google27eaa3905ca3fee3.html

oczy

Je to totiž najlepšie spojenie pre vyliečenie oboch zúčastnených vo vzťahu. Obeť sa má naučiť hovoriť „nie“, tyran má pochopiť nezmyselnosť fackania a je jedno, či ho koná rukou, alebo slovom. Ak bude obeť neustále mlčať a odmietne hľadať rôzne cesty, ako vysloviť agresívnemu energetickému upírovi „prestaň robiť toto a hento, mňa to bolí!“, nepriamo vyzýva ubližovateľa, aby ešte viac pritvrdil.

V takejto vzťahovej konštelácii sa môžete školiť v hľadaní súvislostí prečo váš partner koná ako koná. Nazriete do jeho detstva, pravdepodobne tam nájdete jedného rodiča, od ktorého tento chorý program odkukal, pochopíte schému, prečo uchopil práve takýto krutý a slabošský nástroj. Neprídete však na nič iné, iba na to, „že mu bolo a je zle“. Keďže nik z nás nechce byť na dne, štverá sa hore. A nevybral si na to nikoho iného, leč vás.

Radím zamerať sa na seba. Pochopiť osobnú pozíciu obete, ktorej je v tejto partnerskej polohe taktiež nedobre a začať konať (viac v druhom diely Šlabikára šťastia). Bolesť vás bude viesť k cibreniu sa umeniu komunikácie, preciťovaniu „čo vlastne chcete“ a či sú vaše odpovede a konanie v súlade s vašim vnútrom. Ak sa zameriate na plač a vinenie druhého pri sťažovaní sa „kávičkovej terapeutke“, váš vlak osobného bôľu sa bude neustále rútiť ďalej. Neverte, že situáciu vyrieši infarkt „zrúdy“, skôr vy kráčate k nejakej chorobe (škrtám).

Modlenie pomáha, ale v prvom rade radím konať a využiť vzťah plný neúcty, nerešpektovania a nepodpory na vlastnú sebapremenu. Nie ste v takomto vzťahu náhodou. Páry typu „obeť-obeť“ či „tyran-tyran“ takmer neexistujú. A viete prečo? Lebo neliečia. 

Paľko von Na vzťahy sa zamerjako


Súvisiace články:


Tip redakcie Eugenika:

Barbara E. Hort – Psychická manipulace ve vztazích

Autorka pozoruhodne objasňuje, ako v mnohých ľuďoch pôsobí archetyp upíra, ktorý nie je ničím iným ako nezrelou osobnosťou, ktorá nepozná skutočnú lásku, a preto sa správa tak, ako sa správa. Ponúka nielen pochopenie, ale aj návod na to, ako tento model prerásť a prekonať – ako transformovať upírsku lásku v lásku skutočnú. Každý, kto sa zaplietol do nezdravého vzťahu, prípadne je sám energetickým upírom, má vďaka tomu šancu dopracovať sa k naplňujúcej, oveľa kvalitnejšej láske aj sebaláske. Musí ale nabrať odvahu a čeliť predovšetkým upírovi v sebe.

Kniha rozoberá niekoľko archetypálnych príkladov (z rozprávok, románov a filmov), avšak uvádza aj príklady z bežného života. Vďaka tomu možno celú problematiku veľmi názorne pochopiť a tiež si v uvedených príkladoch nájsť model svojho vlastného správania. Objavíte tu vysvetlenie a súvislosti, ktoré predtým nemuseli byť zrozumiteľné a prehľadné. Potom, čo im porozumiete, už nebudete musieť zatvárať oči pred určitými deštruktívnymi skutočnosťami a modelmi správania.

Typológia nezdravých vzťahov má rôzne varianty: žena-žena, muž-muž, upírska žena – mužská obeť, upírsky muž – ženská obeť, pričom zvláštny druh upírstva môžu predstavovať tiež deti a širšie publikum.

Pôvodná cena: 9.90 EUR, Naša cena: 8.91 EUR, Zľava: 10.00 %, Ušetríte: 0.99 EUR


(Prečítané 848 krát, 1 dnes)
 

Comments are closed.