google27eaa3905ca3fee3.html

Ľudia majú radi symboly. Sú tajomné a pekné – nie nadarmo sa symbolmi zdobíme, dávame si ich vytetovať, robíme si z nich prívesky a podobne. Veríme totiž, že symboly majú moc a ich použitie, zobrazenie či nosenie na tele dokáže spôsobiť či privolať niečo konkrétne, niečo, čo si želáme, prípadne naopak niečo nežiadúce odpudiť. Symboly sú pre nás spôsobom ochrany, obrany, sily a spojenia s vyššími silami.

Symbolov je nesmierne veľa, pretože súvisia s rôznymi oblasťami života, poznania, vyznania a viery, s rôznymi kultúrami alebo kultúrnymi skupinami. Mnohí ľudia majú aj svoje vlastné symboly – niečo, čo má zvláštny význam práve pre ich život a zážitky. A pochopiteľne, existujú aj symboly, ktoré považujeme za univerzálne a nadčasové.

K týmto univerzálnym symbolom patrí aj tzv. ležatá osmička, odborne nazývaná lemniskáta. Je to symbol nekonečnosti, používaný aj v matematike. Možno práve pre jej súvislosť s matematikou nepatrí k tým úplne najviac používaným alebo najpopulárnejším ornamentom (možno nám pripadá príliš „školská“…?) Každopádne je to zaujímavý symbol, ktorého potenciál a význam nie je naplno využívaný. To chce napraviť jedinečná kniha nemeckej autorky, ktorú sme práve vydali v českom preklade.

Dozviete sa v nej o symbole ležatej osmičky všetko možné, a to veľmi pútavým štýlom. Viete napríklad, že pohyb niektorých zvierat kopíruje dráhu ležatej osmičky? Autorka si tiež dala za cieľ poukázať na súvislosť lemniskáty s naším bežným moderným životom. Odhaľuje pozoruhodné možnosti, ako sa dá jej význam a účinok využiť napríklad vo vzťahoch a láske, pri snahe o porozumenie a lepšiu komunikáciu. Preto zaradila do svojej knihy nielen zaujímavé vysvetlenia, ale aj praktické návody na rôzne hry, rituály a cvičenia.

Jedným zo základných zmyslov tohto symbolu je spájanie a vyrovnávanie protikladov, a tým dosahovanie celistvosti, harmónie, lepšej výkonnosti i kreativity. Budete prekvapení, čo všetko v sebe obyčajná ležatá osmička skrýva a ako hravo a pekne sa to dá využiť pre zlepšenie svojho života. Hlavne vo vzťahoch: skúste si podľa tejto knihy urobiť vyrovnávajúce partnerské cvičenie pre vaše telo, alebo si s pomocou tu uvedeného návodu privolať ideálneho partnera. Prečítajte si, vyskúšajte, sami sa presvedčte…

Knihu nájdete v našom eshope:

Barbara Heider-Rauter – Ležatá osmička a její vyvažující energie

Ľudia majú odjakživa radi symboly. Veríme, že symboly majú moc – čiže ich použitie, zobrazenie, nosenie na tele a podobne dokáže spôsobiť či privolať niečo konkrétne, niečo, čo si želáme, prípadne naopak niečo nežiadúce odpudiť. Určité symboly sú pre nás spôsobom ochrany, obrany, sily a spojenia s vyššími silami.

K univerzálnym symbolom patrí aj tzv. ležatá osmička, odborne nazývaná lemniskáta. Je to symbol nekonečnosti, používaný aj v matematike.

Napriek svojej univerzálnosti nepatrí lemniskáta k tým úplne najviac používaným alebo najpopulárnejším ornamentom. Možno pre jej súvislosť s matematikou – možno nám pripadá príliš „školská“ a málo „magická“…? Ktovie. Každopádne sa objavil niekto, kto o nej napísal celú knihu práve preto, že mu jej potenciál a význam pripadal pozoruhodný, a pritom neveľmi využívaný.

Dozviete sa v nej o symbole ležatej osmičky všetko možné, a to veľmi pútavým štýlom. Autorka si totiž dala za cieľ poukázať na súvislosť tohto zaujímavého symbolu s naším bežným moderným životom. Odhaľuje pozoruhodné možnosti, ako sa dá význam a účinok lemniskáty využiť napríklad vo vzťahoch a láske, pri snahe o porozumenie a lepšiu komunikáciu, ale aj pre zdravie či jasnejšie myslenie. Znamená to, že v knihe objavíte návody na rôzne hry, rituály a cvičenia.

Jedným zo základných zmyslov tohto symbolu je spájanie a vyrovnávanie protikladov, a tým dosahovanie celistvosti, harmónie, lepšej výkonnosti i kreativity. Budete prekvapení, čo všetko v sebe obyčajná ležatá osmička skrýva – a ako hravo a pekne sa to dá využiť pre zlepšenie svojho života!

Pôvodná cena: 5.60 EUR, Naša cena: 5.04 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.56 EUR


Súvisiace článku: 

(Prečítané 619 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.