google27eaa3905ca3fee3.html

31nfHCIyG8L._UX250_Dr. Wayne W. Dyer bol jedným z najvplyvnejších súčasných duchovných učiteľov (zomrel minulý rok). Prednášal, vystupoval v televízii a rozhlase, písal knihy, články, blogy. Mnohé jeho myšlienky sa stále šíria cez rôzne médiá. Patrí k nim aj tento zoznam hlavných zásad, ktoré sú podstatné, ak chceme žiť jedinečne a oduševnene – tak, aby bol celý náš život, ale aj každý náš deň, naplnený niečím zmysluplným, zaujímavým a prínosným.

Pripomeňte si ich, kedykoľvek budete mať pocit, že vám chýba inšpirácia. Na tento svet sme predsa prišli preto, aby sme ho niečím obohatili, aby sme sa tu prejavovali ako tvorivé individuality!

Princíp č. 1: Buďte nezávislí na názoroch či súhlase druhých.

Inšpirácia nás musí viesť, aj keby sme pritom mali niekoho sklamať. Treba si všímať, do akej miery dovoľujeme druhým, aby rozhodovali o tom, čo robíme alebo nerobíme, ako žijeme či s kým, ako je s nami zaobchádzané a podobne. Pamätajte si, že nik iný nemôže naozaj vedieť, akí ste, čo tu máte robiť a čo je pre vás dobré! Preto netreba podliehať tlaku okolia, ale načúvať vlastnému vnútornému hlasu.  

Princíp č. 2: Buďte ochotní akceptovať nesúhlas druhých.

Toto logicky vyplýva z predchádzajúceho bodu. Nejde pritom o sebectvo alebo cynizmus. Je však prirodzené, že človek, ktorý sa začne riadiť svojím vnútorným vedením, naráža aj na odpor. Ten sa však môže vďaka našej vytrvalosti začať rozplývať a meniť skôr na rešpekt a podporu.

Princíp č. 3: Nebuďte pripútaní k výsledkom.

Žiť inšpirovane a oduševnene znamená žiť plne „tu a teraz“. Platí povestné, že cesta je cieľ. Vychutnávajte si každý úsek cesty a nepovažujte za úspech len konečný výsledok (hotovú vec, získanú odmenu, splnený úkol, zhmotnenú túžbu…). A ak niečo dopadne inak, ako ste si predstavovali, nemusí to znamenať, že je to zlé – možno vás vaša cesta vedie ešte ďalej a inam…

Princíp č. 4: Na to, aby ste žili oduševnene a dostávali inšpiráciu, nepotrebujete vôbec nič.

Jediné, čo potrebujete, je vedome si udržiavať súlad a naladenie, ktoré vám umožňuje počuť svoj vnútorný hlas a zachytávať rôzne impulzy, vnuknutia či nápady. Takým spôsobom budete vždy v správnom čase na správnom mieste a vždy budete mať k dispozícii všetko, čo v danej chvíli treba. Nie je nutné poznať dopredu celú cestu a mať na nej všetko zariadené – stačí ísť krok za krokom.

Princíp č. 5: Nepremeškajte príležitosť a nič neľutujte.

Hovorí sa, že horšie je ľutovať to, čo sme urobili, ako to, čo sme neurobili. Nedávajte si dôvod byť plní pocitov frustrácie a márnosti z toho, že o určitú vec ste sa ani nepokúsili, že ste sa báli niečo urobiť, že ste boli príliš opatrní a podobne. Nie je dôležité mať vždy stopercentný úspech, veď život je plný víťazstiev aj zdanlivých porážok. Hlavné je aspoň skúsiť to, k čomu ste inšpirovaní, čo vás napĺňa, nadchýna alebo láka. Ak sa budete stále niečoho obávať alebo o všetkom pochybovať, stratíte schopnosť vnímať inšpiráciu. Napokon, učíme sa a rastieme len cez vlastné skúsenosti a zážitky.

Princíp č. 6: Nedržte sa presných plánov a termínov.

Učte sa sústavne si udržiavať spojenie s Vyššou inteligenciou (Zdrojom, Bohom…) a dôverovať, že všetko prichádza v správnom čase, keď dozrejú všetky okolnosti a podmienky. Ak si stále len všímate, že niečo ešte nie je „hotové“, že sa to ešte stále neudialo, že ešte nie ste tam, kde by ste chceli byť, iba sa zbytočne spomaľujete a otravujete. Vedzte, že všetko je neustále plynúci proces, a ten si vychutnávajte!

Viac sa dozviete v tejto skvelej knihe:

303-ako-si-spoluvytvarame-svoje-zivoty_1430224966_mediumEsther Hicks, Wayne Dyer – Ako si spoluvytvárame svoje životy

Vynikajúce, originálne podané vysvetlenie našich ľudských zážitkov na tomto svete. Jasne a stručne, s nadhľadom a vtipom, bez zbytočného sentimentu a pritom láskyplne reaguje „vyššia inteligencia“ na otázky ohľadom životného poslania, hľadania správnej cesty, smrti, zmierenia a odpustenia, jasnosti, múdrosti, inšpirácie, slobodnej voľby, násilia, politiky či ohrozeného životného prostredia.
Prostredníctvom rozhovoru je tu prezentované jadro náuky, ako sa stať vedomým tvorcom nielen svojho vlastného života, ale aj širšej spoločnej reality, ktorú tu zdieľame a v ktorej sa navzájom ovplyvňujeme.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.76 EUR 


Súvisiace články:


 

(Prečítané 814 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.