google27eaa3905ca3fee3.html

katerina-plotnikova-photography-11Esther a Jerry Hicks – Sára (3 diely: Sára sa učí žiť; Sára, Šimon a Šalamún; Sára a hojnosť všetkého dobrého)

Unikátne knihy pre deti, ktoré veľmi pekným, zábavným aj humorným spôsobom vysvetľujú, ako všetci ľudia ovplyvňujú to, čo zažívajú, tým, ako zmýšľajú. Mladí čitatelia (a snáď aj ich rodičia 🙂 ) pochopia, akú tvorivú moc nad svojím životom, vzťahmi a udalosťami v skutočnosti máme, ak sa naučíme cielene usmerňovať svoje myslenie a pocity.

Toto všetko milo a jednoducho – a v neposlednom rade aj dosť vtipne – na konkrétnych situáciách, ktorým hrdinovia knihy musia čeliť, vysvetľuje deťom zázračná sova menom Šalamún. Postupne ich učí, ako určité veci fungujú, akými zákonitosťami sa riadi naša existencia a takzvaná realita. Pomáha im riešiť problémy a ťažké okolnosti, a hlavne tešiť sa zo života, užívať si všetko, čo sa deje, vychutnávať si priateľstvo, hry a vôbec celý tento náš zázračný život.

Sára (dievčatko, ktoré v tomto trojdielnom príbehu spoznávame vo vekovom období zhruba 10–13 rokov), spočiatku nie je veľmi šťastné. Hoci žije v bežnej rodine – s mladším bratom, s ktorým si nerozumie, ale s celkom fajn rodičmi, ktorí ju nijak zvlášť neobmedzujú, je uzavretá, samotárska, takmer depresívna. To všetko sa však zmení, keď nečakane stretne Šalamúna – krásnu, veľkú, nezvyčajnú sovu, ktorá vie rozprávať a ktorá Sáru začne učiť dívať sa na svet úplne inak, ako sme zvyknutí. Bežné a často nepríjemné Sárine zážitky v škole aj doma sa pod Šalamúnovým vedením postupne menia na východisko nových možností: na prežívanie pohody, radosti a slobody. A čo je ešte dôležitejšie, Sára sa učí, že tieto dobré pocity nemusia vôbec závisieť od toho, čo sa deje, ale naopak, ony samotné majú práveže moc meniť všetko k lepšiemu.  

V druhom dieli už je Sára ako vymenená: stále veselá, živá, zvedavá a bystrá. A tiež už nie je sama: získava skvelého kamaráta v novom spolužiakovi Šimonovi. Prežívajú spolu krásne dobrodružstvá, ale aj ťažké chvíle, kedy sa zdá, že je všetko stratené. Ale nie je to tak: vďaka Šalamúnovi aj Šimon rýchlo pochopí, ako sa veci majú. Nebudeme vám však kaziť napätie a viac o tejto podarenej knižke neprezradíme!

V poslednej, tretej časti sa Sárin okruh ešte rozširuje, Šalamúnovo učenie sa rozvíja a prehlbuje a zážitky našich kamarátov sú spletitejšie. Všetko však smeruje k nádhernej, až dojemnej kulminácii všetkého, čo sa knihy o Sáre snažia obsiahnuť, aby to vo vás vyvolalo úsmev aj pobavený smiech a čoraz väčšiu radosť zo života.

Ukážka:

„Tak, moji milí neoperení priatelia, o čom by ste sa dnes chceli rozprávať?“ začal Šalamún.

Sára so Šimonom sa zasmiali.

„Je naozaj krásny deň,“ dodal Šalamún.

„To je,“ súhlasil Šimon.

Sára sa usmiala. Vedela, že Šimonovi sa to bude páčiť. Ona sama rozhovory so Šalamúnom milovala a bola si istá, že Šimon ich bude prežívať rovnako. Počas svojich predchádzajúcich skúseností so Šalamúnom zistila, že jej múdry priateľ toho sám veľa nenahovorí, kým ona sama nepríde s niečím, čo by s ním chcela prebrať. Prišla tiež na to, že o témy na diskusiu nemá nikdy núdzu. Doma aj v škole sa skoro stále dostávala do situácií, ktoré si potrebovala vyjasniť. A nech už to bolo čokoľvek, čo chcela pochopiť, nech prišla s akoukoľvek otázkou, Šalamún bol zakaždým pripravený, ochotný a schopný vo všetkom jej  pomôcť.

Sára si pamätala, že zo začiatku skoro nič z toho, čo jej sova hovorila, nechápala – všetky Šalamúnove názory jej pripadali neférové, nespravodlivé alebo jednoducho úplne zlé. Ale postupom času, ako so Šalamúnom preberala ďalšie a ďalšie situácie, začala rozumieť podstate jeho filozofie – a zároveň sa učila sama nachádzať odpovede na otázky, ktoré jej  život prinášal.

To najvýznamnejšie, čo si Sára všimla – čo sa zmenilo v jej živote po stretnutí so Šalamúnom – bol prevládajúci pocit pohody. Šalamún jej pomohol pochopiť, že bez ohľadu na to, ako sa môžu v danom okamihu javiť rôzne okolnosti, v skutočnosti je všetko v poriadku. A aj keď to pre Sáru bolo občas ťažké prijať, aj keď sa kvôli tomu z času na čas dokonca so Šalamúnom hádala, v hĺbke duše už väčšinou vedela, že je to pravda.

Šimon nevedel, čo sa bude diať.

„Kým začneme preberať jednotlivé konkrétne záležitosti, ktoré ti ležia na srdci, Šimon, rád by som ti najprv vysvetlil, ako funguje tento veľkolepý vesmír,“ prehovoril Šalamún. „Keď pochopíš základy a budeš mať príležitosť všímať si ich vo svojom vlastnom živote, bude pre teba ľahšie porozumieť tomu, ako tieto princípy neustále ovplyvňujú nielen tvoj život, ale životy úplne všetkých ľudí na tomto svete.“

Šimon napäto sedel a uprene sledoval Šalamúna. Sára sa usmiala. Nemohla sa dočkať, keď  Šalamún začne Šimonovi vysvetľovať zákon príťažlivosti.

„Máte vo vašom meste nejaké zákony, ktorými sa ľudia riadia?“

„Jasné, a určite dosť veľa,“ odpovedal Šimon.

„Uveď aspoň jeden z nich.“

„Tak napríklad, obmedzená rýchlosť. Na Hlavnej ulici sa môže jazdiť iba päťdesiatkou,“ spomínal si Šimon.

„A ktorý zákon je podľa teba silnejší, Šimon: zákon obmedzujúci rýchlosť na 50 km za hodinu, alebo gravitačný zákon?“

Šimon sa zaškeril. „To je jednoduché. Gravitácia je oveľa dôležitejšia, ako nejaké obmedzenie rýchlosti.“

„Prečo?“

„Pretože,“ vykladal Šimon zanietene, „obmedzenie rýchlosti sa týka iba niektorých ľudí, ale gravitačný zákon sa týka úplne všetkých.“

Šalamún sa usmial. „Výborne, Šimon! Okrem toho, obmedzenú rýchlosť môžeš ľahko prekročiť. Ale neriadiť sa gravitáciou už tak jednoduché nie je.“

„To je fakt,“ zasmial sa Šimon.

„Existuje však jeden zákon, ktorý je ešte oveľa silnejší, ako ten gravitačný. Je to zákon príťažlivosti. A tak ako gravitačný zákon pôsobí na všetko, čo existuje na tejto planéte, zákon príťažlivosti pôsobí na všetko, čo existuje v tomto vesmíre, v celom priestore a po všetky časy, ba dokonca aj tam, kde žiadny priestor ani čas nie je. Zákon príťažlivosti je v skutočnosti samotnou podstatou všetkého, čo existuje.“

Šimon pozorne počúval, aby mu nič neušlo.

„Zákon príťažlivosti zjednodušene hovorí toto: Podobné priťahuje podobné. Vieš, všetko vo vesmíre vysiela určitý vibračný signál, a rovnaké signály sa stretávajú, pretože sú k sebe magneticky priťahované.“

Tieto skvelé knihy nájdete v našom eshope:

Esther a Jerry Hicks – Sára sa učí žiť – Kniha prvá

Desaťročná Sára nie je veľmi šťastná. To sa zmení, keď stretne Šalamúna – nezvyčajnú sovu, ktorá vie rozprávať a ktorá Sáru začne učiť dívať sa na svet úplne inak, ako je navyknutá. Bežné a často nepríjemné Sárine zážitky v škole aj doma sa pod Šalamúnovým vedením postupne menia na  prežívanie pohody, radosti a slobody. Sára sa učí, že dobré pocity nemusia závisieť od toho, čo sa deje, ale naopak – ony samotné majú moc meniť všetko k lepšiemu.

Unikátne knihy pre deti (3 diely), ktoré krásne vysvetľujú, ako ovplyvňujeme to, čo zažívame, tým, ako zmýšľame, a akú tvorivú moc máme nad svojimi životmi, ak sa naučíme cielene usmerňovať svoje myslenie a pocity. Na konkrétnych situáciách to  deťom vysvetľuje zázračná sova menom Šalamún. Učí ich, ako veci fungujú a akými zákonitosťami sa riadi naša existencia. Pomáha im riešiť problémy a užívať si všetko, čo sa deje.

Pôvodná cena: 6.90 EUR, Naša cena: 6.21 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.69 EUR


Súvisiace články:


 

(Prečítané 1 204 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.