google27eaa3905ca3fee3.html

Je neskutočné, ako je každé dieťa originálne, svojou samotnou podstatou už upečené priamo od Boha. A každé z nich má aj iný kanál lásky. Ak ho objavíte, zlepší sa komunikácia s vašim potomkom…

Ak to zoberiem cez knihu 5 jazykov láske pre deti, tak naša Ráchelka má kanál lásky „dary“. Je to tak. Ak cestujem (aj keby do mesta, alebo Žiliny), už sa ma pýta, čo jej prinesiem. Ale ona tým jazykom aj hovorí: stále mi kreslí obrázky, vystrihuje, či vytvára iné predmety, ktoré mi potom nosí a vraví mi: „Otecko, toto je pre teba.“ Sľúbil som jej, že ju teraz niekedy zoberiem k moru a ona sa už teší, pričom nezabudne hovoriť, že mamičke kúpime darček (Samíkovi nie, ten ju hnevá ).

Včera, keď sme sa vracali z mesta, niečo tisla v rúčkach. Vraví mi: „Ocinko, mám darček pre mamičku.“ Otočil som sa na ňu: “ A čo také?“ Roztvorila dlane, kde bol štipec. „Štipček. Pre mamičku. Poteší ju,“ vyslovila, pričom ma skenovala tými jej diamantovými okáľmi.

Samko nie, tomu sú dary ukradnuté. Jeho kanál lásky sú dotyky, nežnenie, tulkanie. Veď je aj z pohľadu numerológie životná „dvojka“ (číslo dostanete, keď si zrátate všetky číslice dátumu narodenia), čo veští bohatý vnútorný svet, citlivosť, vnímavosť, jemnosť, emocionalitu. Už nie je taký bacuľko, ako keď sa narodil, ale i tak má obrovské líčka. Keď sa k nemu pritisnem, žiari z nich láska. Ako lásku cez pokožku prijíma, tak ju vo veľkom aj vysiela.

Dávajme deťom, čo potrebujú, ale to aj prijímajme. Chcú nám dať tak neskutočne veľa. Nesmejte sa im, neodmietajte ich kanál lásky. Oni také proste sú – jeden akoby od poštára, druhý sťaby od suseda – aj keď budú mať oboch rodičov rovnakých, nebudú rovnakí ani náhodou. Keď sa pozriem na mňa a brata, alebo na ženu Ivku a jej brata – úplne iné galaxie.

Autor knihy Gary Chapman hovorí o 5 kanáloch lásky, naznačil som dva. Zostávajúce sú: prítomnosť milovanej osoby, činnosti, ktoré partner vykonáva a slovo. Spoznajte seba a tým spoznáte aj partnera, deti, ľudí. Tak im budete viac rozumieť, menej očakávať, kolízie začnú ubúdať, porozumenie pribúdať. Tento americký psychológ okrem partnerského bestselleru 5 jazykov lásky, vydal už aj spomínaný titul pre deti a teraz pred Vianocami mu vyšla kniha 5 jazykov lásky pre muža. Posledne menovaný titul odporúčam čítať chlapom, ktorí chcú porozumieť ženám a stať sa pre ne emocionálne otvoreným a psychologicky vzdelaným partnerom


Súvisiace články:


foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com/


(Prečítané 279 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.