google27eaa3905ca3fee3.html

Toto je síce útla knižôčka, ale dostatočne plná výborných myšlienok a postrehov o vzťahoch, láske, sexe, intimite a skutočnom partnerstve. Ponúkne vám hlbšie pochopenie mužov, žien a ich vzájomných vzťahov.

Zamilovanosť, dvorenie, spoznávanie sa, manželstvo, spolužitie, medové týždne – to všetko sú rôzne fázy špecifického spojenia. Osho o každej z nich nich rozpráva tak výstižne a ostrovtipne, ako keby ich sám zažil (avšak nezažil: ženatý nikdy nebol a aj o jeho romanticko-sexuálnych zážitkoch dodnes kolujú nejasné údaje). Bol to však majster ľudskej duše, preto jeho vhľady stoja za to.

Rozpráva o podstate muža a ženy poeticky, filozoficky, ale tiež pragmaticky a s humorom. Výstižne a vtipne, s pomocou príkladov z bežného života popisuje odlišný spôsob vnímania, cítenia, myslenia aj jednania muža a ženy, vysvetľuje základné rozdiely mužskej a ženskej energie. Pritom sú tieto dva opačné póly určené na to, aby sa navzájom vyvažovali a spájali. Vzťah muža a ženy je záhadný, zvláštny, často náročný, a predsa životne dôležitý. Pre väčšinu ľudí je to niečo, čo stále riešia, chcú, skúšajú a skúmajú. Čítanie tejto knihy môže takéto skúmanie a túženie obohatiť, inšpirovať a určite aj podstatne zlepšiť. Pochopenie je predsa prvým – a možno najdôležitejším – krokom k zmene a rastu.

A nejde len o vzťahy s inými ľuďmi. Ide predovšetkým o vzťah k sebe samému. Ten bol pre Osha vždy základom ľudského bytia. Vábivo popisuje samotu; vyzdvihuje ju a stavia do protikladu k osamelosti, ktorá človeka núti zamotať sa do vzťahu za každú cenu. Preto Osho okrem toho, že nás inšpiruje k hlbokému pochopeniu a skutočnému spojeniu, privádza nás aj bližšie k sebe samým. Lebo len vnútorne vyspelý, prebudený a zrelý človek dokáže vytvoriť kvalitný, kreatívny vzťah.

Osho – Muž a žena /SK

Pôvodná cena: 5.90 EUR, Naša cena: 5.31 EUR, Zľava: 10.00 %


foto: https://www.goodfreephotos.com


Súvisiace články:


 

(Prečítané 305 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.