google27eaa3905ca3fee3.html

Alexander Svijaš (nar.1963, Kazachstan)

Pokiaľ pravidelne hľadáte osviežujúci vánok do vašej knižnice medzi knihami z vydavateľstva Eugenika, tak vám Alexandra Svijaša netreba špeciálne predstavovať. Ruský spisovateľ, vedec, vynálezca a psychológ už napísal značné množstvo kníh. V nich sa venuje prevažne vyjasňovaniu karmických vzťahov, karmickej diagnostike, očisťovaniu jemnohmotných tiel a podobne. Jeho cieľom je ponúknuť čitateľom cestu k sebazdokonaleniu a pochopeniu najzákladnejších životných otázok. Ak ste si prečítali jeho minulú knihu Karma – život bez konfliktov, tak vás určite zaujme aj jej pokračovanie Karma náprava chýb.

Je to kniha o tom, ako sa naučiť žiť v Racionálnom svete. Ako sa očistiť od chýb, ktoré sme si navŕšili počas svojho vedomého života. Ponúka niekoľko životných postojov, ktoré môžu človeku pomôcť prekonať nejeden problém. Autor s humorom hľadí na možnosti a racionálnosť snahy stať sa „osvieteným“ a ponúka vlastné, jeho klientmi vyskúšané postupy na zlepšenie života.

Prvá časť knihy sa venuje problematike jemnohmotných tiel a ich čisteniu. Čo všetko sme si priniesli z životov minulých? A na čo si zavarujeme práve tu a teraz? Väčšinu správnych odpovedí na naše problémy, nájdeme v živote súčastnom. Pretože karma, nás vychováva za chyby ktoré robíme neustále. Ak nechceme byť „vychovávaný“, tak si musíme uvedomiť, že celý náš život je výsledkom nášho myslenia a jednania, ktorým si určujeme pozíciu v ňom.

Do mentálneho poľa človeka sa totiž podľa autora dostáva veľké množstvo programov, ktoré majú zlý vplyv na jeho život. Ich zdrojom môžu byť rodičia, blízke osoby z detstva, osobné skúsenosti, negatívny postoj k životu… Práve toto sú v mnohých prípadoch väčší zabijáci nášho šťastia, ako minulé životy.

To, čoho sa človek potrebuje naozaj zbaviť sú negatívne pocity, postoje, emócie. Všetky krivdy, odsudzovanie, žiarlivososť, zlosť… toto všetko sa ukladá v našom emocionálnom tele. Nemizne to, ale vytvára to záťaž s ktorou sa neskôr musíme pasovať. Na to, aby sme sa tejto záťaže zbavili je idealna meditácia odpustenia. Aj o nej a o tom, ako ju správne robiť si prečítate v knihe Karma náprava chýb.Pokiaľ sa vám podarí vyčistiť vašu karmickú nádobu pod 60% a dokážete ju ďalej nenapĺňať, ste na najlepšej ceste k životu v šťastí a pohode.

Kniha sa zaoberá aj éterickým a fyzickým telom a ich čistením. Aj keď sa priamo na cykle napĺňania karmickej nádoby nepodieľajú. O to viac však našími negatívnymi postojmy, názormi a činmi trpia. Práve éterické telo je to, na ktorom sa ako na prvom prejavia dlhodobé negatívne emócie, premenené na veľké a hutné myšlienkové formácie. A pri poškodení éterického tela sa na tele fyzickom skor, či neskôr prejaví choroba. Je ťažké žiť šťastný a naplnený život v chorobe a preto musíte poznať aj techniky na čistenie týchto dvoch tiel.

Po použití techník spomenutých v tejto knižke budete „čistý“, ale čo ďalej? Ako nestratiť záujem o každodenne dianie? Ako nepodľahnúť kladivu života? Ako sa nenechať zviesť z nastúpenej cesty? Aj na tieto otázky nám autor odpovedá. Kniha je plná zaujímavých a využitelných rád.

Ponúkam Vám úryvok, ktorý sa týka prave úspešných životných scenárov: 

Ako a za čo sme „vychovávaní“ už vieme. Tiež už vieme, ako čistiť svoje jemné telá od nánosov hriechov, aby sme sa vyhli „vychovávaniu“. Teraz by nebolo na škodu dozvedieť sa, aký životný postoj musíme zaujať, aby sa nám nedostávalo viac „vychovávania“. Práve naopak, aby sa začali realizovať naše túžby. Začneme teda dôkladne skúmať druhú podmienku vzájomného pozitívneho pôsobenia človeka a Vyšších duchovných síl, ktoré sú mu nápomocné. Prvou podmienkou, ako si isto spomínate, je nemať karmickú nádobu naplnenú na viac ako 60%. Druhá podmienka je vyberať si také životné postoje, ktoré umožňujú karmickú nádobu ďalej nenapĺňať.

Prvý životný postoj, ktorý vám ponúkame na zváženie, je taký postoj, vďaka ktorému sa vyhnete idealizovaniu pozemských hodnôt z ktorého práve pramení „vychovávací“ proces. Tento postoj sa nazýva „život je hra“. Hra pre dosiahnutie vytýčeného cieľa.

Tento postoj znamená, že máte konkrétne ciele a vynakladáte úsilie na ich dosiahnutie, ale napriek tomu k realizácii svojich cieľov pristupujete ako k hre. je úplne jedno o aký cieľ sa jedná. Môže ísť o naplnenie osobného šťastia, nový kožuch, uzavretie obchodnej transakcie, alebo o povýšenie v práci. Ide o to, mať cieľ a smerovať k nemu. Dávate do toho všetko svoje úsilie, ale nedarí sa vám dosiahnuť ho. A toto je vlastne preverenie (vyššími duchovnými silami), ako si dokážete idealizovať svoje schopnosti k dosiahnutiu určitého cieľa. Pozícia hráča sa vám môže v takejto situácii mimoriadne hodiť.

Čo takýto postoj znamená? Ukážeme vám cestu, na ktorej nebudete klásť prílišnú dôležitosť výsledkom vášho úsilia na dosiahnutie cieľa (to znamená – prestanete si idealizovať výsledok svojho cieľa, či plánu po tom čo ste ho dosiahli). Dosiahnete ho? Výborne. Nedosiahnete ho? Tiež dobre. V hre je buď výhra, alebo prehra. Pripravte sa na ňu ešte pred vlastnou realizáciou. Pokúste sa chápať všetky svoje úspechy ako dočasné výhry a neúspechy ako dočasné prehry! Napríklad – nepodarilo sa vám dosiahnuť vysnené postavenie v zamestnaní? Váš súper teda nad vami vyhral. Ale nabudúce sa mu to už nepodarí, pretože vy sa pokúsite získať nad ním výhru inde – napríklad sa pokúsite získať ešte vyššie postavenie, ako má on, ale v lepšej organizácii.

Alebo – niečo sa vám nepodarilo a vy ste sa dostali do finančnej tiesne. Znamená to jediné – prestali ste hrať svoju hru, a preto je treba buď rýchlo zmeniť jej podmienky, alebo priznať svoju prehru a pokúsiť sa vyhrať inde. Dôležité je vedieť, ako postupovať v prípade prehier. Čo sa týka výhier, nie je sa prečo znepokojovať…

Alexander Svijaš – Karma 2. – Náprava chyb

Pokračovanie knihy Karma – život bez konfliktů. Druhá časť trilógie prenikavo, s nemalou dávkou humoru a nekompromisne rozoberá chyby, ktorých sa dopúšťame počas svojho pobytu na Zemi. Svijaš sa bez príkras díva na podstatu nepríjemných javov, negatívnych emócií a chorôb v našich životoch, a svojráznym spôsobom vysvetľuje, ako vlastne tento svet funguje a aké pravidlá v ňom platia. Náš ľudský život sa totiž dá chápať niekoľkými spôsobmi: ako hra, ako cirkus, ako veľký mechanizmus alebo ako škola.

Každý z nás si môže zvoliť, čo z toho mu vyhovuje, a potom dodržiavať príslušné zákonitosti. Najlepšie je samozrejme žiť tak, ako sami chceme. Aby to bolo možné, treba sa zbaviť karmickej záťaže. Autor vám ukáže, ako to dosiahnuť, a okrem toho sa ďalej duchovne vyvíjať. Svijašove knihy ponúkajú reálne, jednoduché a sympatické východiská. Predstavujú alternatívny prístup k životu, ktorý bude nielen bez konfliktov, chýb a problémov, ale plný úspechov, splnených želaní, bohatstva, zaujímavej práce a celkovej spokojnosti. Nájdete tu množstvo rôznych cvičení, meditácií, námetov a pokynov, ako formovať svoj život tak, aby sa plnili vaše želania.

Pôvodná cena: 8.20 EUR | Naša cena: 7.38 EUR | Zľava: 10%


(Prečítané 2 991 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.