google27eaa3905ca3fee3.html

Stojací Medveď je medicinmanom, nositeľom posvätnej fajky a tanečníkom obradu Tanca Slnka. V rámci tradície Čerokýjcov je vnímaný ako svätý muž.

Eugenika.TV prináša ďalší zaujímavý rozhovor s charizmatickým členom kmeňa Čeroký, šamanom a liečiteľom  s nádherným menom – Stojací Medveď. Jeho videnie sveta je skutočne svojské a prekračuje hranice u nás vžitých a populárnych názorov na lásku, cnosť a zmysel života. Nosnou témou tohto krásneho rozhovoru je láska. Láska, o ktorej sa toľko všade hovorí a ktorej tak málo ľudí skutočne rozumie.  S trochou nadsádzky môžme povedať, že láska je najviac nepochopený fenomén na svete vďaka tomu, že o nej zo všetkých strán už od malička počúvame – láska k rodičom, láska k viere, láska ku svojej krajine, k svojmu blížnemu a samozrejme naprosto nepochopené – miluj svojho nepriateľa. Slová bezpodmienečná láska, milujem ťa, som zaľubený atď. sú dnes väčšinou sprofanované frázy. Nuž, ale zaujímavejšie a s väčším vhľadom o tejto a samozrejme aj o ďalších témach porozprával náš sympatický hosť. Záverečný osobný príbeh o skutočnej podstate lásky a pôvode mena – Stojací Medveď je ozaj tak silný, že rozvzlykal aj našu moderátorku. 

Ak hovoríte o láske, tak klameteTip na knihu:

James Endredy – Šamanismus pro začátečníky

Autor, ktorý dlhé roky zbieral skúsenosti u šamanov a získal viacero zasvätení, pútavo a kultivovane rozpráva na témy: čo vlastne šamanizmus je, aký je šamanistický pohľad na svet, ako sa človek stáva šamanom, šamanistická iniciácia, duchovia, psychoaktívne látky, šamanove nástroje a rituály, liečenie, veštenie… Varuje aj pred nebezpečnými či pochybnými záležitosťami, ktoré sa často tvária ako šamanistické, a zaujímavý je aj zoznam šamanistických kmeňov celého sveta v závere knihy.

Ukážka: Ačkoliv některé šamanské kultury (například nepálští Magarové či sibiřští Eskymáci kmene Goldů) používají během svých obřadů živý strom, je strom světa jednoduše jen symbolem středu světa uprostřed kvantové pěny, což znamená, že ve středu světa se nachází každý strom, každé místo i každý člověk. Pokud budeme po tomto stromu lézt nahoru či dolů nebo se budeme jen houpat na jeho větvích, náš život se navždy změní, neboť prolomíme kletbu společné dohody o jediné realitě a naše vědomí se rozšíří do kosmické pěny. Prožijeme pak jednotu vědomí, hmoty, času i prostoru a vzájemnou propojenost veškerého života. A právě toto je věčná cesta šamana.

Pôvodná cena: 8.30 EUR, Naša cena: 7.47 EUR, Zľava: 10.00 %


Súvisiace články:


 

(Prečítané 3 239 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.