google27eaa3905ca3fee3.html

Vlasy sú zaujímavá časť nás. Je to možno to najvýraznejšie, čo si na sebe navzájom všímame: aký má kto účes, dĺžku, farbu aj hustotu vlasov. A ak niekto vlasy nemá (či už preto, lebo nosí vyholenú hlavu, alebo je plešatý), je to ešte výraznejšie. S vlasmi sa spája množstvo symbolických významov a charakteristík, príťažlivých aj odpudivých: krása, bujnosť, energia, sila, sloboda, individualita, výstrednosť, erotika, divokosť, podriadenosť, askéza, zanedbanosť, nezdravosť, neupravenosť, špina, slabosť, nevýraznosť, priemernosť… a plno iných. Každá kultúra, doba aj sociálna skupina má tiež svoje vlastné predstavy o tom, aký druh účesu a dĺžka vlasov je tá „správna“. A v niektorých dokonca je (či bolo) štandardom prekrývať si vlastné vlasy parochňou, prípadne ich mať zahalené nejakým textilným odevným útvarom.

Sotva sa nájde niekto, pre koho by vlasy neboli dôležité, kto by ich nechcel mať husté a krásne – a kto by nechcel mať aj partnerku či partnera s peknými vlasmi. Pre tento ich výrazný význam mnohých ľudí vlasy veľmi trápia. A hoci po celom svete existuje veľa kadejakých receptov a rád, či už „babských“, alebo moderných kozmetických i medicínskych, čo treba robiť, aby mal človek vlasy zdravé a pekné, žiaľ pravda je taká, že kto nedostal dobrú „korunu krásy“ do vienka, žiadny prípravok ani dobrý kaderník zázrak nespraví…

No tu sa zrazu sa objavila kniha, ktorá tvrdí, že vám vlasy môžu nielen zhustnúť a ozdraviť sa, ale dokonca opäť narásť, ak ste o ne prišli alebo ak vám začali padať! Autorka to vie z vlastnej skúsenosti a praxe, keďže ako kaderníčka a terapeutka pomohla už mnohým svojim klientom.

Ide na to z hĺbky, od podstaty či od koreňa: chce nás priviesť do nášho vnútra, do psychickej sféry, kde má pôvod všetko hmotné a fyzické v našom živote. Preto text jej knihy tvorí skôr plynulý sled otázok a zamyslení. Najmä otázok. Ich cieľom je inšpirovať a podnietiť vás k tomu, aby ste sa začali pýtať na zmysel určitých vecí vo vašom živote. Ak sa totiž nad týmito súvislosťami zamyslíte a následne zmeníte niektoré svoje presvedčenia, môžu nastať žiadúce zmeny. Vrátane tej, že vám začnú rásť vlasy!

Okrem otázok a námetov na zamyslenie tu nájdete aj inšpiratívne výroky, myšlienky a pozitívne tvrdenia (afirmácie), ktoré vám pomôžu vypestovať si nové názory a presvedčenia namiesto starých škodlivých a obmedzujúcich.

A nie je to kniha iba o psychike; aby bola tematicky úplná, obsahuje aj rôzne kozmetické rady a dôležité informácie pre krásne zdravé vlasy – vrátane pojednania o strese, potrebných látkach a výžive.

Základom je však naozaj lepšie sami seba spoznať a pochopiť, a potom zmeniť svoje „nastavenie“ tak, aby ste mohli začať žiť šťastnejšie a spokojnejšie. Aby ste začali byť takí, akí byť chcete, aby ste sa priblížili svojmu ideálu aj takému telesnému vzhľadu, aký vám bude vyhovovať. 

Čo si myslíte o svojich vlasoch? Vaše vlasy vás počujú!
Ako je to s tým, čo sme zdedili?
Čo pre vás znamená padanie vlasov? Chorobu, smolu, niečo, čo sa dá/nedá zmeniť, novú príležitosť…?
Môže byť pre vás padanie vlasov cesta, ako uzdraviť svoj život?
Môže to byť upozornenie na to, aby ste zmenili myslenie?
Nad akými situáciami alebo osobami máte chuť trhať si vlasy?
Kto alebo čo vás pripravuje o energiu? Vaše vlasy sú aj otázkou vašej energie!

Knihu nájdete v našom eshope:

Carmen Schultz – Vlasy
Co vyjadřují a jak je nechat růst

Ak sa vám tvoria kúty, rednú vám vlasy alebo vám vypadávajú, táto kniha vám môže pomôcť, aby vám vlasy opäť začali rásť. Autorka tu pokladá veľa otázok, cieľom ktorých je inšpirovať a podnietiť vás k tomu, aby ste sa začali pýtať na zmysel určitých vecí vo vašom živote. Zo svojej skúsenosti vie, že vlasy môžu zasa narásť každému!

Vlasy zodpovedajú vašej sile, energii, vitalite aj sexualite. Ak sa nad týmito súvislosťami zamyslíte a zmeníte niektoré svoje presvedčenia, môžete omladnúť, uzdraviť sa a začať žiť oveľa šťastnejšie.
Nájdete tu množstvo inšpirujúcich afirmácií, podnetov na zamyslenie a získanie nových presvedčení, ako aj rôzne kozmetické rady a užitočné informácie pre krásne zdravé vlasy.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


Foto: https://pixabay.com/sk/photos/vlasy/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 556 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.