google27eaa3905ca3fee3.html

Výborná kniha s nevšednou myšlienkou: človek sa môže stať na svojich problémoch a tom, ako mizerne sa cíti, priam ZÁVISLÝ!!

Logicky to vyzerá tak, že ľudia, ktorí sa nevedia zbaviť nejakého vážneho trápenia, sú nešťastní, alebo sa stále sťažujú či stále niečo riešia, sa zo všetkého najviac chcú cítiť lepšie. Avšak v skutočnosti môžu byť na svojom utrpení či neustále prebiehajúcich drámach závislí.

Hádam všetko v živote je vec zvyku. Čím častejšie sa niečo deje, tým viac si na to zvykáme. A od zvyku či návyku je len krôčik k závislosti – čiže k stavu, kedy bez danej veci už ani nevieme byť; ak nie je, chýba nám; bez nej sme nesvoji. Navyše nám každá závislosť aj niečo dáva, či už je to upokojenie, alebo naopak eufória, zahnanie nudy a podobne. Veľkú úlohu pritom zohrávajú špecifické emocionálne a mentálne vzorce, spôsoby myslenia a reagovania. V tomto zmysle nie je až také čudné pochopiť, ako ľahko môžu mať niektoré typy osobností potrebu stále okolo seba víriť vody a vyrábať drámy, prípadne sa stále stresovať, hnať a štvať, alebo byť chorobne úzkostní, opatrní, ustráchaní, uzavretí či smutní.

Autorka empaticky vysvetľuje, ako takýto mechanizmus fungovania pôsobí, ako vzniká a o čom svedčí. Podrobne skúma, ako mnohých ľudí často celý život ovplyvňuje niečo ťažké, čo zažili v minulosti, väčšinou v detstve. Vysvetľuje pritom pojem trauma, ktorý zďaleka neznamená len niečo mimoriadne strašné (ako je napríklad vojna, znásilnenie, hrozba smrti a podobne), ale čokoľvek, čo človek vníma ako ohrozujúce a desivé. V tomto zmysle sa dá povedať, že väčšina z nás zažila nejakú traumu. A následne si vypestovala spôsoby správania a reagovania, ktoré nám skôr škodia, ako prospievajú.

Doreen Virtue je známa hlavne ako „anjelská“ autorka – napísala už veľmi veľa kníh o anjeloch a známe sú aj mnohé krásne karty – nielen s anjelmi, ale aj s vílami a podobne – tiež od nej.

Nie každý však vie, že to nie je len „bláznivá ezoterička“, ale vyštudovaná psychoterapeutka, ktorá v tomto odbore aj seriózne pôsobila. Táto jej kniha sa zakladá práve na týchto jej poznatkoch aj praxi, ako aj na informáciách od iných odborníkov.

Nachádza sa tu zaujímavý, užitočný a originálny dotazník, ktorý vám umožní zistiť, či náhodou nie ste aj vy na strese a neustálom dramatizovaní všetkého závislí! Úprimný pohľad na seba je prvý krok k tomu, aby ste mohli zmeniť to, čo vám nevyhovuje.

Pochopíte, ako vzniká a prejavuje sa závislosť na stresových hormónoch. Tu hrá významnú rolu aj látka zvaná histamín, ktorá sa vyskytuje v rôznych potravinách. Preto je časť knihy venovaná aj podrobným radám a vysvetleniam, ako môžeme svoj psychický stav ovplyvňovať stravou, a sú tu uvedené aj širšie súvislosti s celkovým životným prostredím a životným štýlom.

Hlavným cieľom knihy je pochopiteľne pomoc. Ako sa zo začarovaného kruhu neustálych stresov a drám vymaniť? Doreen na to ide veľmi ľudsky a prístupne. Neradí nič, čo by nebolo pomerne jednoduché (hoci spočiatku to nemusí byť ľahké) a hlavne mnohonásobne overené.

Okrem už zmienených informácií ohľadne stravovania tu nájdete prehľad možností, ako sa liečiť – akú terapeutické prístupy a metódy sa používajú v prípade vážnejších dôsledkov traumy.

Keď sa rozhodnete zmeniť svoj život, je veľmi dôležité nájsť si správnu podporu. Tiež sa treba nejako vysporiadať s problematickými vzťahmi a naučiť sa nenechať si ďalej ubližovať. Vzťahy sú však nesmierne potrebné, nedá sa len zbaviť tých zlých – ešte významnejšie môže byť nájsť si nové. Autorka preto poskytuje námety, kde hľadať nové, zdravšie, krajšie vzťahy aj primeranú podporu či pomoc.

D. Virtue verí, že každý človek má božský potenciál a právo žiť šťastne. Treba sa však odhodlať začať mať rád sám seba a rozhodnúť sa skoncovať s utrpením. Za tým bude prirodzene nasledovať dôkladná, hĺbková očista od negativity a závislosti na nej, vďaka čomu môžeme začať žiť oveľa šťastnejšie a spokojnejšie, mať výrazne krajšie vzťahy a rozžiariť svoje vnútorné svetlo.

Túto skvelú knihu nájdete u nás od 30.08.2017

Doreen Virtue – Zbavte sa závislosti na strese a nešťastí!

Viete o tom, že je možné byť závislý na strese, drámach a negativite?! Logicky by sme povedali, že ľudia, ktorí sú nešťastní alebo sa stále sťažujú, sa zo všetkého najviac chcú cítiť lepšie, no v skutočnosti môžu byť na svojom nešťastí závislí. Doreen Virtue empaticky vysvetľuje, ako je to možné, čo to vôbec znamená a hlavne ako sa z toho vymaniť.

Podrobne skúma, ako nás môže celý život ovplyvňovať niečo ťažké, čo sme zažili v minulosti, neraz ešte v detstve. Vysvetľuje pritom pojem trauma, ktorý neznamená len niečo mimoriadne strašné, ale čokoľvek, čo človek vníma ako ohrozujúce a desivé; v tomto zmysle sa dá povedať, že väčšina z nás zažila nejakú „traumu“ a následne si vypestovala spôsoby správania a reagovania, ktoré nám skôr škodia, ako prospievajú.

Nachádza sa tu dotazník, ktorý vám umožní zistiť, či náhodou nie ste aj vy na strese a neustálom dramatizovaní všetkého závislí. Pochopíte, ako vzniká a prejavuje sa závislosť na stresových hormónoch. Tu hrá významnú rolu látka zvaná histamín, ktorá sa vyskytuje v rôznych potravinách; dozviete sa tiež, ako môžeme svoj psychický stav ovplyvňovať stravou.

Hlavným zmyslom celej knihy je dôkladná, hĺbková očista od negativity a závislosti na nej, vďaka čomu môžeme začať žiť oveľa šťastnejšie a pokojnejšie, mať výrazne zdravšie vzťahy a rozžiariť svoje vnútorné svetlo.

Pôvodná cena: 7.60 EUR,  Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 408 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.