google27eaa3905ca3fee3.html

DSC04673Ráno pred východom slnka prišiel chudobný rybár za tmy k jazeru. Ako k nemu prichádzal, potkol sa a zbadal, že má pod nohami vrecúško s kamienkami. Povedal si, že ešte počká pri jazere na východ slnka a pokojne si sadol na breh. Z vrecúška vyberal kamienky a hádzal ich do jazera. Čoskoro vyšlo slnko, prežiarilo nebo a hladinu jazera. Keď hádzal posledný kameň do vody, všimol si, ako sa jazero zvláštne leskne. Bol to diamant. Vtedy si uvedomil, že ho postretlo veľké šťastie a on svoju príležitosť premrhal.

Život nám dáva cennú príležitosť, šance na zmenu, ale mnohokrát ich ako rybár v príbehu premeškáme a doceníme až neskôr, keď je to preč. Premrháme svoje diamanty a nezostane nám nič. Energia je najväčší poklad, je ako vrecúško s diamantmi, nepremrhajme ju, chráňme si v živote všetko dobré, čo sme dostali, a všetko priaznivé, čo nás v živote stretlo a posunulo ďalej.

CVIČENIE NA ZBAVENIE SA STRACHU, HNEVU, PANIKY A FRUSTRÁCIE

Sadnite si na zem s pokrčenými nohami, alebo na okraj stoličky. Zatvorte oči, uvoľnite sa. Predstavte si pred sebou veľký boxerský mech. Je zatiaľ takmer prázdny. Chvíľu sa sústreďte: na boku vaku je zips. Odzipsujte mech a naplňte ho vo svojej predstave nesplnenými prianiami, ktoré sú ako ťažká hlina. Dajte do vaku všetko, po čom ste v živote túžili a nesplnilo sa vám, čo ste chceli dosiahnuť a nedosiahli ste. Dajte tam to, čo vám v živote chýba, čo vám nevyhovuje čo vás sklamalo, obralo o radosť. Dajte tam bolesti, frustrácie, zlé spomienky, vaše nočné mory, nenávisť, závisť, zúfalstvo a hnev z nesplnených očakávaní. Je to jeden veľký vak nedostatku, je to vak vášho smútku. Sú v ňom všetky vaše zmarené túžby a sny, ktoré sa premenili na ťarchy.

Ak si myslíte, že ste tam vložili všetko, čo vás ťaží, vak zazipsujte. Potom si predstavte pri sebe veľké boxerské rukavice. Dajte si ich na ruky. Priblížte sa k vaku a začnite ho boxovať, obráťte voči vašim nesplneným snom a túžbam všetok svoj hnev a nenávisť. Sú to túžby, ktoré vám ublížili, pretože zostali nesplnené. Vak nedostatku vyboxujte z celej svojej sily, nemilosrdne a neľútostne. Boxujte dovtedy, kým cítite hnev, až do pocitu, že vám už na tom mechu nezáleží, necítite voči nemu žiaden hnev ani odpor a už nemáte ďalej chuť pokračovať v boxovaní. Potom si predstavte, že mech zvesíte. Predstavte si smetisko, na ktorom sa spaľujú smeti. Hoďte vak do ohňa a sledujte, ako horí. Potom sa vráťte opäť k sebe, uvedomte si svoje telo a svoj dolný tan-tchién. Chvíľu sa naň sústreďte, potom otvorte oči.

Viac sa dočítate v knihe:

Bea Lubyová – Čchi-kung a Tai-čchi – Harmonizácia energie a emócií

Beata Luby sa venuje cvičeniam čchi-kung a tai-čchi vyše desať rokov. TČM (tradičnú čínsku medicínu) študovala v Kanade. V súčasnosti žije v Košiciach. Vedie kurzy tai-čchi a čchi-kungu aj relaxačné kurzy, poskytuje omladzujúce a liečivé masáže. Zároveň vedie motivačné kurzy zvyšovania kreativity, sebarealizácie, duševnej obrany a zdravého životného štýlu.

Vo svojej knihe uvádza mnohé zaujímavé cvičenia, zamerané v prvom rade na harmonizáciu energie a emócií. Nájdete tu aj cvičenia posilňujúce vnútorné orgány, cvičenia na vnímanie svojho energetického tela, návod na čínsku omladzujúcu automasáž hlavy a tváre, odstránenie chorej energie z orgánov, odstránenie cudzích programov z podvedomia a ďalšie.

Ukážka: Je vždy lepšie dať do pohybu hoci aj negatívnu energiu, pretože život je pohyb. Aj keď pociťujeme bolesť, nevadí, len nech sa hýbeme, len nech nestojíme na mieste, potom príde aj radosť. To je život, vnímanie pestrosti v prežívaní. Nenechajme sa zastaviť, zablokovať. Ak nevieš bežať, kráčaj, ak nevieš kráčať, tak sa plaz, len neostávaj na mieste!
Na popieranie bolesti a obranu masky potrebujeme veľa napätia a energie. Udržiavaním toho neprirodzeného stavu sa vytvára veľa ďalších problémov, bolestí a chorôb, hoci práve preto máme masku, aby sme sa im vyhli. Zdeformované energetické pole sa nedá oklamať. Vytvorili sme si škatuľu, v ktorej žijeme a z ktorej sa nevieme pohnúť. Obmedzili sme vlastnú kreativitu, vlastné schopnosti a možnosti. Steny škatule sú naše obvyklé obranné mechanizmy, ktorými sa bránime proti útokom zvonku, proti tomu, čo by mohlo odkryť a obnoviť naše prežívanie zranení. Uzdraviť seba samých môžeme iba my sami. Iní to nemôžu urobiť za nás, môžu nám iba poradiť a inšpirovať nás, ako to máme urobiť. Choroby pochádzajú z pocitu nedostatku a z nenaplnenej túžby: čím väčšia a mocnejšia je, tým ťažšie je ochorenie.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


 Súvisiace články:


(Prečítané 3 882 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.