google27eaa3905ca3fee3.html

joga snov3

„Sen skrýva veľký potenciál, ktorý môžeme využiť na duchovnej ceste.“

Vzhľadom na to, že prespíme tretinu života, je dôležité sa zamyslieť nad tým, ako tento čas strávime. Tibetské náuky pracujú so snami a spánkom iným spôsobom ako západné tradície. Neobmedzujú sa iba na výklad snov, ale obracajú sa predovšetkým k samotnému zdroju snov, t.j. k našej karme. Tak môžeme nočnú meditačnú prax využiť k oslobodeniu zo zasnenosti každodenného života a k prebudeniu z nevedomosti.

Tibetská joga snov sa stala základnou meditačnou praxou mnohých významných lámov a veľmi pokročilých jogínov, ktorí za pomoci tejto praxe dosiahli prebudenie vedomia. Podľa tradície sa táto prax v dávnych dobách uchovávala v tajnosti. Pomocou tejto praxe môžeme rozvíjať bdelé vedomie v každom okamihu našeho života, porastie miera našej slobody, pružnosti, schopnosť rozpoznávať naše obmedzenia, budeme schopní zbaviť sa týchto prekážok, dokážeme objaviť vnútorný potenciál a prehĺbiť tieto vlastnosti, budeme menej ovládaní každodennými starosťami a rušivými vplyvmi, budeme obratnejší a vyrovnanejší. Nakoniec si vypestujeme súvislé bdelé vedomie, vďaka ktorému si udržíme plnú bdelú pozornosť v sne a po prebudení. Prax tibetskej jogy snov je mocnou pomôckou na obohatenie, zlepšenie osobného a duchovného vývoja a prehĺbenie vnútorných vlastností.

Tenzin Wangyal Rinpočhe je známy tibetský majster meditácie, patrí medzi najvýznamnejších dzogčenových majstrov tibetskej línie Bon. Narodil sa v indickom exile, bol rozpoznaný ako reinkarnácia renomovaného učenca a majstra meditácie Khjungtul Rinpočheho. Vyštudoval bonistickú kláštornú univerzitu na severe Indie v Dolandží, v kláštore Menri, kde dosiahol najvyššieho akademického titulu Geše. Od roku 1989 pôsobí na západe. Je zakladateľom (1992) a duchovným vodcom Ligmincha Institute, ktorej cieľom je zachovávanie tibetskej tradície Bon. Je uznávaným spisovateľom a váženým učiteľom na celom svete. Je známy pre svoju hĺbku múdrosti: jeho jasný, pútavý štýl výučby; a jeho schopnosť sprístupniť starodávnu tibetskú náuku a jej význam západnému svetu.

Prinášame vám prednášku z Bratislavy na túto zaujímavú tému:

Tibetská joga snov s Tenzinom Wangyalom Rinpočhem Kniha od Rinpočheho:

Tenzin Wangyal Rinpočhe – Tibetská jóga snů a spánku

Kniha tibetského mistra meditace mladší generace bönistického směru dzogčhenu prezentuje moderním jazykem základní témata starobylé jógy snění: povaha a druhy snů i jejich využití v praxi.

Pôvodná cena: 15.80 EUR, Naša cena: 13.43 EUR

Zľava: 15.00 %


Foto z prednášky:

Image20

Image1

Image7

Image8

Image11

Image13

Image15

Image17

Image19


 Súvisiace články:


(Prečítané 666 krát, 1 dnes)

Comments are closed.