google27eaa3905ca3fee3.html

DSC04934_cbSídlo nášho podvedomia je solar plexus alebo tretia čakra a zadná časť mozgu. 90 percent našej duševnej činnosti sa odohráva podvedome a iba 10 percent činností sú vedomé.

Cvičeniami čchi-kung a tai-čchi sa môžeme naučiť prepojiť vedomie s podvedomím a urobiť vedomými aj tie činnosti, ktoré sú zatiaľ pre nás nevedomé. Naše podvedomie na rozdiel od vedomia nevie logicky myslieť, nedokáže sa rozhodovať, porovnávať, rozlišovať pravdivé od nepravdivého, skutočné od neskutočného. Prijíma všetky sugescie bez hodnotenia. Ak sa podvedomiu vsugeruje niečo nepravdivé, prijme to ako pravdivé.

Všetci máme počas života vo svojom podvedomí nazhromaždené sugescie z okolia, ktoré sme prijali ako pravdivé výroky, ako axiómy, ktoré pôsobia na náš život, na to, čo cítime, čo robíme, aké názory zastávame, čo si myslíme o iných. Vplyvy sugescie boli najsilnejšie v detstve od rodičov, priateľov, učiteľov, pretože dieťa nemá dosť silný filter objektívneho vedomia, ktoré by neprepustilo a selektovalo dojmy a výroky. Podobne sme náchylní na sugesciu v čase oslabenia našej aury, v stave choroby, stresu a bezvedomia. Zbaviť sa sugescií sa dá uvedomením si sugescií, ktoré máme, teda spoznaním obsahu podvedomia.

CVIČENIE NA ODSTRÁNENIE CUDZÍCH PROGRAMOV Z PODVEDOMIA

Sadnite si s prekríženými nohami na zem alebo na okraj stoličky. Zatvorte oči, uvoľnite sa. Položte si dlane na oblasť solar plexu, voľne dýchajte do brucha.

Spomeňte si na výroky z detstva, zo školy, od známych, ktoré boli adresované vám. Vybavte si zo spomienok myšlienky, ktoré vám často opakovali, v ktoré najviac veríte a ktoré cítite, že vás v živote obmedzovali. Vytvorte v sebe opačný výrok a opakujte ho v sebe. Prežívajte ho, verte mu, otvorte sa mu. Tieto výroky si opakujte vždy ráno, keď vstávate z postele, a večer, keď idete spať. Ak vám v detstve často opakovali výrok: „Ty v živote nič nedokážeš!“ vytvorte na vyváženie opačný výrok: „Dokážem v živote všetko, čo chcem!“ Vytvorením druhého extrému sa dostanete do rovnováhy a vynulujete jeden extrém druhým.

Každá choroba je v rozpore s prírodou. Kto je chorý, má zároveň negatívne myslenie a negatívne emócie a prieči sa prírodným zákonom rastu a premeny. Pokiaľ je naše myslenie a prežívanie v súlade s tvorivými zákonmi prírody, prináša nám to zdravie a prosperitu. Ak sa myšlienky a pocity odchyľujú od prírodných zákonov a pôsobia proti nim, prináša to chorobu a úpadok. Preto je dôležité naplniť telo vitálnou energiou čchi, ale predpokladom je zastaviť prúdenie deštrukčných myšlienok a pocitov, ktoré degenerujú nervy a žľazy. Naše podvedomie slúži životu a dá sa vedomím ovplyvniť.

To, v čo veríme a čo vnímame ako pravdivé, nadobudne v našich životoch reálnu podobu. Cvičme svoju predstavivosť, aby sme mali jasné ciele a predstavy. Ak sa náš rozum vzoprie predstavám, neberme jeho argumenty vážne. Zachovajme si detskú, jednoduchú
vieru a hravosť. Ak vytváranie predstáv berieme ako hru, účinok bude najlepší. Prílišným chcením a tlakom dosiahnuť uzdravenie alebo šťastie väčšinou cieľ nedosiahneme, skôr bude utekať pred naším tlakom.

Usmernená predstavivosť má neobyčajnú moc. Čím viac sme uvoľnení, hraví, spontánni a máme dobrú predstavivosť, o to viac kreativity budeme mať. Tú môžeme pretvoriť na konkrétne veci v živote. Venujme svojmu podvedomiu čas najmä pred zaspávaním a krátko po prebudení, vtedy je nášmu vedomiu najviac otvorené a prístupné. Spoznávajme ho. Ak ho spoznáme, budeme ho vedieť aj riadiť.

Viac sa dočítate v knihe:

Bea Lubyová – Čchi-kung a Tai-čchi – Harmonizácia energie a emócií

Beata Luby sa venuje cvičeniam čchi-kung a tai-čchi vyše desať rokov. TČM (tradičnú čínsku medicínu) študovala v Kanade. V súčasnosti žije v Košiciach. Vedie kurzy tai-čchi a čchi-kungu aj relaxačné kurzy, poskytuje omladzujúce a liečivé masáže. Zároveň vedie motivačné kurzy zvyšovania kreativity, sebarealizácie, duševnej obrany a zdravého životného štýlu.

Vo svojej knihe uvádza mnohé zaujímavé cvičenia, zamerané v prvom rade na harmonizáciu energie a emócií. Nájdete tu aj cvičenia posilňujúce vnútorné orgány, cvičenia na vnímanie svojho energetického tela, návod na čínsku omladzujúcu automasáž hlavy a tváre, odstránenie chorej energie z orgánov, odstránenie cudzích programov z podvedomia a ďalšie.

Ukážka: Je vždy lepšie dať do pohybu hoci aj negatívnu energiu, pretože život je pohyb. Aj keď pociťujeme bolesť, nevadí, len nech sa hýbeme, len nech nestojíme na mieste, potom príde aj radosť. To je život, vnímanie pestrosti v prežívaní. Nenechajme sa zastaviť, zablokovať. Ak nevieš bežať, kráčaj, ak nevieš kráčať, tak sa plaz, len neostávaj na mieste!
Na popieranie bolesti a obranu masky potrebujeme veľa napätia a energie. Udržiavaním toho neprirodzeného stavu sa vytvára veľa ďalších problémov, bolestí a chorôb, hoci práve preto máme masku, aby sme sa im vyhli. Zdeformované energetické pole sa nedá oklamať. Vytvorili sme si škatuľu, v ktorej žijeme a z ktorej sa nevieme pohnúť. Obmedzili sme vlastnú kreativitu, vlastné schopnosti a možnosti. Steny škatule sú naše obvyklé obranné mechanizmy, ktorými sa bránime proti útokom zvonku, proti tomu, čo by mohlo odkryť a obnoviť naše prežívanie zranení. Uzdraviť seba samých môžeme iba my sami. Iní to nemôžu urobiť za nás, môžu nám iba poradiť a inšpirovať nás, ako to máme urobiť. Choroby pochádzajú z pocitu nedostatku a z nenaplnenej túžby: čím väčšia a mocnejšia je, tým ťažšie je ochorenie.

Pôvodná cena: 8.90 EUR, Naša cena: 8.01 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.89 EUR


 Súvisiace články:


(Prečítané 5 705 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.