google27eaa3905ca3fee3.html

toePoväčšine si malých vecí ani nevšímame. Očarí nás to, čo je veľké, pretože často pre túto veľkosť to menšie ani nemáme šancu zazrieť. Ohluší nás to, čo kričí, na šepot sa treba totiž viac sústrediť. Máme radi, keď je niečoho veľa, stavu „mať málo“ sa vlastne bojíme. Sme to len zvláštne bytosti.

A pritom čosi na prvý pohľad malé, dokáže byť veľmi veľké. Iným spôsobom ako by sa nám mohlo zdať. Tak napríklad malíček na nohe. Obyčajný malý prst, ktorý takmer vôbec nevnímame. Väčšina z nás si ho dosť deformuje nosením nevhodnej obuvi. Vieme o ňom vlastne až vtedy, keď nemotorne do niečoho zakopneme, a až cez tú bolesť, kvôli ktorej máme doslova hviezdičky pred očami, si tento prštek uvedomíme a venujeme mu pozornosť. No hneď, ako bolesť ustúpi, veselo naň opäť zabudneme. Malíček je však vskutku velíček! Bez malíčka na nohe by sme ťažko dokázali udržať rovnováhu. Na jeho umiestnení, tvare a na našom nevedomom návyku prenášať váhu aj do malíčka, závisí naša fyzická stabilita. Malé veci sú priam neviditeľné, ale o to viac nesú v sebe ukryté poklady.

toe5Malíček je miestom, kadiaľ preteká energia dvoch dôležitých meridiánov tela, dráhy močového mechúra a obličiek. Úplne malinký bodík, vedľa nechta malíčka na nohe z vonkajšej strany – bod Zhiyin (Dosiahnutie jinu), bod číslo BL 67, je majstrom. V terminológii akupunktúry ho nazývame „majstrovským bodom“. Dokáže všeličo, napríklad liečiť zrak. Ako je to možné? Je to posledný bod dráhy močového mechúra, nášho najdlhšieho meridiánu. Jeho druhý koniec, teda vlastne jeho začiatok, sa nachádza v tesnej blízkosti oka. Áno, táto dráha začína pri vnútornom kútiku oka a vedie cez hlavu, popri chrbtici, teda celým telom až dolu po dolnej končatine k malíčku. A tento bod na malíčku, dokáže energiou putujúcou touto dráhou prejasniť zrak, preliečiť oči, odstrániť všemožné obštrukcie s videním.

Bod Zhiyin však toho dokáže ďaleko viac. Má v sebe neskutočnú schopnosť spustiť otváranie pôrodných ciest. Je to bod, ktorý sa v alternatívnej medicíne už veky používa pri nepostupujúcom pôrode, keď sa žene neotvárajú pôrodné cesty. Prečo má túto schopnosť? Na opačnej strane malíčka sa začína dráha obličiek, je to jinová dráha, do ktorej sa z dráhy močového mechúra, ktorá je jang, energia prelieva. Stretnutie jinu a jangu je v ľudskom tele vždy veľmi silným dynamickým miestom. V tomto bode jang dosahuje jin, má to obsiahnuté aj v názve Zhiyin – Dosiahnutie jinu. Preto má bod v sebe takú silnú dynamiku. Až tak silnú, že dokáže aktivovať maternicu (děloha/cz) a teda zrýchliť pôrod.

A to ešte nie je koniec. Ak po pôrode nastane problém s porodením placenty, tento bod nám opäť pomôže. Na maternicu má taký silný vplyv, že dokáže, pokiaľ to študovaný praktik urobí správnou metódou a v správny čas, pretočiť plod, pokiaľ je v maternici otočený iným spôsobom ako hlavičkou dolu. Bod je preto absolútne indikovaný v tehotenstve, to znamená, že praktik akupunktúry, manuálnej presúry alebo shiatsu, tento bod u tehotnej ženy vôbec nepoužíva.

A tak takýmito tisícročiami overenými metódami, ktoré nás neustále presviedčajú o dokonalosti systému ľudského tela, máme možnosť žasnúť nad zjavnými maličkosťami a naučiť sa ich nezanedbávať. Malé spravidla vždy v sebe skrýva čosi obrovské.

moxastick_foot_300ppi_A4_091-1080x675


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika na knihu:

Gennadij Malachov – Bioenergetika člověka – Táto kniha sa venuje dôležitým témam, akými sú bioenergetika a biosyntéza organizmu človeka. Čitateľ má možnosť získať informácie o tom, čo núti človeka k tomu, že stráca energiu, a čo mu pomáha zase si ju doplniť. Autor ukazuje, ako sa dajú procesy biosyntézy skvalitniť a tým zvýšiť energetický potenciál človeka s pomocou jednoduchých a dostupných metód. Veľmi podrobne sú tu popísané prostriedky, umožňujúce zvýšiť bioenergetiku: pohyb, správna výživa a hladovky, dýchanie, vodoliečba. Premyslená práca s vlastným telom je správnou cestou k dlhému a plnohodnotnému životu.

Ukážka: Holografické tělo ovlivňuje vydatná strava, podávaná v častějších intervalech. Každá částečka potravy má svoje chronální pole, obsahující informace například o zkonzumované rostlině nebo živočichu. Tyto částice se dostávají do organizmu, prudce mění charakteristiky našeho vlastního holografického chronálního pole, někdy jej zkreslují a potlačují. To je také důvod, proč se nám chce po vydatném jídle spát. Spánek posiluje holografické tělo, které jeho vlivem potlačuje a asimiluje (přizpůsobuje) chronální pole potravy včetně všech jejich informací.

Pôvodná cena: 8.20 EUR, Naša cena: 6.56 EUR, Zľava: 20.00 %, Ušetríte: 1.64 EUR


(Prečítané 11 938 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Malíček na nohe je vskutku veľký majster

  1. Marta Holá píše:

    Škoda, že som sa o tom nedozvedela pred pôrodom. Nepostupujúci pôrod – cisársky rez.

  2. maria píše:

    Dobry den, ako manipulovat ci ako vyuzivat tento bod – masazou?