duchu: „V práci sa nedarí, rodičia sú nechápaví, deti neposlušné, sused otrasný, časy sú zlé, tovar nekvalitný, počasie nevyhovujúce, je nespravodlivosť, ublížili nám, nepochopili, neprávom kritizovali, očakávame spravodlivosť, presadzujeme sa…a POTOM BEŽÍME K LEKÁROVI, DO LEKÁRNE, ALEBO K LIEČITEĽOVI.

V histórii západnej civilizácie sa témou seba-korigovania človeka nikto ani nepokúsil zaoberať. Západné metódy pre rozvoj podstaty človeka, jeho zdravia, jeho biosféry, vnútornej ekológie nedokážu nič nové priniesť. Práve naopak. Výdobytky civilizácie prinášajú so sebou stratu harmónie a jednoty človeka. Na obnovenie rovnováhy organizmu západná cesta ponúka vždy prostriedok z vonkajšieho sveta: vziať si liek, doplnok výživy, prijímať špeciálnu výživu, „zázračné“ extrakty, ísť k liečiteľovi či lekárovi. Bez vnútornej reorganizácie však trvalý efekt nie je možné dosiahnuť. Naopak každý prostriedok, ktorý prijmeme zvonka slúži dominujúcemu stavu a posilňuje ho. Tým človek rozvíja svoju patológiu, degradáciu. Ak budeme napríklad liečiť artritídu, bez vnútorného korigovania stavu človeka, podstata chorého zostáva. Človek je chorý svojou podstatou. Preto prvým bodom, je pochopenie príčiny svojich problémov. Odstraňovanie príčin, ktoré viedli k strate rovnováhy organizmu je prístupné samotnému človeku, nie lekárovi, terapeutovi, bylinkárovi. Inak je pomoc len krátkodobá a problémy sa vrátia opäť a s ešte väčšou razanciou. Ak zreorganizujeme seba samého zvnútra, stratia sa príčiny problémov. Keď nebudú príčiny, nebudú ani následky. Ak to človek pochopí, už urobil jeden dôležitý krok.

Pre tých, ktorí sa rozhodli vziať svoje zdravie, svoj emocionálny stav a psychiku do vlastných rúk a ktorí nechcú bojovať s vírusmi a baktériami, ale rozvíjať svoje adaptačné schopnosti je určený prakticky zameraný jedno dňový workshop. Bude zameraný na osvojenie si nových návykov pre zapnutie mechanizmu vlastných liečivých procesov organizmu. Tradičné východné praktiky v ich pôvodnom význame, ponúkajú novú šancu na napredovanie, ak sme dosiahli svoje hranice a objavili sa už problémy. Poznatky rozvinuté v starých kláštoroch však neznamenajú nič, ak sa nepretavia do praxe. Ak sa dané postupy stanú každodennou praxou, kultúrou prístupu k sebe samému, umožnia žiť kvalitnejšie, zdravšie, získať zvýšenú práceschopnosť a obnoviť stratenú radosť zo života.

Viac na:www.7pilierov.wz.cz


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Monnica Hackl – Omlazovací cvičení čínských císařů – Súbor cvičení, ktorý vypracovali taoistickí mnísi. Slúži na predĺženie života a mladistvej pružnosti. Sú to veľmi jednoduché pohybové a dychové cviky, založené na 16 ľahkých pohyboch, ktoré si môžete osvojiť počas niekoľkých hodín a cvičiť ich kedykoľvek a kdekoľvek. Kniha obsahuje názorné ilustrácie. Pri každom cviku je vysvetlený jeho účinok.

Úryvok: Oživování srdce Příprava: Postavte se rovně s nohama u sebe tak, aby se kotníky zlehka dotýkaly. Ruce visí uvolněně podél těla, díváte se před sebe. Při myšlence na své mládí a svěžest se pro sebe tiše usmíváte. Cvik: Zdvihněte pomalu ruce a spojte dlaně před hrudí, přičemž prsty směřují vzhůru. Předloktí by měla tvořit vodorovnou linii; proto pozor, ruce nesmějí být příliš vysoko. Poklesněte zlehka v kolenou a posuňte v této poloze sepjaté ruce jemně, ale důrazně doleva tak daleko, až dosáhnete koncového bodu pohybu. Zároveň vysuňte boky a kolena opačným směrem, tedy doprava. Dívejte se stále před sebe. Totéž učiňte i na pravé straně. Cvičení proveďte na každé straně osmkrát. Účinek: Jak již naznačuje jméno tohoto cviku, je velmi stimulující pro celý systém srdce a krevního oběhu.

Pôvodná cena: 6.60 EUR, Naša cena: 5.28 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.32 EUR


Súvisiace články:


(Prečítané 2 072 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.