google27eaa3905ca3fee3.html

O vzťah sa treba starať, nemôžete ho nechať len tak „ako sa vyvinie“, „ja už na to dlabem“, „bude ako bude“, „keď to pokazil, nech sa teraz snaží (alebo trpí)“ atď. Vysielate tak do vesmíru „pošli mi do cesty iného / inú“, „na manželstve mi už nezáleží“, „chcem sa rozísť“… 

Prozreteľnosť okamžite vaše želanie (keďže nie ste v myšlienkach bdelí, prípadne ste neznalí tohto mechanizmu, neuvedomujete si, že si vlastne nonstop želáme – ak myslíte negatívne, priťahujete si zlé, ak pozitívne, dobré, ak si svoje myšlienky „neuvedomujete“ – váš život je „raz hore, raz dole“, jeden veľký „chaos, náhoda, smola, šťastena“) využije na vaše zdokonalenie a tak vám do ceste zašle karambol – milenecký vzťah, finančný či iný podvod zo strany partnera, prinajmenšom váš vzťah natoľko ochladne, že umriete žijúc vedľa seba, čo je jeden z najhorších koncov. Ľudia, celé leto riešim cez osobné konzultácie hlavne partnerské vzťahy (nevera, nekompromisný odchod zamilovaného partnera za milenkou, rozbitie rodiny, miznutie peňazí zo spoločného rozpočtu, alkoholizmus a jeho následky, prehnané sebectvo atď), tak si povedal, že zverejním aspoň mikronávod mechanizmu záchrany a opravy.

Ak už prišiel zo strany partnera nejaký podraz, pýtajte sa: 

1, Bolo to kvôli tomu, lebo mu vo vzťahu niečo chýbalo? 

Ak áno, musia sa opraviť obaja. Ten, čo tlačí, prestať vyvíjať tlak, prípadne začať dávať to, po čom druhý túži. Ale tak, aby až príliš nešiel veľmi proti svojmu Ja. To sme už ale pri otázke, ako sa kde kto nachádza, takže zabudnite na to, že grobián sa začne zo dňa na deň vyjadrovať malebnými slovnými spojeniami. Nevie to, necíti to, takže ak ma bude citovať, „že odmieta ísť proti sebe“, má vlastne pravdu. Ste na rôznej vlnovej dĺžke, ak sa nechce meniť, treba ísť od seba.

Ten druhý, ktorý bol dohnaný k prešľapu, sa má naučiť hovoriť pravdu a úprimne vyjadrovať svoje pocity a emócie. Neustupovať a konečne hovoriť, ako si predstavuje vzťah.

Z pretlaku nedostatku lásky, pochopenia, úcty, rozprávania atď si totiž duša k sebe pritiahne záchranné koleso. Ale aj druhý extrém sa stáva – toľko som svoju ženu naponižoval, až som z nej spravil „chuderu, ktorá ma už vlastne nemá čím priťahovať a tak idem hľadať konečne skutočnú ženu“ (ktorú možno opäť „zničím“).

2, Bolo to kvôli partnerovej závislosti na niečom? 

Tu sa musí opraviť závislý. Zranenia z detstva nespia, ale pôsobia. Chybné programy rodokmeňa sa prenášajú na deti a tie ich neskôr riešia tým, že na začiatku robia tie isté kraviny ako ich sploditelia. Proste ego zvíťazí nad Ja a tak egeregory alkoholu, stávkovania, sexu, automatov atď majú baštu… Neprijatie sa ako ženy sa prenesie na dcéru, ktorá je chladná voči mužovi a ten sa vo vzťahu stáva „ženou“… Muž sa stane diktátorom, veď to videl v detstve u jedného z rodičov, čím si doma pestuje energetické podhubie pre svoje prežitie a cicia tak manželku (či nebodaj aj deti)… A tak ďalej.

Väčšinou je to mix oboch spomínaných vecí, takže práca pre obe strany. Upír (parazitujem, lebo tak ma naučili) a obeť (ktorá nevie a bojí sa nahlas hovoriť svoje pocity, slepo vysiela lásku do bezvedomia, až to nakoniec nevydrží a oprie sa o novú studňu). Aj keď minule som sa stretol s prípadom „upír“ – „upír“ a to môže ísť talianske manželstvo na párky – krik, zloba, hnev, plač, výčitky, obviňovanie, žiarlenie, vyhrožovanie samovraždou, nadávky – z oboch strán. Bŕŕŕ.

V druhom slede si odpovedajte, čo vlastne chcete vykonať (musíte sa rozhodnúť – ak ste to nepochopili, vráťte sa na začiatok článku):

1, Záchrana – musia chcieť však obe strany. Vždy radím zabojovať o záchranu… pochopiť konanie, odpustiť, dať druhú šancu, rozanalyzovať, hľadať koreň choroby, pracovať na oprave.

2, Koniec – ak je záležitosť natoľko chronická, že neviete pomôcť, ale hlavne roky nedokážete uniesť jej následky na vás, deti a okolie aj po použití všemožných prostriedkov, rád, liekov, proste pomoci zvonka i vlastnej. Nik nenesie zodpovednosť za inú dospelú bytosť a tak sa nehrajte na šamana, keď kráčate k rakovine. Život je rovnako o prebudení lásky, ako aj vlastnej sily. A keď vám niekto reže ruku a láskavé slová nezaberajú, treba ju stiahnuť a odísť. Vtedy zabudnite na cirkvami „povinné pomáhanie blížnemu svojmu“ – teraz treba pomôcť sebe. Nie je to sebectvo. Je to o rozhodnutí prežiť plnohodnotný život. Nik nemusí trpieť. Keď druhej strane poviete „nie“, liečite aj ju, zapamätajte si to. Tyran nikdy nepochopí svoje činy, kým mu to obeť jemu vhodným kanálom nepovie. Niekedy stačí vysvetlenie, inokedy tvrdé slovo, pri inom treba zaplakať, kopnúť, či zbaliť si veci a odísť. Potom treba sadnúť k rokovaciemu stolu, spísať si nové body fungovania a trvať na svojom pohľade fungovania vzťahu či rodiny bez ustupovania. Vedzte, že druhí ľudia vám robia iba to, čo im dovoľujete.

V prípade záchrany vyhľadajte pomoc – manželské poradne, psychológa, odbloky, čítajte knihy na danú tému – 5 jazykov lásky (Chapman), Láska a úcta (Eggerichs Emerson), knihy od Kevina Lemana a atď. Uvedomte si, že ste v tejto oblasti neznalí a patláte sa v bolesti bez znalostí ľudí, ktorí sa danou problematikou zaoberajú dlho.

Ľudia, pracujte na veciach, ktoré vás bolia. Neneste otrocky kríž, v tomto vás mnohé náboženstvá zavádzajú. Komunikujte, raďte sa, vyhľadajte mediátorov, čítajte. Odpúšťajte, ale aj stanovujte hranice. Spoznávajte seba i partnera, opravujte sa. Budete tak kráčať do vyššej frekvencie, čím pod sebou zanecháte bôle, ktoré vás už nestretnú. 

Paľko Baričák

P.S.: Tento článoček je iba rýchloprelet „nad kukučích vzťahom“. Preto poprosím, aby nebol vytrhávaný z kontextu. Šachy viem hrať obstojne, takže viem, koľko kombinácií môže vzniknúť – rovnako ako pri vzťahoch. Ja som tu spomenul dokopy 5 schém, ale existuje ich na milión krát sedem celá tri. Ďakujem za pochopenie.


Súvisiace články:

 


 

(Prečítané 1 225 krát, 1 dnes)
 

2 Responses to Čo robiť v prípade nevery, či iného partnerského podrazu…

  1. Ladislav Szajkó píše:

    Pán Baričák, vyzývam Vás na partičku šachu.

  2. Ladislav Szajkó píše:

    Teória je fajn, ale vo vzťahoch i prax…. nakoľko ste odignorovali moju výzvu viac ako týždeň… a pomaly už aj mesiac…
    Považujem vás za zbabelca, alebo ignoranta.