google27eaa3905ca3fee3.html

Kto by nechcel mať husté a krásne vlasy?! Mnohých ľudí ale ich vlasy trápia. Nech skúšajú akékoľvek šampóny a prípravky, striedajú kaderníkov, ostrihajú sa, alebo si naopak nechajú vlasy voľne rásť, vlasy majú stále riedke, lámavé, vysušené… o mužoch a ich nočnou morou v podobe plešiny aj v mladom veku ani nehovoriac.

Existuje však kniha, ktorá tvrdí, že vám vlasy môžu zhustnúť a ozdravieť, ba dokonca aj opäť narásť! Autorka to vie z vlastnej skúsenosti a praxe, keďže ako kaderníčka a terapeutka pomohla už mnohým svojim klientom.

Jej teória i prax vychádza z dnes už bežne akceptovaného názoru, že na naše telo a zdravie má obrovský vplyv naša psychika a myslenie. Preto sa snaží priviesť čitateľa do jeho vnútra, do sféry, kde má pôvod všetko hmotné a fyzické v našom živote. Text jej knihy zámerne tvorí hlavne sled otázok a zamyslení. Najmä otázok. Ich cieľom je inšpirovať a podnietiť vás k tomu, aby ste sa začali pýtať na zmysel určitých vecí vo vašom živote. Ak sa totiž nad týmito súvislosťami zamyslíte a následne zmeníte niektoré svoje presvedčenia, môžu nastať žiadúce zmeny. Vrátane tej, že vám začnú rásť vlasy!

Okrem otázok a námetov na zamyslenie v tejto knihe nájdete mnohé inšpiratívne výroky, myšlienky a pozitívne tvrdenia (afirmácie), ktoré vám pomôžu vypestovať si nové názory a presvedčenia namiesto starých škodlivých a obmedzujúcich.

Nie je to ale kniha iba o psychike; aby bola tematicky úplná, obsahuje aj rôzne kozmetické rady a dôležité informácie pre krásne zdravé vlasy vrátane pojednania o strese, potrebných látkach, výžive atď.

Každopádne je najdôležitejšie spoznať a pochopiť, prečo u vás niečo nie je tak, ako by ste chceli, aby bolo, a potom zmeniť svoje „nastavenie“ tak, aby sa to mohlo zmeniť. Aby ste začali byť takí, akí byť chcete, aby ste sa priblížili svojmu ideálu aj takému telesnému vzhľadu, aký vám bude vyhovovať. 

ROZHOVOR S AUTORKOU:

Máš osobnú skúsenosť s tým, že by niekomu znovu narástli vlasy (na základe toho, čo učí tvoja kniha)?

Áno, mám. Mojim zákazníkom, ktorí mali problém s vlasmi, buď prestali vlasy padať, alebo im dokonca začal opäť rásť – ženám aj mužom. Ženám vlasy spravidla zhustli a spevneli, zbohatli. U mužov dochádzalo skôr k zastaveniu padania vlasov. Telo sa vždy chytilo toho, na čo sa začal človek sústrediť. Ak sa nejaký môj zákazník zameriaval na to, že má čoraz menej vlasov, naozaj začal mať čoraz menej vlasov, aj ak sa už začali objavovať nové vlasy. Ak sa zákazníci začali tešiť z nových vláskov, tie rástli a hustli čoraz viac.

Aký je tvoj vlastný príbeh, čo sa týka tvojich vlasov?

V našej rodine sú typické veľmi riedke vlasy. No aj tak kritizovali moje vlasy. Keď niekto niekoho kritizuje, môže sa mu stať, že sám začne mať prejavy toho, čo kritizuje. Ja som pokladala svoje vlasy za nádherné a zastávala som sa ich. A moji príbuzní mali vlasy čoraz slabšie a redšie. Moje vlasy sú stále krásne a také aj ostanú. Milujem svoje vlasy.

Na čom momentálne pracuješ, čo sa týka vlasov?

Práva som ukončila štúdium hypnózy a získala majstrovský titul. S pomocou hypnózy sa človek dostane k svojmu podvedomiu. Klient tak môže pochopiť, prečo mu padajú vlasy, alebo nájsť riešenie, aby mu začali vlasy znovu rásť.

Aký je tvoj názor, čo sa týka prepojenia tela a duše? 

Telo a duša (či duch) tvoria jeden celok. Ak sa táto jednota naruší, prejaví sa to na tele, na vlasoch. Vlasy sú ako antény, ktoré reagujú a ukazujú, keď niečo nesedí. Ak treba niečo zmeniť, aby sa telo opäť dostalo do rovnováhy, človeku to naznačí jeho telo a jeho vlasy.

Čo si myslíš o tom, ako sa duša prejavuje cez telo a telesný výzor? Čo vlastne formuje naše telo a náš vzhľad?

Myslím si, že si svoje telo formujeme prostredníctvom našich životných postojov. Naše presvedčenia a názory, ktoré si osvojujeme alebo vyslovujeme, ako aj to, ako prežívame svoje dni – to všetko má vplyv na náš život. Práve píšem knihu o omladzovaní. Viem, že omladnúť sa dá a že čas na to dozrel.

Čo by si poradila tomu, kto ochorie alebo sa mu stane niečo zlé?

Každý, koho niečo bolí alebo komu sa stane niečo nepríjemné, by si mal položiť otázku: „Čo mi to chce povedať? Ako mi to môže poslúžiť? Čo mám zmeniť? Kde sa nachádzam na svojej ceste? Ako by som mal/a reagovať do budúcna, aby sa mi darilo?“ Naviažte kontakt so svojím podvedomím!

S láskou a srdečne, Carmen Schultz

zhovárala sa Zuzana Šestáková


Knihu za najlepšiu cenu nájdete tu:

Carmen Schultz – Vlasy
Co vyjadřují a jak je nechat růst

Ak sa vám tvoria kúty, rednú vám vlasy alebo vám vypadávajú, táto kniha vám môže pomôcť, aby vám vlasy opäť začali rásť. Autorka tu pokladá veľa otázok, cieľom ktorých je inšpirovať a podnietiť vás k tomu, aby ste sa začali pýtať na zmysel určitých vecí vo vašom živote. Zo svojej skúsenosti vie, že vlasy môžu zasa narásť každému!

Vlasy zodpovedajú vašej sile, energii, vitalite aj sexualite. Ak sa nad týmito súvislosťami zamyslíte a zmeníte niektoré svoje presvedčenia, môžete omladnúť, uzdraviť sa a začať žiť oveľa šťastnejšie.
Nájdete tu množstvo inšpirujúcich afirmácií, podnetov na zamyslenie a získanie nových presvedčení, ako aj rôzne kozmetické rady a užitočné informácie pre krásne zdravé vlasy.

Pôvodná cena: 7.60 EUR, Naša cena: 6.84 EUR, Zľava: 10.00 %


foto: https://www.pexels.com/


Súvisiace články:


 

(Prečítané 466 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.